Wpis z mikrobloga

Dziś ojciec opowiadał mi #coolstory z wędkowania. Słowem wstępu moja rodzinka (a konkretnie rodzice i ja) mamy bogatych znajomych w dojczlandzie #bogactwokuhwa , no i pech chciał że ojcu parę miesięcy temu popsuł się wysłużony ford focus którego de facto dostał za frajer właśnie od tych znajomych. Jako że moja rodzina to typowe polaczki więc nie stać nas na nowe auto to ci znajomi dali nam kolejne które było w ich firmie oczywiście na niemieckich blachach.

No i ojciec pojechał sobie na te rybki tym Oplem na niemieckich blachach, wyciąga wędki i zaczyna łowić. Po jakiś 20 minutach zjawia się policja i zaczyna wszystkich wędkujących sprawdzać czy mają karty wędkarskie itd. Sprawdzili wszystkich (jakoś 7 osób) no i podchodzą do ojca jeden przedstawia się komenda bla bla bla, zanim mój tato zdążył cokolwiek powiedzieć drugi policjant wyjeżdża z tekstem.

- Ty to niemiec jest.

Ten pierwszy strasznie się zmieszał i palnął "oh, endszuldigung" no i sobie poszli :D

Oczywiście ojciec kartę wędkarską ma i te śmieszne znaczki kupuje, więc problemu by nie było, ale jak widać nadal w polszy jest jakiś zakorzeniony strach przed Niemcami.

#wedkarstwo #niemcy #dojczland #polaczki #policja
  • 12
@samoczynny: Historia jak historia dla ciebie z dupy, ja się uśmiałem jak to usłyszałem. Z drugiej strony jak by się okazało że to niemiec to przypuszczam, że raczej by się nie dogadali bo pomimo tego że szczecin leży przy granicy to mało szczecinian umie niemiecki.
@studentskyyy: http://www.autogaleria.pl/fotografie/opel/opel_astra_kombi_2006_01.jpg

@EmperorT: Jak by był żydem to podejrzewam że stać by nas było na samochód ;)

@kontrowersje: Złowił całe wiaderko, ale ja na rybach się nie znam więc nie wiem co konkretnie

@Nieinterere: Może

@Wandsbeker: Ja osobiście zdawałem maturę z niemca (obecnie wszystko wyparowało) i na 25 osobową klase tylko 5 osób pisało niemiecki reszta englisz.