Wpis z mikrobloga

Byliscie na Cyprze? Pytam, bo zwykle podrozujac do Hiszpanii i Portugalii, zaczalem sie zatanawiac nad Cyprem, glownie ze wzgledu na najcieplejsze morze w Europie.

Przyznam, ze razi mnie na Cyprze brzydota tamtejszych miast - Larnaki i Pafos, ogladalem je na youtube i street view i kurcze kiepsko to wyglada w porownaniu z Porto, Lizbona czy Malaga...

Zauwazylem tez, ze ceny sa dosc wysokie na gastro i alkohol, co znow mnie odstrasza...

Nie biore pod uwage Grecji, wlasnie ze wzgledu na tamtejsza drozyzne i nude. Co mam robic na takich wyspach jak Kos czy Korfu? Nie chce mi sie siedziec codziennie na plazy...

Acha, zapomnielm tez o Malcie. Chyba niezbyt plazowe miejsce, skalista wysepka z piekna Valletta, ale znowu ceny noclegow w stolicy sa bardzo wysokie i wspomniana wczesniej gastronomia...

Chetnie poslucham waszych doswiadczen wlasnie z #grecja #malta #cypr

#wakacje #podroze
J.....s - Byliscie na Cyprze? Pytam, bo zwykle podrozujac do Hiszpanii i Portugalii, ...

źródło: comment_1623242525Kv8L5lRGRpDSFw5pIXpgxu.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Acha, zapomnielm tez o Malcie. Chyba niezbyt plazowe miejsce, skalista wysepka z piekna Valletta, ale znowu ceny noclegow w stolicy sa bardzo wysokie i wspomniana wczesniej gastronomia...


@Jud-Suss: Plaże skaliste głównie, ale Malta to nie tylko Valetta, piękne miejsce, polecam. I nie szukaj noclegów w stolicy, bo po pierwsze nie tam się plażuje, a po drugie z jednego końca wyspy na drugi przejedziesz w 40 minut, jest dobra komunikacja wszędzie, nie
  • Odpowiedz
@TenTypZez: A jak to wyglada cenowo? Wiadomo, ze juz w PL ceny wystrzelily w gastronomii, ale ja wciaz jestem zauroczony Portugalia, gdzie mozna znalezc lokalne knajpki o cenach nizszych niz w Polsce. Czy da sie zjesc na Malcie obiad za mniej niz 15euro? Albo wypic lampke wina za mniej niz 5euro? W Grecji jak sprawdzalem menu w restauracjach ceny sa zabojcze!
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Teraz to wszędzie będzie bardzo drogo, bo musza sobie odbić rok lockdownów. Ja byłem już kilka lat temu, to się nie wypowiem, ale kolega był 3-miesiące temu i mówi że dość drogo. Zawsze możesz walić wino z kartonu na murach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Hej, mieszkam na Malcie wiec mogę Ci kilka rzeczy podpowiedzieć:
- Malta jest malutka, piaszczystych płaz jest bardzo mało i są one zawalone ludźmi. Dużo więcej jest kamienistych plaż
- tak jak przedmówcy pisali, nie ma sensu zatrzymywać się w stolicy Malty. Lepiej Sliema/Gzira itp a fajnym pomysłem jest w ogóle zatrzymać się na Gozo
- gastronomia na Malcie jest w porządku tylko trzeba wiedzieć gdzie warto pójść ( ͡
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: zaiste, Cypr jest #!$%@?. Nic mnie tak nie rozczarowało jak Cypr.

Z Maltą coś Ci się pomyliło. To chyba jeden z tańszych europejskich krajów wakacyjnych. Po prostu szukałeś nie znając realiów - w Valettcie nie ma większego sensu brać hotelu, zresztą jest ich niewiele (bo i niewielkie zainteresowanie raczej). Jeśli chodzi o lokalizacje i hotele to polecam St. Julian's.
  • Odpowiedz
@ppanicz: Pewnie, ze hotele sa w stolicy, dlatego wlasnie bylem nimi zainteresowany, poniewaz wlasnie stare miasto jest spektakularne architektonicznie, w przeciwienstwie do reszty wyspy, ktora jest zawalona tanimi hotelami-blokami. Po co mialbym mieszkac w takim miejscu, skoro wyspa nie ma za wielu plaz? Uwazam, ze na Malte wybiera sie wlasnie po to, aby byc w stolicy, ale tak pewnie mysli rowniez wielu majetnych turystow ze Szwajcarii, Norwegii czy Holandii, ktorzy zwyczajnie
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: a czemu chciałbyś Vallettę oglądać z hotelu? Nie lepiej po niej pochodzić?

Ludzie wybierają takie miejsca jak St. Julian's, bo są bliżej plaży, bo duże hotele mają baseny i... gdyby chcieli zobaczyć Vallettę to mogą sobie tam nawet przespacerować. Ze Sliemy masz od razu prom do Valletty. Więc to tym bardziej wybór dla Ciebie jeżeli Cię nie stać.

Szczerze mówiąc to co piszesz jest jakieś absurdalne.
  • Odpowiedz
a fajnym pomysłem jest w ogóle zatrzymać się na Gozo


@LeifEriksson: Jak dla gościa Kos czy Korfu są nudne to na Gozo by się załamał. Tam przecież nic kompletnie nie ma, nawet gdzie usiąść późniejszym wieczorem.

@Jud-Suss: Mało kto się zatrzymuje w Valletcie bo jest tam drogo, a będąc w Sliemie możesz dojechać busem lub podpłynąć promem w kilkanaście minut
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Cypr albo kochasz, albo nienawidzisz. Jeśli szukasz czyściutkich miasteczek, spokoju w centrum miasta i innych takich europejskich rzeczy to nie na Cyprze. Mi za to Cypr bardzo przypadł do gustu.
  • Odpowiedz
@Yakubek: Warto jednak przy tym zaznaczyć, że widoki widokami, ale wszędzie w mieście dookoła są dźwigi, roboty, na promenadzie (niedaleko miejsca z którego robiłeś zdjęcie) budowa od chyba dwóch lat już się ciągnie.
Także są plusy i są minusy, jeśli zależałoby mi na pobycie w fajnym mieście, to na Maltę bym się raczej nie kierował.
  • Odpowiedz
@bialawitz: To prawda,że w okolicy jest wiele placów budowy. W paru miejscach byłem i trzeba też przyjąć,że w większości popularnych miejsc na wakacje spotyka się remonty ,budowy itp.
  • Odpowiedz
@cadet dzięki za wywołanie :)

@Jud-Suss: zgadzam się z tym co pisał @LeifEriksson:

Hej, mieszkam na Malcie wiec mogę Ci kilka rzeczy podpowiedzieć:

- Malta jest malutka, piaszczystych płaz jest bardzo mało i są one zawalone ludźmi. Dużo więcej jest kamienistych plaż

- tak jak przedmówcy pisali, nie ma sensu zatrzymywać się w stolicy Malty. Lepiej Sliema/Gzira itp a fajnym pomysłem jest w ogóle zatrzymać się na Gozo

- gastronomia
  • Odpowiedz