Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie do tych co ostatnio zadłużyli się na mieszkanie na 25 lat. Jak się czujecie z tym, że za 10 lat, w wyludniającej się z powodu demografii Polsce, będzie abstrakcją dla młodych pokoleń, że nie ma wolnych mieszkań albo jest za mała podaż? Nie mówię, że mieszkania teraz nie drożeją i ci po was nie wtopią jeszcze bardziej, no ale myślmy sensownie.
#nieruchomosci #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60bf62fff770ef000bed55a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 21
  • Odpowiedz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania od 20 lat słyszę ze mieszkania będą tanieć. Póki inwestorzy będą uważali ze to dobra inwestycja to mieszkania będą drożeć, nawet jak nie będzie miał kto w nich mieszkać. Zupełnie jak z kryptowalutą. Nie ma realnej wartości, a i tak się inwestuje w nie
  • Odpowiedz
  • 8
@stassma ja się czasami zastanawiam czy ci z forum gazwybu z 2005 do dziś czekają na te licytacje całych osiedli mieszkan od syndykow po 3500 zł .... Gdyby człowiek ich słuchał toby dziś mijała 16 rocznica wynajmu :-))
  • Odpowiedz
będzie abstrakcją dla młodych pokoleń, że nie ma wolnych mieszkań albo jest za mała podaż?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nieruchomości mają to do siebie, że są nieruchome. Wskaźnik urbanizacji w przypadku ludzi w wieku poprodukcyjnym jest niższy niż w przypadku ludzi młodych. Stare osoby w miarę umierania będą dokładać się do podaży nieruchomości ale ta podaż będzie głównie na wsiach i małych miasteczkach gdzie średnia wieku jest większa a mniejsza w miastach.

Z kolei
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tak zmieni sie struktura ludnosci polski w 2030 r. Warszawa, jako jedyna, notuje wzrost, ale tak naprawde wg GUS po 2025 zacznie sie spadek liczby (do 2025 jednak liczba przybedzie o tyle, ze w 2030 jeszcze bedzie plus). Zaraz pokaze na przykladzie warszawy i danych GUS, ze nam sie baza do urbanizacji konczy. Kto mial wyjechac - wyjechal. Obecnie wchodzace w doroslosc dzieci to w wiekszosci skonsumowanie migracji do miast
w.....z - @GlebakurfaRutkowski_Patrol: tak zmieni sie struktura ludnosci polski w 203...

źródło: comment_16231667529r5hpyxCrzHLKXA6iHszGw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Stare osoby w miarę umierania będą dokładać się do podaży nieruchomości ale ta podaż będzie głównie na wsiach i małych miasteczkach gdzie średnia wieku jest większa a mniejsza w miastach.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: głupszego stwierdzenia dawno nie czytałem. Pod koniec 2019 roku w Warszawie było 107 tysięcy osób w wieku powyżej 85 lat i 263 tysiące od 65 do 85 roku życia. Razem 370 tysięcy osób, z których większość posiada nieruchomości na własność
  • Odpowiedz
@piiar:

ja się czasami zastanawiam czy ci z forum gazwybu z 2005 do dziś czekają na te licytacje całych osiedli mieszkan od syndykow po 3500 z


znajomyjeniferlopez, kretynofil, zastępcakierownika, chrupol.... To były złote czasy trollowania. Nie wiem czy pamietacie chrupola: to był typ od tekstu "nie rozumiem po co ludzie kupują mieszkania, ja sobie wybudowalem dom pod Białymstokiem, czyli można!". xD Był jeszcze ten typek co zapowiadał, że będzie chodził po
  • Odpowiedz
@wojteksrz: No. Nawet jak urbanizacja się zatrzyma (a to akurat pewne, że kiedyś musi to nastąpić) to i tak nie sprawi to, że podaż po mieszkaniach emerytów przeniesie się tam gdzie jest potrzebna bo jest to fizycznie niemożliwe.

Podaż po mieszkaniach emerytów będzie tam gdzie ci emeryci mieszkali. A jest masa wiejskich regionów lub miasteczek powiatowych z dala od większych ośrodków miejskich itp gdzie ta podaż nie trafi na popyt. Zresztą
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie no jasne, lokalizacja dalej bedzie robila wartosc w duzych miastach, tutaj absolutna racja. Co do reszty tez w zasadzie sie zgadzam, z zastrzezeniem, ze tych starszych wymierajacych w miastach tez juz troche jest. Bo to de fakto pierwsza urbanizacja po wojnie, proces o ktorym mowimy zaczal sie tak naprawde wtedy. Nasilil sie oczywiscie w latach 90.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dodam jeszcze jedno - popyt na nowe mieszkania dalej bedzie, choc mniejszy i bardziej oparty o chec mieszkania w nowym budynku, a nie przymus z braku alternatyw. Mowimy tu o okolicach 2030 r. No i na pewno w tych okolicach akcja budowlana sie dostosuje i nie bedzie 200 tys oddawanych mieszkan rocznie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja bym chciał aby tanialy mieszkania i domy, nie dlatego ze mnie nie stać, a wręcz przeciwnie bo spłacam kredyt na mieszkanie od 5 lat już ale dlatego bo chciałbym aby inni ludzie mieli łatwiej, tani3j, mniej stresu l, pis end lowe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: śmieszą mnie te analizy gołodupców, teoretyków. Debilne statystyki nie uwzględniają chyba przyjazdu obcokrajowców w tym ukrainców. Przyjeżdżają, zakładają u nas rodziny i zostają - pięknie uzupełniają dziurę demograficzną bo to głównie młode osoby. Zajmuje się finansowanie zakupu mieszkań i jak kiedyś ukrainiec był raz na pół roku to teraz co miesiąc mam po 2 nowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Berkel_88: to prawda. Jak inni będą mieli stabilną sytuację to wszystkim będzie się lepiej żyło. Jak para wydaje połowę swoich dochodów przez 30 lat na kredyt/wynajem to ma ograniczone możliwości konsumowania innych dóbr czy usług.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Witam serdecznie, za 10 lat na kapitale zarobionym na tym mieszkaniu ( brak wynajmu/wynajęcie komuś innemu ) będę w obecnym tempie około 60% do przodu, nawet jeśli spadną ceny to wyjdzie conajwyzej na równo ( a jesli tendencje inflacyjne takie jak teraz utrzymają się jeszcze kilka lat to na plus ), także generalnie czuje się całkiem dobrze, dzięki, że pytasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz