Wpis z mikrobloga

[Zaczyna spokojnie] A ja jestem zawiedziony nowym selekcjonerem. [Cisza; Pol i Smokowski spoglądają badawczo na Borka] Jestem zawiedziony. Tak po ludzku. Jako kibic. Jako fan tej reprezentacji. Ale też jako dziennikarz, jako komentator, który spędził z tą kadrą trzydzieści lat, zrobił pewnie ze sto meczów reprezentacji i był z nią na dobre i na złe. Mam prawo czuć się zawiedziony. Bo zobaczcie, o czym my dzisiaj rozmawiamy. Nie o meczu z Czechami, nie o ustawieniu, jak zagrać, kto powinien wyjść w pierwszej jedenastce, czy lepiej wyjść ustawieniem jeden-cztery-dwa, trzy, jeden, czy innym. Najpierw w poniedziałek na konferencję wychodzi ten młodziutki piłkarz Rakowa, Lederman. Ja nic do tego chłopaka nie mam, to jest fajny, inteligentny, młody chłopak, jestem fanem jego talentu. Natomiast fakty są takie, że on nie zagrał jeszcze żadnego meczu, nie wiemy nawet, czy zadebiutuje na tym zgrupowaniu. Ale, ale poczekaj, Tomeczku... [ożywia się] Bo my wczoraj dowiadujemy się, że Fernandu Szantusz ogłasza ciszę medialną. No ja powiem tak, to jest chyba jakiś fenomen w skali światowego futbolu. Ja oczekiwałbym, że po tym wywiadzie Łukasza Skorupskiego wyjdzie ktoś ze starszyzny i powie, jak to było z tymi premiami. I powie, jak było. Że wyjdzie Robert w asyście Kuby Kwiatkowskiego, żeby też gdzieś odsiać te głupie, niepotrzebne pytania, ale że wyjdzie kapitan i wyjaśni, jak było. Powie, przeprosi, żeby uciąć spekulacje. Bo okazuje się, że my też gdzieś w tym wszystkim nie znaliśmy całej prawdy. Dla mnie... ale daj mi dokończyć... Dla mnie najważniejsze jest pytanie, czy to pomaga kadrze. Czy ta cała otoczka tajemnicy, brak kontaktu z mediami, z kibicami, z fanami, czy ta cała enigmatyczna otoczka dobrze wpływa na atmosferę. No ja pamiętam, że u mnie na podwórku w Dębicy zawsze panowała taka zasada, że jak są jakieś niesnaski, to się siada razem i po męsku wykłada sprawę na stół, a nie zasłania milczeniem, ukrywa, ucieka od odpowiedzialności...

Pol: Zobaczmy, co na czacie. O, Ola Wasung pyta, czy Barcelona zdobędzie mistrza.

#kanalbekowy #mecz #reprezentacja
psycha - [Zaczyna spokojnie] A ja jestem zawiedziony nowym selekcjonerem. [Cisza; Pol...

źródło: mateuszborek2020-655

Pobierz
  • 41