Wpis z mikrobloga

@fantomasas: Wychodzi na to, że lewicowe rządy są cacy (i wcale nie takie lewicowe! ;)), póki rośnie im (kolektywne) PKB ;).

Moraine jest trochę ułomny, zaślepiony przez ideologią. Należy podchodzić z dużym dystansem do tego, co pisze, i zawsze sprawdzać.
@fir3fly: No to może zacząłbyś sprawdzać źródła, zamiast się cieszyć losowymi kartonikami?

"Lee Kuan Yew has also said in 1992: "Through Hong Kong watching, I concluded that state welfare and subsidies blunted the individual's drive to succeed. I watched with amazement the ease with which Hong Kong workers adjusted their salaries upwards in boom times and downwards in recessions. I resolved to reverse course on the welfare policies which my party
@fir3fly: w szwecji od prawie 6 lat rządzi koalicja konserwatywnych liberałów ze chrześcijańską demokracją (która, swoją drogą - postuluje "antygejowe" i "homofobiczne" postulaty, jak zakaz związków partnerskich i promocji gejostwa.. W takim "liberalnym" społeczeństwie :).. wprowadzili bardzo antylewacki zakaz uchwalania deficytu czyli zakaz zadłużania państwa (coś co korwin postulował 30 lat temu) i notują regularnie.. nadwyżkę budżetową.. W tym roku - uchwalili już piątą z rzędu - obniżkę podatków. z każdą
@fir3fly:

no i? Czy to zaprzecza danym z obrazka?


Danom z obrazka zasadniczo nie zaprzecza, ale to co Ty uważasz za ŹRÓDŁO dobrobytu, jest de facto - pozostałością po czasach żenady, do której PAP się dziś nie przyznaje i od której - odchodzi w kierunku wolnego rynku
@spluczka: a Ty znowu swoje :). Stwierdzenie, że w Singapurze występują pewne elementy, które przy innej okazji byłyby nazwane "lewicowymi" (albo, jak to lubi robić Moraine, pominięte), nie oznacza upatrywania w nich sukcesu gospodarczego tego państwa, tylko wskazanie współistnienia. KPW?

Danom


@Yahoo_: "Danom"? To jakieś biedronkowe? ;P
@Yahoo_:

zaprzeczam, bo są bzdurne.. po prostu - nie chce mi się prowadzić dyskusji z lewakami, którzy jarają się obrazkami, bo szkoda mojego czasu :)

podatek w Singapurze - brak podatku od zysków kapitałowych, CIT to 17% liniowy, ulga podatkowa dla startupu - 250 tys zł i 50% ulga na kolejne 500 tys (czyli do zarobku pierwszych 250 tys zł nie płacisz nic, a od kolejnych 500 tys - 8.5% liniowy).
@spluczka: Przecież żartowałem sobie, nie unoś się :). Napisałeś "danom" zamiast "danym" i mi się skojarzyło z jogurtem :P.

Akurat @fir3fly oskarżać o lewactwo gospodarcze to jak twierdzić, że wykop lubi muzułmanów :). Po prostu są liberałowie, którzy przyjmują fakty i są tacy, którzy je ignorują :).

Co do Singapuru: nikt tu nie twierdzi, że to państwo-miasto nie jest wolnorynkowe. Po prostu fajnie wygląda takie porównanie na tle różnych wypokowych mądrości