Wpis z mikrobloga

@TenTypZez to tam w stanach muszą mieć straszna plagę bezpańskich kotów skoro zjadają miliardy zwierząt to musi ich być setki milionów. Na szczęście w Polsce nie mamy takich problemów bo byśmy po tych kotach dosłownie chodzi na chodnikach ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@TenTypZez "Tutaj przeprowadzamy systematyczny przegląd i ilościowo szacujemy śmiertelność spowodowaną przez koty w Stanach Zjednoczonych. Szacujemy, że koty domowe żyjące na wolności zabijają rocznie 1,3–4,0 miliarda ptaków i 6,3–22,3 miliarda ssaków."

Jak myślisz ile tych kotów muszą tam mieć skoro zjadają tyle zwierzaków? Przecież jeden kot nie pożre tys zwierząt nawet w ciągu roku ¯_(ツ)_/¯

Koty to nie są predatory xd
  • Odpowiedz
@Afrobiker: No dobra, ale czemu ty mi to tłumaczysz, jak ja cie pytałem o zupełnie coś innego?

Ale swoją drogą, co do tego:

Koty to nie są predatory xd


Koty domowe mają bodaj jedną z największych skuteczności polowań wśród znanych nam drapieżników. Ale ja pytałem tylko o twoje twierdzenie, że kot jest dziki, bo umie przetrwać 5 dni na dworze, a domowe zwierzęta nie umieją xd
  • Odpowiedz
@TenTypZez bo moje kryterium jest równie prawdziwe jak to na które powołują się zwolennicy trzymania kotów w domu bo to jedno z niewielu badań na które się powołują ( ͡º ͜ʖ͡º) zwierzę domowe to takie które poza domem nie potrafi przetrwać
  • Odpowiedz
@Afrobiker: No nie, bo twoje jest zwyczajnie nieprawdziwe xD A to, żę pokazesz inne nieprawdziwe badania nie sprawi, żę twoje sie bardziej prawdziwe staną.

Czek, czy ty chciałeś mnie przekonać argumentem "a u was murzynów biją?" XD
  • Odpowiedz
@TenTypZez tak ci się tylko wydaje ¯_(ツ)_/¯ oficjalną definicja zwierzęcia domowego brzmi:

" Zwierzęta domowe - zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza."

Oczywiście można stwierdzić że każdy zwierzak domowy wypuszczony na wolność sobie poradzi ale rzadko się to zdarza i zwierzak taki albo zdziczeje albo zdechnie.
  • Odpowiedz
@Afrobiker: Dobra, ty ewidentnie nie wyspałęś się dzisiaj chyba. Ile byś innych rzeczy nie powiedział, to nadal stwierdzenie:

nie ma czegoś takiego jak kot domowy. Człowiek jeszcze nie wyhodował rasy kotów które po wyjściu z domu zdechną w 5 dni. Kot to zwierzę które człowiek oswoił i nic więcej.


Jest bzdurą. A ja pisałem tylko o tym i reszta twoich wywodów o nawet nie wiem czym to mnie nie interesuje
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Koleś nie odróżnia między zwierzęciem "udomowionym", a "domowym", w dodatku jest najgorszym typem ignoranta - takim który jest przekonany o własnej nieomylności, a wie tak mało, że nawet nie jest zdolny sobie uświadomić tego, jak mało wie. Ja bym sobie odpuścił serio.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ja się nawet nie chciałem wdawać w głębszą dyskusję, bo sam nie czuje się kompetentny, tylko wytknąłem jedną bzdurę, co do której jestem pewien :P

Ale spoko, już zakończyłem ;d
  • Odpowiedz
Ponieważ kot domowy nie jest kotem dzikim. Kot domowy, jak sama nazwa mówi, jest zwierzęciem, które powinno zamieszkiwać dom

@Gaku745: Muchy domowe też trzymasz zamiast zabijać/wyganiać?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz