Wpis z mikrobloga

@Xune: Nie zdarzyło się jeszcze, ale nie brał bym tego za wyrocznie bo pracuje w autoryzowanym Serwisie bez sprzedaży, tzn. z nowymi samochodami spotykam się dość żadko. Praktycznie tylko w przypadku jak ktoś kupił Auto na drugim końcu kraju, jest niezadowolony z poprzedniego ASO, lub (co się rzadko zdarza) sprzedaliśmy auto pośrednictwo od innego sprzedawcy. Dlatego mamy chyba tylko 3-4 (nowe) S60 w śród klientów.

XC40 będzie jakieś 20-30 więc nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dieselmann: Thx. Jeździłem dziś nową Camry i ta hybryda Toyoty jest fajna. S60 podoba mi się bardziej, no i można szyberdach mieć, ale droższy zakup i droższa eksploatacja :( No i na Volvo forum marudzą na straszne drgania przy 80-140 km/h. Problemy xD
@Dieselmann: volvo nova w Łodzi ... jedyny salon gdzie nikt się mną nie zainteresował podczas oglądania samochodów. Rozważałem v60, odpuściłem. Kolega, szukający 2 samochodów do firmy miał takie same doświadczenia.
Tak więc ... niedługo zostaniesz bez roboty :D
@Dieselmann: U mnie w s90 z powodu wibracji przy przebiegu 5k km wymieniono cały komplet tarcz i klocków, dwie półosie i cztery piasty.
Samochód w serwisie spędził ze 3 tygodnie
Ciekawe czy to norma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw Masz doświadczenia z polestarem? Warto go kupić? I może wiesz czy da radę w ASO ściągnąć ogranicznik prędkości, u mnie jest na 230 ale czasami chciałoby się pojechać
@Xune: Drgania występują we wszystkich nowych modelach 60 i 90. Do tego każdy egzemplarz wibruje inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moje w obecnej chwili jest najmniej wibrującym volvo jakim jeździłem. No ale to wymagało operacji jak powyżej, na początku trzęsło tak ze nie chciało się jeździć tym samochodem
@PrinceOfDukes: To są drgania na kierownicy czy całe auto wibruje? Musiałeś się wykłócać o te wymiany czy przeszło? Na Volvo forum ktoś wrzucał amerykańskie dokumenty Volvo dot. diagnozy i naprawy tego.

Zastanawiam się też czy "polift" (tj. silniki Bx mild hybrid zamiast Tx) ma tak samo.

Kurde, S60 jest w tej chwili chyba najładniejszym sedanem na rynku i można fajnie skonfigurować wnętrze.
@Xune ja v v60 d4 i jeżeli chodzi o drgania:
-na postoju z włączonym silnikiem małe drgania wyczuwalne w okolicach zagłówka.
- dziwne drgania kierownicy przy 135, ale nie wiem czy to nie kwestia opon

Wcześniej jeździłem lexusem to teraz jestem bardzo wyczulony na takie rzeczy ;D Ale nie powiedziałbym że to jest jakiś duży problem. Ogólnie auto świetne.
@Xune: Na kierownicy zwykle nie ma drgań, wibruje całe auto. Jeśli występuje wada to jak się wjeździsz w auto to będziesz odczuwać coś na styl bicia w kole już od prędkości rzędu 20-30kmh. U mnie ostatecznie pomogła wymiana obu półosi, mimo że jak mierzyli na serwisie to wychodziło im że są proste. Akurat na obsługę serwisu to nie mogę narzekać, zawsze dostawałem samochód zastępczy i widać było ze chłopakom zależało na
@Xune: W xc60 ten problem występuje w dużo mniejszej skali lub wcale. Miałem okazje pojeździć z 1000km xc60 d4 i t5 i nie przypominam sobie żeby ten problem występował lub żeby było to w jakiś sposób niekomfortowe. Ogólnie xc60 ze wszystkich aut na platformie SPA wydaje się być najbardziej spójne. Jak na suva daje spora frajdę z jazdy. Wadą jest spalanie +2l w każdych warunkach w porównaniu do zwykłych modeli, tj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinceOfDukes: Jeździłem dziś próbnie S60, demo wiadomo że bezproblemowe. Podpytałem o te problemy z wibracjami, gość twierdził że mieli pojedyncze zgłoszenia z tym i problemy były w półosiach, poza tym ponoć Volvo to adresowało jakąś akcję serwisową żeby to wyeliminować. Poza tym naprawdę fajnie się śmigało.
@Xune: Ja też jak jechałem próbnie s90 r design na 20” kołach to też było bez problemowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tymi jednostkowymi przypadkami to wiadomo że marketingowa ściema. Skoro wg tego handlowca to takie oczywiste że winne były półosie to dlaczego u mnie naprawa trwała 3 tygodnie, zrobili 300 km samochodem, podpinali czujniki, kamery do podwozia, zmieniali koła, a i tak nie mogli dojść dlaczego
@PrinceOfDukes: Leciałem Inscription B4, 20 calowe opony to raczej nie były. Natomiast i tak nie dziwię się, że demo jest odpicowane żeby jeździło.
Meh, jeszcze będę Lexusa objeżdżał. Szkoda tego Volvo, jak wszystko było w porządku to się ekstra prowadziło.