Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: @size: nie śmieje się z chłopa, że nie lubi klimy, bo jeden lubi zimno, a drugi jak mu pacha śmierdzi, nieważne.

żenująca jest próba naciągnięcia kogoś wciskając mu, że hermetyczny układ wymaga dobijania co jakiś okres czasu.
  • Odpowiedz
@kapitan_knur: wiem wiem, to jest klasyczny synonim niesprawnej klimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) bawi mnie po prostu argumentacja, bo ja nawet gdybym nie używał klimy to przy sprzedaży podałbym informację o jej rzeczywistym stanie, albo dla świętego spokoju bym ją po prostu nabił.
  • Odpowiedz
@size: to hermetyczny układ, jeśli wymaga 'nabicia' (czyt. nie ma gazu) to z powodu nieszczelności. dopóki nie naprawisz tej nieszczelności to kolejne 'nabicie' pomoże na max tydzień, później gaz #!$%@? i elo.
  • Odpowiedz
@kapitan_knur: No właśnie, czyli sprawną klimę nabijasz i masz głowy tłumaczenie. A niesprawną albo szczerze zgłaszasz jako niesprawną, albo identyfikujesz się jako wąchacz śmierdzących pach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@size: prawie tak. w sprawnej nie ma powodu, aby gaz uciekł więc nie wymaga nabijania. jeżeli potrzebujesz ją nabić to wcześniej musisz zlikwidować usterkę- nieszczelność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@size: prawie tak. w sprawnej nie ma powodu, aby gaz uciekł więc nie wymaga nabijania. jeżeli potrzebujesz ją nabić to wcześniej musisz zlikwidować usterkę- nieszczelność.

@kapitan_knur: niewielkie ubytki czynnika to nic niezwykłego, w samochodzie nie masz wszędzie lutowanych połączeń, a one dość mocno pracują od wibracji silnika.
Oczywiście mowa o niewielkich, na obrazku jest tłumaczenie dla naiwnych.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Na wszystkich szkoleniach z klimy samochodowej, jakich bylem mowi sie o max 3-4% ubytku rocznie w sprawnym ukladzie. Sprezarka przestaje sie wlaczac przy ok 50% cisnieniu czynnika, wiec srednio powinno minac 14 lat od ostatniego serwisu klimy aby jezeli jest szczelny uklad przestala sie uruchamiac
  • Odpowiedz
@kapitan_knur: nie śmiej sie bo ja tak miałem jak kupiłem jakiegoś Peugeota. Klima się uruchamiała, ale nie chłodziła. Pojechałem nabić i działa do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz