Wpis z mikrobloga

odpisuje bo spadło - @wojteksrz bo czytam wykop regularnie a Twoja aktywność skłoniła mnie do tego aby zacząć tu pisać. W przeciwieństwie do ciebie pracowałem trochę we finansach a od 8 lat mam firmę budowlaną. Nie jestem ekspertem, może nawet "januszem" dla takich wychuchanych prawników jak ty (rzekomo) ale przynajmniej mam pojęcie o czym mówię. Ty nie masz a i tak się wypowiadasz. Zamknij mordę po prostu. Wszyscy ci piszą, żebyś weryfikował swoje tezy ale ty się wypowiadasz z pozycji autorytetu.
#nieruchomosci
  • 39
  • Odpowiedz
@wojteksrz: Co to jest "pewnylokal"? Tak się nazywa adwokat czy radca prawny? :) Czy może taki wojtek sobie tam siedzi i cyka artykuły? Bo widzisz pod tekstem, który wrzuciłeś jakoś NIKT się nie podpisał. Więc ja wrzuciłem dwie wypowiedzi prawników od nieruchomości z tego jedną radcy prawnego, ty natomiast zrobiłeś skrina z portalu z artykułem bez podpisu.

Poza tym nawet tekst, który wrzuciłeś mówi de facto o umowie deweloperskiej. Natomiast
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: typie, artykul na infor.pl to pisza studenciaki. W srodowisku jest z niego beka - z reguly trzeba robic inaczej, niz tam.

A prawnicy? Mowie - prawnik powie to, co sadzi jego strona. Prawnik deweloperow bedzie mowil ci, ze bez szans. Podobnie prawnik reprezentujacy bank, doradzajac w sprawie frankowej. Super autorytet xD.

Dlatego napisalem OPowi zeby poddal umowe ocenie prawnikowi. Sam fakt, ze zamiennie uzywal terminow rezerwacyjna i deweloperska powinien wzbudzic twoja lampke. Ale nie - szedles w zaparte - rezerwacyjna to to i #!$%@?. Mimo, ze tresci umowy nie znasz. A sam przytaczajac zasade swody umow (ktorej chyba nie rozumiesz), powinenes wiedziec, ze kazda umowa jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: jeszcze tylko w temacie wykladni. Zeby pokazac, jak pieprzysz.

Prawo polskie stawia wykladnie celowosciowa umow ponad gramatyczna. Masz ponizej - art 65 par 2 kodeksu cywilnego

_W umowach należy raczej badać, jaki był zgodny zamiar stron i cel umowy, aniżeli opierać się na jej dosłownym brzmieniu._
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@augusto-mises: no ale z portalu infor.pl jest beka. Ja co prawda z klientami z ulicy kontakt mialem tylko na studiach, dzialajac w poradni prawnej, ale tam tez sie zdarzalo, ze w internecie wyczytali, a okazywalo sie inaczej. Gorzej, jak na podstawie takich wypocin poczyniono juz pewne kroki. Bo jest problem z tego odkrecaniem. I kazdy prawnik to powie w zakresie takich portali.
  • Odpowiedz
@wojteksrz: ty jesteś jakiś #!$%@? chyba. W polskim prawie nie czytamy przepisów tylko po pierwsze zastanawiamy się "co powinno w nich być" i tak stosujemy prawo tak? Bardzo ciekawe następnym razem jak będę mieć problemy z pozwoleniem na budowę to cię wezmę do pisania zażaleń.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomhangs997: no i kolejny wariat nierozumiejacy co pisze. Nie przepisow, a umow. I nie czytamy wprost, literalnie, a uwzgledniamy wszystkie okolicznosci. Stosujemy wykladnie szeroka.

