Wpis z mikrobloga

@przegryw_wykopu: moja rada dla Ciebie (i kazdego tutaj)- wyjedz z Polski. Moze z poczatku nie bedzie latwo, ale na pewno lepiej niz w Polsce. W najgorszym wypadku zrobisz jak tysiace (czy dziesiatki tysiecy) Belgow- sciagniesz sobie kilkanascie lat mlodsza Tajke/Filipinke. Nie mowie, ze to wlasciwa droga, na pewno sa lepsze perspektywy (i nalezy o nie walczyc), ale jakby sie nie udalo, to tez nie bedzie zle. Lina to nie jedyna perspektywa
@Negatyvv: nie mam kontaktów ani rodziny za granicą którzy pomogliby osiedlić się gdzieś. Jakiś czas temu zacząłem się uczyć niemieckiego, ale w sumie po #!$%@? jak i tu i tam będę #!$%@?ł w Januszexie bez perspektyw za najniższą? Jakbym coś umiał (i tu nie chodzi o wykształcenie) i był tzw. dynamiczny to i tym chlewie obsranym gównem dałbym sobie radę myślę.
Nie musisz miec znajomosci, w takiej Holandii norma jest, ze agencje sciagaja pracownikow z Polski i na czas pracy zalatwiaja im mieszkanie. Wiekszosc z nich to zlodzieje zerujacy na Polakach, ale nie wszystkie. Nie mieszkam tam juz kilka lat, ale mozesz przejrzec fora Polakow w NL, poczytac opinie. Ewentualnie sprobowac uderzyc do wiekszych biur typu Adecco czy Randstad. Na poczatke pewnie nie bedzie szalu z kasa, ale na pewno zarobisz sporo wiecej
@przegryw_wykopu:
Współczuję #!$%@? startu w życie. Mimo wszystko rada o wyjeździe z Polski wydaje się być bardzo dobra, o ile masz na to siłę i kondycję psychiczną. Lepsze jednak #!$%@? u Helmuta czy innego Hansa za ichnią minimalną niż u Janusza za p0lską minimalną. W większości państw UE pensja minimalna wystarczy na (skromne, bo skromne... ale jednak) życie, a nie tylko wegetację jak p0lska pensja minimalna...
@Devilus: można pojechać ja tam nie mam nic do stracenia. Znajomych nie mam, z rodziny ojciec #!$%@?ł mieszkanie przez długi i #!$%@?ł 6 lat temu, matka totalnie bezużyteczna zero pomocy z jej strony finansowej i jeszcze mnie #!$%@? gnębi przez co musiałem się wyprowadzić na kawalerkę. Czytałem o tzw. Ausbildung'u w Niemczech który polega na tym że chodzisz do szkoły i od razu uczysz się zawodu od strony praktycznej, coś jak
@Negatyvv: nie chcę do Holandii bo to też teraz chlew obsrany gównem zasrany przez patologię i Januszy z Polski. Ostatnio czytałem na Wykopie jakiś artykuł o p0lskim sklepie w Holandii gdzie odbywały się jakieś polskie libacje alkoholowe i holendrzy skargi składali. Gardze #!$%@? tym krajem i p0lską mentalnością - gdzie nie polezie to chlew robi. Podobno w #!$%@? jakiś sebiksów z p0lski tam przebywa właśnie przez agencje zatrudnionych gdzieś na szparagi
@przegryw_wykopu: niestety tak jest, ze sporo Polakow robi nam tam zla reklame. Nic nie poradzisz. Ale wiekszosc to zwykli ludzie- czesto mlodzi, zaraz po szkole, ale i starsi, ktorych rodziny zostaly w Polsce czy pary. O nich sie nie mowi, bo zyja jak zwykli ludzie. Dlatego polecalem Ci szukanie dobrej agencji pracy- maja czesto ostrzejsze zasady jesli chodzi o imprezowanie na firmowych mieszkaniach, ale z drugiej strony dziala to jak swego