Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 950
Oj jak tęsknię za piekarnią u nas na wsi. Zawsze wieczorem szło się po taki tradycyjny, świeży chlebek, dzieliło na kilku i wpieprzało od razu, ze środka aż parowało ʕʔ jakie to było dobre. A ten zapach w piekarni... ()
#nostalgia #chleb #gorzkiezale #gotujzwykopem
RedBulik - Oj jak tęsknię za piekarnią u nas na wsi. Zawsze wieczorem szło się po tak...

źródło: comment_1623216931t73KFaz84jsAVtLyaORbwh.jpg

Pobierz
  • 82
@dzana: Takie piekarnie się trafiają jedynie w małych miastach albo na wsiach. W moim rodzinnym mieście do niedawna istniała piekarnia "Słoneczko" i tam można było kupić taki chleb z dawnych lat. Niestety poszli w cukiernictwo i nie pieką już chleba.
@Infamiee: @RedBulik: u mnie w mieście przygranicznym z Warszawa nadal można kupić w piekarni lokalnej ciepłe pieczywo z ich sklepiku wieczorem jak i rano. Wystarczy się przejść i zapytać czy sprzedają coś sami bezpośrednio i w jakich godzinach ;)
@RedBulik: w polsce taka bieda że polak czuje tęsknotę nawet do gówna jeśli je #!$%@?ł za dzieciaka. Właśnie tak działa teraz pis, dlatego tak kochają PRL bo byli wtedy młodzi. Dokłanie tak jak ty kochasz gównianej jakości chleb, mimo ze teraz są miliard razy lepsze.
@Infamiee: wieczorem, bo rano pieczywo było rozwożone po sklepach, a późnym popołudniem można było sobie kupić na kolację. U mnie w okolicy jest czynna jeszcze jedna taka wiejska piekarnia, czasem robię nalot na drożdzowe różyczki i bułki :)
Oj tak, u mnie nie ma już ani jednej dobrej piekarni, pieczywo kruszy się jak diabli, skóry niesmaczne, środek z dziurami i dziwnie za miękki, rwący, choć 5 godzin później twardy jak skala
@smk666 czy to ta piekarnia przy hotelu Polonia? :D niedaleko teatru? Jeśli tak, bo stołowaliśmy się w tym samym miejscu :D z tego co wiem to ta piekarnia funkcjonuje do dziś. I robią bdb chleb :)