Wpis z mikrobloga

Dziś zamontowałem tylne chlapacze. Oczywiście nie obyło się bez rzeźby bo tani zamiennik nie był spasowany a nie dam 300 zł za orginalne chlapacze do gruza. Wyszło to, że tak powiem średnio.

Poza tym silnik chodził nierówno bo jeden wtryskiwacz nie robił mgiełki tylko dwa strumienie. Wlałem puszkę płukanki, paliwa za 100 zł i po 40 km silnik zaczął chodzić równiej i spadły minimalnie obroty na jałowym.

Wziąłem się też za to nieszczęsne radio. Obyło się bez lutowania - jakiś dzban zamienił zasilanie z aku z zasilaniem po zapłonie przez co radio nie trzymało ustawień.

Wyszły kolejne usterki. Do wymiany jest docisk na sprzęgle - nie wysprzęgla dobrze i nie czuć w ogóle półsprzegła w samochodzie.

Druga zaobserwowana to wyciek oleju u na simeringu wybieraka. Ciężko to nazwać wyciekiem a raczej to pocenie się.

Sprzęgło wymienię komplet, simeringu też i przy okazji zmienię olej w skrzyni o ile odkręcę korek spustowy.

Najweselsza część dzisiejszego dnia - dopiero zauważyłem, że działa klima. Wcześniej myślałem, że nie działa chłodzenie ale dziś zobaczyłem, że przecież jest przycisk do odpalenia chłodzenia.

Plan na jutro to zwalić plastiki z pod progów, wyczyścić wszystko i pomalować barankiem i założyć przednie chlapacze.

Potem już chyba zostanie tylko pomalowanie maskownic głośników i obszycie fajery. I przyjdzie czas podsumowania jak to finansowo wyszło.

Pozdrawiam wraz z rodziną.

#warsztatwstodole #motoryzacja #mechanikasamochodowa
Pobierz vlodek2532 - Dziś zamontowałem tylne chlapacze. Oczywiście nie obyło się bez rzeźby b...
źródło: comment_1623353948bnv66v3gI3c9jXaDJ5kPgW.jpg
  • 10
jakiś dzban zamienił zasilanie z aku z zasilaniem po zapłonie przez co radio nie trzymało ustawień.


@vlodek2532: To chyba norma przy niefabrycznych radiach. Dlatego często we wiązce radia są konektory aby sobie zamienić bo sami producenci samochodów robią te zasilania jak im się podoba.