Wpis z mikrobloga

Wpis o ignorancji i lizod*pstwie autorytarnych rządów.

"Kiedy zachodnia agencje i rządy rozmawiają o powtarzających się awariach na ISS i jakichś planach jej deorbitacji i jeszcze odleglejszych planach jej MOŻLIWEGO zastąpienia"

ISS ma już 22 lata, zamieszkiwana jest od 20 lat. To jest niespotykane dotąd osiągnięcie ludzkość, nigdy przedtem żadna stacja nie osiągnęła takiego wyniku. Musi zostać zdeorbitowana w 2024-2028 roku gdyż po prostu skończy się jej czas żywotności, jak każdej rzeczy zbudowanej i eksploatowanej przez człowieka. Nowa chińska stacja orbitalna bazuje na sowieckiej technologii i jej doświadczeniach. Stąd też wygląda identycznie jak moduły ISS Zarya z Zvezda i pierwszy moduł radzieckiego MIRu. To samo dotyczy się skafandrów kosmicznych i pojazdu kosmicznego bazującego na Soyuzie. Wzmianki o budowie stacji pojawiały się od 10 lat, czyli prędkość też nie jest jakoś rekordowa, raczej standardowa. Ta stacja pociągnie 10-15 lat. Następną stacją USA i państw demokratycznych będzie Lunar Gateway, czyli pierwsza stacja kosmiczna wokół księżyca.

"Chińczycy robią brrrrrrrt i zamiast gadać zbudowali własną stację nowej generacji nie oglądając się na nikogo, ani na tych od CO2"

Obawy o emisję gazów w startach rakiet pochodzą głównie od nieuświadomionych ludzi zmartwionych zmianami klimatycznymi, widzimy przecież duży płomień i dużo dymu. W branży kosmicznej każdy wie, że skutki uboczne są marginalne i większość osób nie zawraca tym sobie głowy. Chińczycy za to nie patrzą, czy pierwsze stopnie rakiet i boostery wylądują na wioskach. Wspaniały kraj do życia.

"NASA tymczasem pewnie martwi się, czy z okazji czerwca mają wystarczająco tęczowe logo"

Skończony, niedoinformowany głupiec może zignorować ilość dobra, jakie przyniosła ta organizacja, ilość technologii, które nie były by możliwe gdyby nie NASA. Można sobie je sprawdzić o tutaj: https://www.jpl.nasa.gov/missions, albo tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Solar_System_probes. Nie wiem jak to skomentować, totalna głupota i bezsens. Czy autor tego komentarza kieruję się jakąś swoją ideologią, czy zna się choć trochę na tym o czym piszę, czy agituje tylko? Bez NASA nie byłoby Spacexa, który był na krawędzi bankructwa w 2008 roku i tylko finansowanie NASA, na organizacje misji postawiło go na nogi. Co przyniosło ogromne zyski dla podboju kosmosu.

Ogółem autorytarne, patoprawicowe trolle lubują się w gloryfikacji efektywności autorytarnych rządów, no bo wiecie fajna propaganda, głupie lewactwo. Szkoda tylko, że takie rządy mają problem z krytyką i transparentnością swoich działań. Głośno krzycząc o zwycięstwach, przemilczając porażki i dławiąc swoich obywateli. Lubują się w okazywaniu słabości zachodu, jako upadającego. Mimo to i tak każdy woli mieszkać na zgniłym zachodzie, który ciągle jest w upadku, ale nie upada. Zachód też ma się dobrze, plany NASA są ambitne i przyszłość wygląda dobrze.

Piszę tego posta, bo wkurzyły mnie obelgi w stronę NASA, bo dużo jej zawdzięczamy. Ignorancja i głupota kroczą ramię w ramię. Możesz być prawicowcem i masturbować się do komunistów, ale proszę nie obrażaj ciężko pracujących naukowców i nie ujmuj ich pracy. Chińczykom życzę żeby ich program kosmiczny przyniósł jeszcze więcej nowych odkryć, a i żeby ich autorytarny, komunistyczny rząd upadł ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#spacex #nasa #esa ,bo w tych samych tagach był ten post, sorry za spam, ale się wkurzyłem.
Rski - Wpis o ignorancji i lizod*pstwie autorytarnych rządów.

