Wpis z mikrobloga

11 odcinek Genshiken Nidaime obejrzany. Chyba najlepszy epizod w najnowszej serii. Nie spodziewałem się takiej miłosnej dramy w jakikolwiek Genshikenie, ale trzeba przyznać, że ta interakcja wyszła bardzo dobrze, bo uwzględniała charaktery postaci. Madarame nie zdobył się do końca na otwartość, a obiekt jego uczuć nadal kręcą ładniejsi panowie. Żadnego przeholowania w dramatyzmie.

I ta celna uwaga Kusakabe na temat popularności Madarame. Podoba mi się, jak autor mangi subtelnie nakierował historię w stronię typowego haremowego motywu - "czym większy nieudacznik, tym więcej dziewczyn wokół niego" :)

Przy okazji zapraszam do obsłuchania wersji instrumentalnej "dewiantowego" openingu ;)

#anime #genshiken #manga #japonia #animenowysezon #animacja #komiks #seriale
80sLove - 11 odcinek Genshiken Nidaime obejrzany. Chyba najlepszy epizod w najnowszej...
  • 12
@BlackReven:

Nie myślałeś o nauce angielskiego za pomocą angielskich subów/skanlacji mang?

Wystarczy znać gramatykę, znaleźć sobie słownik internetowy - ja używałem http://ling.pl - i wklepywać nieznane słowa z chmurek/list dialogowych. Co prawda początkowo wszystko będzie szło mozolnie, ale z czasem nie będziesz potrzebował słownika do czytania.

Ja nie nauczyłem się angielskiego w szkole (nienawidzę brytyjskiego akcentu), a przez właśnie czytanie zagranicznych stron, mang i oglądanie anime z napisami.
@80sLove: Znaczy, po angielsku wszystko rozumie, nie raz się oglądało czy czytało po angielsku (nawet prowadziłem kiedyś bloga tłumacząc SCP), ale mam zboczenie od małego tylko do animców, że jednak wole z polskimi napisami :/
@bastek66:

O nie znałem tego. Kolejny tytuł na liście :)

Ostatnie zacząłem też czytać tą mangę Yamada i 7 czarownic, którą polecałeś na strimie. W pełni zgodzę się, że seria nie doczeka się ekranizacji ze względu na zachowanie bohaterów, którzy nie są typowymi prawiczkami i dziewicami, bojącymi się pocałunków. Nie tego oczekuje mainstream.