Wpis z mikrobloga

Też mi każdy mówił że trzeba klimę nabijać co rok lub dwa. Po 9 latach użytkowania samochodu nie musiałem jeszcze nabijać klimy. Co jakiś czas tylko ozonowanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitan_knur: No właśnie, czyli sprawną klimę nabijasz i masz głowy tłumaczenie. A niesprawną albo szczerze zgłaszasz jako niesprawną, albo identyfikujesz się jako wąchacz śmierdzących pach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@size: sprawnej klimy nie nabijasz bo jest sprawna ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@size: to jest nabijanie.
Mój po 7 latach miał 270g czynnika, fabrycznie ma 1150, nadal działało wszystko, instalacja szczelna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@size: jak układ jest szczelny czyli sprawny to nic nie ucieka i nie trzeba nic nabijać. To jakbyś dolewał do szczelnego garnka wody bo przecież jest szczelny (pomijając parowanie dla potrzeby przykładu)
  • Odpowiedz
@kapitan_knur: Miałem dzisiaj to samo. Pytam gościa czy klima działa i czy jakieś błędy na desce. "Żarówkę woła do wymiany a klima nie wiem." Ekhm, co to znaczy? Nie chłodzi czy się nie uruchamia? "Nie nabita". No to niesprawna, dziękuję.
  • Odpowiedz
Podczas normalnej eksploatacji w skali roku, w sposób naturalny może ubywać około 10-15% czynnika. Wydajność układu chłodzącego będzie więc stopniowo malała. Dodatkowo czynnik chłodniczy wymieszany jest z olejem smarującym sprężarkę, zapewniając jej optymalne warunki pracy. Regularne nabijanie klimatyzacji jest więc bardzo ważne dla jej prawidłowego funkcjonowania.


@BajerOp: https://www.motofakty.pl/artykul/jak-czesto-powinno-sie-serwisowac-klimatyzacje-w-samochodzie.html pierwszy lepszy link. Nie chce mi się już dalej o tym pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@size: mam 4 letnie auto, dzwonilem pare dni temu sie na serwis gwarancyjny umowic w salonie w #belgia i zapytalem o klime. Uslyszalem ze poki chlodzi, nic nie zrobia, jedynie przy wymianie filtra kabinowego ogarna plesn itp. Takze no, nie wiem kiedy przestanie chlodzic, ale mam nadzieje ze nie za mojego uzytkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kapitan_knur jak kupowałem moje pierwsze auto to kupiłem ten tekst xd potem naprawa klimy mnie kosztowała 1000 PL, bo jeden z przewodów był kompletnie urwany xd
Pierwsze i ostatnie używane auto jakie kupiłem. Rynek aut używanych to jest najgorsze gówno.
  • Odpowiedz
  • 2
@kapitan_knur No jakoś nie. Zawsze w ogłoszeniach było klima do nabicia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najlepsze jest to że jeżdżę teraz 22 letnim autem mam klime sprężarka chodzi jak lodówka Mińsk ale i tak nie muszę jej nabijać i chłodzi.
  • Odpowiedz
@sierzchula: w nowych autach mam tak samo od kilku lat ale miałem forda mondeo (miał ponad 10 lat) w którym klima zdychała i remedium na to było właśnie uzupełnienie czynnika. Po nabiciu klima działała jak nowa. Tylko o to mi chodzi i chodziło od początku.
  • Odpowiedz