"Kiedy zachodnia age...

źródło: comment_1623928512FbV2AvJAsh6iShUpPJGw27.jpg

Pobierz
  • 10
@MrNeko: ale do czego dokładniej się odnosisz? Jeśli chodzi Ci o wsparcie finansowe dla Spacex, to NASA nadal wspiera małe i większe firmy np, tu https://www.nasa.gov/centers/nssc/small-business , czy też tworząc kontrakt na łaziki i lądownik księżycowy. NASA chce też zostawić orbitę ziemską dla prywatnych stacji kosmicznych, jak ta Axiom Space (https://en.wikipedia.org/wiki/Axiom_Orbital_Segment ). Więc można powiedzieć, że NASA jest bardzo prokapitalisyczna, w szerokim tego słowa znaczeniu.
Piszę tego posta, bo wkurzyły mnie obelgi w stronę NASA, bo dużo jej zawdzięczamy. Ignorancja i głupota kroczą ramię w ramię.


@Rski: Ale gdzie w tym tekście są obelgi ? Problem NASA aktualnie jest taki że zamiast być agencją ludzkiej eksploracji kosmosu musi balansować pomiędzy partykularnymi potrzebami kongresmenów. Zamiast być agencją badawczą stała się politycznym łupem. Nam nie jest potrzebny kolejny łazik na Marsie tylko 10 ludzi którzy zrobili by tam
@EliG: Spacex obecnie to tylko ch*lernie dobre rakiety i kapsuły. NASA to misje eksploracyjne. Sam Musk przyznał, że bez NASA, Spacex musiałby wynajdywać "koło od nowa". NASA wspiera właśnie takie firmy dotując je. Odnośnie ludzkich misji na Marsa, to nadal rzecz należąca do dalszej przyszłości. Być może przy końcu obecnej dekady. NASA to nie tylko Mars, ale też inne planety, które nie przynoszą takiej sławy.

Tak to prawda, że SLS służy
Nowa chińska stacja orbitalna bazuje na sowieckiej technologii i jej doświadczeniach. Stąd też wygląda identycznie jak moduły ISS Zarya z Zvezda i pierwszy moduł radzieckiego MIRu.


@Rski: Powinieneś najpierw zacytować tego pajaca piszącego o stacji nowej generacji ( ͡º ͜ʖ͡º) Nowej dla Chińczyków, jeżeli to dla kogoś wyczyn.
@geszue: zapomniałeś odnieś się do reszty merytorycznej odpowiedzi. Czy ją pominąłeś?
Następnym razem użyje określenia "tytan intelektu" żeby nikogo nie urazić, ale przekaz i tak będzie taki sam. Po prostu mam tyle odwagi i piszę wprost co myślę o osobach wypowiadających się bez researchu. To nie wypracowanie gimnazjalne, czy raport korporacyjny żeby brzydki słówek nie używać
To nie wypracowanie gimnazjalne, czy raport korporacyjny żeby brzydki słówek nie używać


@Rski: mylisz się, to znak czasów, kiedyś przeprowadzano o stokroć cięższe boje i nie padało ani jedno obraźliwe słowo, teraz 99% dyskusji na tym portalu zacyzna się lub kończy od debila, głupka i pajaca. Merytoryka nie ma tutaj żadnego znaczenia, to raczej kultura.
@geszue: Tylko ciągle czekam na to, że odniesiesz się do mojej merytorycznej części, a nie tylko cherry pickujesz to, że raz nazwałem kogoś głupkiem, a raz lizodupem. Jak już tak chcesz się trzymać merytoryki.