Zrownujesz prawo prywatne z administracyjnym? Nie mam dalszych pytan. Nastepny ekspert. xD
  • Odpowiedz
@kiedysniebylembordo: Gość uprawia dokładnie tę samą logikę co z tymi spółkami. Walnął kompletną głupotę którą szło zweryfikować w 3 sekundy. A potem idzie w zapartę coraz bardziej się błaźniąc twierdząc, że umowa z deweloperem MOŻE BYĆ przedwstępną i trzeba sprawdzić co jest w umowie xD. Zresztą to samo ze spółkami było. Najpierw ekspert od spółek mówi, że nie ma żadnej prawnej odpowiedzialności jak mu napisałem, że jest do wysokości kapitału założycielskiego to NO TAK ALE MOŻE BYĆ NA MENELA xD.

Jaki to prawnik skoro porad prawnych udziela na zasadzie, że przecież druga strona może popełniać przestępstwa i umowy, spółki to tylko wydmuszki bo można przecież podstawić menela albo klauzule abuzywne zastosować xD.

To tak jakbyś mówił. "W Polsce nie można zabijać ludzi" i przychodzi pan PRAWNIK i mówi, że MOŻNA bo są przestępcy którzy nie zostali skazani i w ogóle to #!$%@? z prawem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: no sorry, ale @kiedysniebylembordo tylko to przemawialo. Znalazl jakis jeden artykulik i nie potrafil zrozumiec, ze umowa rezerwacyjna moze byc przedwstepna.

I nie - to dokladnie ty myliles. Bo prawnik czy lekarz ponosi odpowiedzialnosc wobec osob trzecich nieograniczona. Deweloper - zadna. Kwestia slupa byla rozbudowanym stanem faktycznym o 299 ksh, czy jak kto woli - art 21 pr upadlosciowego. Gdzie czasami zarzad moze ponosic odpowiedzialnosc taka, jak wlasnie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: skoro myle ryzyko ekonomiczne od odpowiedziaknosci wobec osob trzecich to w jaki sposob pociagnac dewelopera, bedacego wspolnikiem spolki z o.o., do odpowiedzialnosci za np zle przygotowana inwestycje przez te spolke? Slucham znawcy prawa! No slucham! Podstawa prawna!!! Pomijam projekt prawa holdingowego. Bo prawnika za zla porade czy lekarza za zly zabieg bardzo, bardzo prosto. 471 kc albo okolice art. 440 kc (krzywda). NO SLUCHAM!

I wlasnie tak ci pokazuje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: albo inaczej - wrzuc oba stany faktyczne na tag prawo. I zobaczymy co inni o tym powiedza. Kwestia zarowno umowy rezerwacyjnej, jak i odpowiedzialnosci przebijajacej wspolnika za dlugi spolki xD. No dawaj.

Albo ty @kiedysniebylembordo. Tylko prosze mnie odblokowac manipulancie. Jak inne wypowiedzi tez tak wrzucasz jak moja sprzed dwoch dni, to gratuluje xD
  • Odpowiedz
Tylko prosze mnie odblokowac manipulancie. Jak inne wypowiedzi tez tak wrzucasz jak moja sprzed dwoch dni, to gratuluje xD


@wojteksrz: Wypieprzaj już, bo wcześniej byłeś momentami nawet sympatyczny, teraz jesteś tylko bezczelny. I nie wołaj mnie dzbanie. Odblokowałem cię nawet na chwilę i włączyłem powiadomienia, ale widzę, że to był błąd.

O i to piekne plusowanie na zawolanie. Przedszkole


Napisał to pacan, który plusuje każdą wypowiedź najgorszych trolli typu mookie,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: tak, mowi kolko wzajemnej adoracji.

No dalej panowie! Pokazcie te swoje rewalacje! Ze nie ma czegos takiego jak dodatni/ujemny interes umowny i kazdy prawnik to wysmieje. Ze umowe oceniamy po samym tytule, bo jak deweloper pisze umowa rezerwacyjna to nic ci nie przysluguje. Nawet roszczenie z 471 za niewykonanie zobowiazania umownego. Nic! I ze zeby umowa przedwstepna byla przedwstepna, to musi sie tak nazywac xD. No smialo! Przeciez jestem
  • Odpowiedz