Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #pracbaza #mechanika #mechatronika
Kurła mireczki mam jakiegoś doła ostatnio związanego z pracą. Skończyłem na pierwszym stopniu mechanikę na drugim mechatronikę. No i kiepsko z robotą. Znaczy mam pracę ale coś czuję, że 5-6k brutto to max jaki można wycisnąć. A ile patologii jest w branży to szkoda gadać. Nom przykro się robi człowiekowi, że prawdopodobnie za rok lub dwa będzie koniec i więcej się w życiu nie osiągnie :(
A rekruterom #!$%@? w dupę.
  • 17
@100kW: Jednak dalej dramat xD Chyba u nas tylko po medycynie i it można jakoś fajną karierę mieć xD
A potem spotykam konstruktora z 20 letnim doświadczeniem który ma na rękę ledwo 5k i jest głównym projektantem w jakieś tam firmie xD
@rezydenttomek: dlatego zrezygnowałem że studiów MiBM, poczytałem trochę o zarobkach na forach i się załamałem. Wolę nauczyć się porządnie jakiegoś zawodu w te 3-5 lat i zarabiać tyle ile doświadczony konstruktor, a potem na zachód. Z tego co czytałem jest teraz problem z pracą dla absolwentów kierunków mechanicznych za granicą z powodu kryzysu w automotive I wielu doświadczonych konstruktorów Niemców ma problem ze znalezieniem pracy. Rzeczywiście można dojść do wniosku, że
@rezydenttomek nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś, ale chyba słabo szukasz. Obecne jest strasznie duży deficyt inżynierow, szczególnie w automotive. Dużo osób ucieka za granicę. Spokojnie możesz zakręcić się w jakims korpo zakładzie przemysłowym, gdzie inżynier zarabia 6k brutto lekko.
@rezydenttomek no to akurat prawda co piszesz, dojdziesz na inżynierze do pewnego poziomu i dalej nie przeskoczysz. Teraz bardziej opłaca się być programista, albo specjalista np. programowanie PLC/robotów przemysłowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptaaq: szczerze? Też mam w tym kolegów. A to po AiR albo po mechanice tylko na stażu w utrzymaniu ruchu się nauczyli i w tym zostali. Zarabiają głównie ci co mają wyjazdy i delegację. A ci co na miejscu klepią PLC to podobnie jak reszta lub nieznacznie lepiej.
@rezydenttomek to zależy jak się trafi bo są firmy integratorskie co dobrze płacą, a są takie co słabo i główny zysk z delegacji. Ale jak jesteś dobry to bez problemu możesz fuchami poza normalna praca sporo dorabiac. W UR to raczej mizerne zarobki i rozwój średni - to dobre na start.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptaaq: no o to mi chodziło, że chłopaki po mechanice tam zaczęli i się nauczyli programować PLC. Znaczy no wiadomo, że są lepsze i gorsze firmy. Nawet w typowej konstrukcji znajdzie się firmy gdzie płacą lepszy hajs. Smutne jest, że to tak rzadko się dzieje :(