Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki i rowerowe świry czy ten #romet huragan to dobry model żeby zacząć przygodę z rowerem? #szosa #rower
https://m.romet.pl/Rower,HURAGAN,10,752,753,15059,2019.html

Mogę go kupić za mniej niż 1000zl, przejechane podobno 200km.
Rama 54cm. Wzrost 175. Waga 80kg
Rower jest na osprzęcie shimano Tourney z tego co oglądałem na yt to średni osprzęt ale mówiły to osoby które chyba jeżdżą rowerami po kilka tysięcy.
Zdążyłem się zorientować ze on fabrycznie jest z oponami 23mm a takie nie są polecane dla amatora który chciałbym pojeździć też trochę jako #gravel czy taka wymiana na 28mm ma w ogóle sens czy to jednak będzie niewygodne na jakimś lekkim szutrze i chodnikach miejskich.
Np. Taki triban z decathlon ma opony 32 mm bodajże.
Czy moze lepiej szukać jakiejs retro kolarki?
  • 14
@kukisp: Jeżeli masz zamiar pojeździć coś więcej, niż tylko do pracy to niestety Toruney to kiepski wybór. Ma straszne tendencje do rozregulowywania się. Działa nieprecyzyjnie i generalnie szybko będziesz chciał go zmienić.

Na 23 nikt rozsądny już nie jeździ. Nowsze mieszanki gum zupełnie nie muszą być tak wąskie. Aktualnie na szosie jeździ się głównie na 25/28.

Przy czym 28 to opona wciąż mocno szosowa. Będzie sobie kiepsko radzić na szutrach i
@kukisp: jak ma tyle przejechane i ma to być pierwsza szosa plus cena poniżej 1000 to bierz. jak się spodoba to sprzedasz i kupisz coś innego. Co do opon musisz sprawdzić czy 28 wejdą, 25 pewnie bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: nie planuje jakiś mocnych tras max 40 km na początek, i głównie po plaskim, co do Tourneya to naprawdę jest tak źle że nie warto tego w rowerze rekreacyjnym mieć nawet?
@van_der_bike: według obręczy to powinny wejść, niestety nie wiem ile więcej taka opona potrzebuje miejsca.
Czy zwykle opony marki btwin z decathlona to dobry wybór? Kosztuja 55 zł sztuka
BTWIN Opona do roweru szosowego TRIBAN PROTECT 700 X
kukisp - @diarrhoea: nie planuje jakiś mocnych tras max 40 km na początek, i głównie ...

źródło: comment_1623928346BRaH6tucHpO7juFwCwSMK2.jpg

Pobierz
@kukisp: te tylne widełki wyglądają na strasznie wąskie, nie wiem czy tam wejdzie choćby 28, ale to by trzeba na żywo zobaczyć. Główka ramy wygląda na wysoką, co to za rozmiar?
@kukisp: Nie, że ten napęd się rozpadnie po jednej jeździe. Ale jak np. zaczniesz jeździć 40km codziennie po pracy (a jak sie wkręcisz, to nic trudnego) to zaczną się problemy. Ale na początek, jak nie chcesz w ciemno inwestować. To nie jest taki zły napęd.
@kukisp mam rometa na clarisie, kupiłem używany ale jeszcze na gwarancji. Na początek to chyba dobry wybór. Turney o wiele gorszy.
@kukisp: Tylko obręcz to nie wszystko. Musi jeszcze się zmieścić w widelcu plus przejść przez zacisk hamulcy. Widać tam dźwignie do otwierania wiec powinno być łatwo. Pamiętaj jeszcze, ze na szosie trochę się inaczej jeździ i w zależności od geometrii ramy możesz się spotkać z czymś takim ze zakładając szersza oponę możesz zahaczyć czubkiem buta podczas skrętu. Co do roweru.. w niego już nie zainwestujesz bo wszystko by trzeba w nim