Wpis z mikrobloga

W latach 50. Curt Richter z Uniwersytetu Hopkinsa przeprowadził dość drastyczny eksperyment na szczurach, który miał dowieść, jak ogromne znaczenie ma poczucie nadziei w kontekście przetrwania.

Umieścił szczury w pionowych tubach szklanych, które wypełnione były wodą. Zwierzęta pływały przy powierzchni średnio 15 minut, a następnie tonęły.

Z drugą grupą Richter postąpił inaczej. Kiedy widział, że szczur zaczyna tonąć, wyjmował go, osuszał, pozwolił się zregenerować. Następnie wkładał go z powrotem do tuby. Przy drugiej próbie zwierzę było w stanie przetrwać średnio 60 godzin, czyli 240 razy dłużej.

Wyciągnięto z tego wniosek, że samo poczucie, iż sytuacja nie jest beznadziejna znacznie zwiększa determinację, aby przetrwać.

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #zwierzaczki
Pobierz PanMaglev - W latach 50. Curt Richter z Uniwersytetu Hopkinsa przeprowadził dość dras...
źródło: comment_1623574100Iw8UXrhKOd4nQvE6fWhSMO.jpg
  • 69
@PanMaglev: z tego eksperymentu wynika ze mozesz nie jesc przez 30 dni i umrzesz ale jezeli po jednym dniu zjesz maly posilek a potem nie bedziesz jadl az caly nastepny dzien to przezyjesz o wiele dluzej. Zastanawia mnie gdzie lezy granica ludzkiej wytrzymalosci i ile bysmy byli w stanie wytrzymac jedzac tylko raz dziennie.
@PanMaglev: Ale jak się mówi, że choćby w tym momencie naukowcy przeprowadzają właśnie takie testy tymi nowymi szczepionkami, to zaczynają wyzywać od foliarzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mroznykasztan: po cholere robić badania, które dadzą oczywiste wyniki, a przy tym torturuje się stworzonko? Nigdy takiego uczucia nie doświadczyłeś jak te szczury kiedy miałeś problem i wiedziałeś, że jest szachmat to odpływała ci motywacja, a jak była szansa na zwycięstwo to siła do działania byla? Przecież to jest podstawowa funkcja egzystencjonalna. Wy już w ogóle ani myśleć nie potraficie ani empatii nie macie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Just_Think_More: zadam ci retoryczne pytanie bo już udowodniłeś, że nie ale tak z szacunku do dyskusji pociągnę to: a masz mózg? Masz ty w ogóle jakiekolwiek poczucie siebie, swojego ciała i swojej psychiki? Tobie to trzeba naukowe badania na grupie kontrolnej 1.5mln ludzi zrobić czy się oddycha bo bez pokazania palcem sam się niczego nie domyslisz xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WinterLinn:

spójrz na swój nick


Przeczytałeś mój nick i się nie zastosowałeś XD KOMEDIA.

Ani nie rozumiesz o czym mówię ani nie rozumiesz co mówisz sam.


Może powinienem to wziąć na chłopski rozum, co ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Just_Think_More: no ja się nie muszę zastanawiać w przeciwieństwie do ciebie nad rzeczami oczywistymi takimi jak np podstawowe pragnienie przetrwania bo to jest oczywiste, że jak jest nadzieja to i prądu do walki jest więcej. Nauczyłeś się jednego zwrotu i powtarzasz jak papuga, weź wyjdz na dwór i poszukaj swojego charakteru bo świat na wykopie się nie kończy ale za to ja kończę z tobą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WinterLinn:

no ja się nie muszę zastanawiać w przeciwieństwie do ciebie nad rzeczami oczywistymi


No popatrz, a ci debile naukowcy muszą. Ja nie wiem za co oni biorą kasę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

za to ja kończę z tobą


Nono, chłopski rozum poszedł w ruch i postanowiłeś w końcu przestać wypisywać bzdury.