Wpis z mikrobloga

Za niedługo wyprowadzam się do większego miasta i w końcu będę miał dostęp do siłownianego żelastwa. Chciałbym sobie poćwiczyć amatorsko pod dwubój, ale jak widzę, jak przy rwaniu się nadgarstki wykrzywiają, to aż mnie boli. Czy to ćwiczenie szkodzi na nadgarstki, a jeśli tak, to jaka profilaktyka byłaby wskazana?
#mikrokoksy #silownia #dwuboj
  • 10
@Elektronik_Mocy: Nadgarstki to tam nic, weź znajdź miejsce gdzie nie będą się pluli o zrzucanie sztangi.
Ja w mojej KRÓTKIEJ karierze dwuboisty, tj. zanim nie zemdlałem po zarzucie nie rozwiązałem problemu BRAKU wykrzywiania nadgarstków we rwaniu przy chwycie zamkowym i robiłem zwykłym nachwytem, z którym na początku miałem trochę kłopotów, ale potem już nie bolało w nadgarstkach. Pamiętam, że właśnie przy zwykłym chwycie przez to mocne wykrzywienie dłoń była prostopadle do
@Elektronik_Mocy: jak coś potrzebujesz to priv. Z nadgarstkami jest tak, że potrafią pójść torebki stawowe, raz 12 letniej dziewczynce się złamała ręką podczas zarzutu. Ogólnie pierwszy miesiąc będą boleć, potem się przyzwyczajają i jest OK
@shdw: takie są fakty, że jak ktoś ma słabe nadgarstki i nie umie nimi operować, to kontuzje po prostu są. Nie są częste, ale się pojawiają. Tak samo jak ból nadgarstków przez miesiąc dopóki się nie przyzwyczaja.