Wpis z mikrobloga

Ile warta jest opcja "Szacunkowy koszty budowy" w projektach archona?

Myślę nad projektem domu. Prosta bryła, dach dwuspadowy, bez balkonów, bez fajerwerków; żeby koszt budowy nie był kosmiczny. Rodzina 2+2 więc nie chcę, żeby było zbyt ciasno... salon + 4 pokoje (1 rezerwowy dla gości, bo duża rodzina itp...). Garaż w domu też fajna sprawa. Tak więc projekty:
w zdrojówkach 14 i w zdrojówkach 15
wydają mi się bardzo spoko.

A potem myślę sobie... a w dupę, może jakiś mały 110-120m2 parterowy bez garażu.... patrzę i co? Pierwsze lepsze projekty takiego domu i szacunkowy koszt budowy SSZ szacują w okolicach 220-230 tys zł. (przy 240-250 tys zł jak w przykładach powyżej).

To już wolę dopłacić 20-30 tys i mieć większą powierzchnię użytkową i garaż... wiem wiem, że to tylko szacunkowe koszty i w praktyce to różnie bywa, ale może ktoś doświadczony budowami podpowie mi ile może realnie wynieść budowa takiego domu jak np. w zdrojówkach 14 lub 15 w polsce B, systemem mieszanym? A ile takiej małej prostej parterówki 110-120 m bez garażu (dach dwuspadowy lub cztero)...

#projektdomu
#projektydomow
  • 7
@budus2: ale oni tam wystawiają średnie na dany kwartał, więc pomińmy to. I tak musiałbym przeczekać aż ceny znormalnieją (albo i nie...)

@ptak_powszedni: no dla aktualnych cen to pewnie trzeba byłoby tak zrobić, ale znam gościa co wybudował SSZ przed tymi podwyżkami i wyszła mu budowa do takiego stanu za 160 tys zł (przy 200 tys według szacunków), więc sam nie wiem...
@budus2:

Mnie też w tym poście rozchodzi się o to, dlaczego według nich budowa małej parterówki bez garażu wychodzi prawie tyle, ile średniego domu z garażem i poddaszem użytkowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jabukasiga: ja nie znam nikogo kto zmieścił się w kosztorysie archonu ¯\_(ツ)_/¯ oczywiście przy założeniu prac zleconych i normalnie na fakture a nie pod stołem. Jak będziesz robił coś sam albo przy pomocy zaprzyjaźnionych ludzi to wtedy może się udać zmieścić w kosztorysie