Wpis z mikrobloga

#mecz #pilkanozna #polska #lewandowski

Wy głupie głąby.

1. Lewandowski jest idealnie skrojony pod Bayern czyli drużynę, w której każdy ma swoje miejsce na boisku i każdy się ze swoich zadań wywiązuje w 100%. Lewandowski to nie Ronaldo lub Messi, którzy przyzwyczajeni (i skrojeni) są do zapieprzania wzdłuż i wszerz boiska, gdy tzw. koledzy z drużyny tego w danym dniu nie potrafią. Robią to dla drużyny i dla chwały, szczególnie Ronaldo - i nic w tym złego, wręcz przeciwnie, bo zawsze ma podwójną motywację do wygrywania.

2. W związku z tym, zawodnik Lewandowski wypełnia swoje zadania strzelając 30 czy ileś więcej goli w sezonie i jest to efekt pracy jego i całej drużyny do kupy zusammen. Choćby dlatego, że na karne tez pracuje cała drużyna a nie tylko Robert. Ronaldo lub Messi strzelają (strzelali) liczbę goli na podobnym poziomie, natomiast jest to w dużej mierze wynik ich gry indywidualnej, co na mniej tak samo istotnej co gra drużyny.

3. Ronaldo i Messi, czy ktoś się zgadza czy nie, to w dużej mierze indywidualiści, którzy w drużynie typu Bayern by sobie oczywiście poradzili doskonale ale nie zagrzali by tam długo miejsca, bo to nie zawodnicy dla takiej drużyny i nawzajem. Indywidualności często nie wpasowują się dobrze w drużynę, do tego tak samo często trudno ich prowadzić do wygranych, co najlepiej widać po Argentynie.

4. Sytuacja całkowicie fantastyczna i hipotetyczna, więc mogę sobie puścić bąka a i tak nikt mi nic nie zrobi: gdyby Messi grał w Polsce a Lewandowski w Argentynie, obie drużyny osiągałyby sukcesy (oczywiście na miarę możliwości - czyli Argentyna częstsze medale a Polska częstsze ćwiartki).

5. Lewandowski jako człowiek wybitny w wybitnej drużynie klubowej gra tak, jak należy i to samo przenosi na kadrę - ale to nie jest zawodnik pokroju Ronaldo, który sam wygra szereg meczów, tylko ewentualnie poharuje na murawie za siebie, Zielińskiego i Milka, którego nie ma. Na tyle stać Lewandowskiego i tyle robi. Do tego jako jedyny zawodnik, który może zaszkodzić rywalowi, jest kopany lub szarpany dużo częściej. Jak zmasakrują Ronaldo, to tam cała reszta drużyny składa się z zawodników na poziomie Milika lub dużo wyżej, zatem sobie poradzą. Polska nie.

7. Reasumując, plucie na Lewandowskiego za to, że samemu nie wygrał ze Słowacją tak samo jak Ronaldo wygrał z Węgrami, jest objawem całkowitej ignorancji i januszostwa, które opluwane jest tutaj codziennie. Wynika z tego, że za chwilę będziecie takimi samymi małpami, jakie występują na popularnych memach.

8. Punktu 6 nie było, wy głupie głąby.
źródło: comment_1623839547plx3X4DGw7C3EAH1HRrr1H.jpg
  • 20
@Toszeron: No fajnie fajnie, ale cała Barcelona grała na Messiego, tak jak kiedyś United na Ronaldo. Po przejściu do Realu z resztą, gdzie gwiazd było trochę więcej, na początku nie grał za dobrze. Te różnice o których mówisz bardziej wynikają z odmiennej pozycji na boisku. Lewandowski jest typową 9, człowiekiem od zdobywania goli, co nie znaczy, że brakuje mu techniki, ani nie pracuje dla drużyny.

Z resztą jak prześledzisz kariery reprezentacyjne,
@Toszeron: A tak z innej beczki, to z tego co słychać po wywiadach i się mówi o nim - Lewandowski po prostu nie jest typem lidera, kapitana, to nie ten charakter. W Polsce ze względu na to, że jest najlepszy, wymusza się to na nim, ale to zwyczajnie nie jest jego mocna strona. I to w porządku, nie każdy wybitny piłkarz musi być liderem ¯\_(ツ)_/¯
@Toszeron: Lol, nikt nie wymaga, głąbie, żeby Lewy wygrywał mecze w pojedynkę. Wystarczyłoby, że zacząłby biegać i nie machać rękami żeby pokazać, jak bardzo Książę gardzi umiejętnościami swoich kolegów. To deprymuje całą drużynę, jeśli gwiazdor ostentacyjnie pokazuje, że inni są gorsi od niego.
@Fighter_forGlory skoro tak rozliczasz Messiego z bramek sprawdź komu strzela Ronaldo w reprezentacji. Jedyny mocny przeciwnik to Hiszpanie którym w jednym meczu strzelił 3 gole. Ludzie na wykopie #!$%@? od wczoraj z tym Ronaldo zapominając, że grali z Węgrami a korzystny wynik urwali w końcówce. Zobaczymy jak sobie poradzi z Francją i Niemcami
@dziomson: tez jestem daleki od chwalenia ronaldo, po prostu ludzie patrza jedynie na fakt ze ronaldo strzela bramki na euro ale ze ogorom to nikogo to nie interesuje. na dobra sprawe z lepszych przeciwnikow to ronaldo strzelal jedynie holandii w 2004 i 2012 (gdzie holandia juz byla sredniakiem i nie zdobyla nawet punktu) . taki to wiec ten ronaldo jest dobry xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toszeron: śledzę opinie ludzi i nie zauważyłem żeby ludzie (kibice, 'eksperci', dziennikarze) pluli na Lewego za to, że nie wygrał samemu ze Słowacją...
Ludzie mają pretensje i są oburzeni tym że na ME Lewy zagrał gówno. #!$%@? podania, przyjęcia, strzały. Osobiście miałem wrażenie że ciężko mu było nawet przy piłce się utrzymać.
@piczpacz: Pisząc swój post tu, miałem na myśli ekspertów wykopowych, których popularność za jechaniu po Lewandowskim była na tyle duża, że rano przeglądając gorące to pewnie palców u obu rąk by zabrakło żeby ich policzyć. Gdyby to były liche jednostkowe przypadki, pewnie by mi się nie chciało sekundy na to poświęcać. Jechanie po kimś jest narodowym sportem w pierwszej kolejności a piłka kopana w drugiej i mnie to zwyczajnie #!$%@?, ot