Wpis z mikrobloga

odpisuje bo spadło - @wojteksrz bo czytam wykop regularnie a Twoja aktywność skłoniła mnie do tego aby zacząć tu pisać. W przeciwieństwie do ciebie pracowałem trochę we finansach a od 8 lat mam firmę budowlaną. Nie jestem ekspertem, może nawet "januszem" dla takich wychuchanych prawników jak ty (rzekomo) ale przynajmniej mam pojęcie o czym mówię. Ty nie masz a i tak się wypowiadasz. Zamknij mordę po prostu. Wszyscy ci piszą, żebyś weryfikował swoje tezy ale ty się wypowiadasz z pozycji autorytetu.
#nieruchomosci
  • 39
@tomhangs997: No to ja pomogę zanim spadnie, bo mam już trochę doswiadczenia ze spamem ze strony @wojteksrz:

No właśnie ta "pasjonująca rozmowa" pokazuje to samo co napisałem w pierwszym komentarzu - ty sobie z radosną twórczością skaczesz po rozmaitych przepisach i wydaje ci się, że to pokazuje wiedzę, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Prawnik, który ma doświadczenie procesowe i wie o czym mówi, zanim zapoda jakąś koncepcję to jednocześnie ocenia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: dzbanie, w rozmowie jasno napisalem, zeby poszedl do prawnika, ktory po analizie umowy okresli czy umowa ma elementy istotne dla umowy przyrzeczonej ergo jest umowa przedwstepna. Napisalem wyraznie, ze wszystkie inne rady bez analizy umowy, a w szczegolnosci twoja, szkoda.

A czy ja napisalem, ze nie moga? xD typie, strasznie pieniaczysz. Napisalem, ze jezeli deweloper odwoluje sie do takiej januszowej praktyki zrywania, zeby zarobic wiecej to umowa moze miec jakies
@wojteksrz: słuchaj nie chce mi się mieszać w kłótnie z anonem z wykopu, gość na górze ci ładnie opisał co i jak. Jak nie wiesz gdzie pisałeś bzdury to wejdź w historię swoich postów. Ja kończę temat na dziś chyba, że czymś znowu zabłyśniesz
@wojteksrz: Reasumując napisałeś kilkanaście komentarzy o ZEROWEJ wartości merytorycznej. Jedyne co zawarłeś w nich sensownego to porada: "idź do kogoś, kto się na tym zna". A i to nie do końca, bo napisałeś OP-owi, żeby się odezwał na priv, więc diabli wiedzą jakie kretynizmy mu na tym priv napiszesz.

umowa moze miec jakies klauzule abuzywne


"Może mieć". A może nie mieć. Ja #!$%@?ę... Pytany byłeś nie o to czy umowy miewają
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: a jaka inna odpowiedz dasz, nie majac umowy? He? Bo ty z kolei tylko typowi zaszkodziles. Gosc pytal o dostepne opcje, to mu je rozpisalem. Ty sie zblazniles z tym ujemnym interesm umownym konkretnie xD i na tym watku powinienes sie zamknac, zeby nie szkodzic dalej.

Zacznijmy od tego, ze gosc uzywa zamiennie slowa umowa rezerwacyjna od deweloperskiej. Ty juz z gory przyjales co tam jest i jeszcze przytoczyles prawnika
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomhangs997: jakie teorie z dupy? To on sie zblaznil, bo wszedl w temat nie wiedzac, ze w zakresie szkody przy umowach mamy dodatni interes umowny i ujemny xD. Jeszcze pisal to z pewnoscia, ze adwokat by mnie wysmial.

Lecisz na czarna. Jezeli to ty panie rejent, to ty juz wiesz co
@wojteksrz: dla mnie jest śmieszne, że gość właśnie pisze ci o tym interesie umownym że nie ma czegoś takiego, podając wyniki z google a ty dalej idziesz w zaparte. Gdyby to była taka uznana teoria i oczywistość to chyba nie byłoby z tym problemu. Zresztą to jedynie jeden z przykładów przecież twoja aktywnosć jest długa i mógłbym szukać takich sytuacji pewnie jeszcze sporo. Nie rozumiesz, że szkodzisz ludziom wypisujac głupoty, bo
@wojteksrz: Ale to ty do niego dzwonisz. Pokaż podstawę prawną zgodnie z którą umowa rezerwacyjna jest umową przedwstępną, jeżeli wyraźnie masz napisane, że jest umową nienazwaną. Wiesz w ogóle co to jest umowa nienazwana? Chyba nie bardzo. Jak na razie wykazałeś się tylko kompletnym brakiem logiki

Powtarzam: to, że umowa przedwstępna musi zawierać warunki zawarcia umowy przyrzeczonej, nie znaczy, że każda umowa zawierająca takie elementy jak jej przedmiot czy cenę jest