Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 950
Oj jak tęsknię za piekarnią u nas na wsi. Zawsze wieczorem szło się po taki tradycyjny, świeży chlebek, dzieliło na kilku i wpieprzało od razu, ze środka aż parowało ʕʔ jakie to było dobre. A ten zapach w piekarni... ()
#nostalgia #chleb #gorzkiezale #gotujzwykopem
RedBulik - Oj jak tęsknię za piekarnią u nas na wsi. Zawsze wieczorem szło się po tak...

źródło: comment_1623216931t73KFaz84jsAVtLyaORbwh.jpg

Pobierz
  • 82
@RedBulik:
Najlepszy chleb jaki pamiętam jadłem ~15 lat temu za czasów studenckich jak wracałem porobiony jak lotniskowiec klasy Nimitz o 3 nad ranem przez toruńską Starówkę. Głodny jak cholera, wszystkie kebsy i sklepy zamknięte a tu nagle w bocznej uliczce ze starego ceglanego budynku zaleciał piękny zapach pieczenia chleba. Akurat mieli w piekarni otwarte okno od ulicy, podałem piekarzowi 5 zł przez kratę a w zamian dostałem piękny, cieplutki bochen razowego
smk666 - @RedBulik: 
Najlepszy chleb jaki pamiętam jadłem ~15 lat temu za czasów stu...

źródło: comment_1623217861gUEoSfJZ1ov9lZe3INHhiB.jpg

Pobierz
@RedBulik: Mam kilka wspomnień z piekarnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Piekarnia pana na którego mówili "Kozik". Na dole piekarnia, na górze mieszkanie rodziny "Pana Kozika". Budynek stary, przedwojenny. Pamiętam, że w lokalne prasie był o nim artykuł jak kończył swoją karierę piekarza w wieku 92 lat. Cudowny człowiek. Jak byłem mały i chodziłem do niego z mamą po chleb, to zawsze wychodził z zaplecza witał się
@Infamiee u nas piekarze na robocie pojawiają się koło 14 i pierwsze chleby są do kupienia w sklepie już koło 17. Wtedy już idą duże ilości bo wieczór już ludzie kupują na następny dzień żeby mnieć do pracy itp (na wsiach jak ktoś pracuje dalej to się wyjeżdża z domu 5/6) bo do piekarni jest 5km a rano otwierana jest dopiero o 7

A panowie kierowcy rozwożenie zaczynają o 1 i trwa