Wpis z mikrobloga

Może strzał w stopę, ale zastanawiam się nad powrotem na bananową :D

Stany już są tak rozgrzane, że przecież wystarczy delikatny ruch na stopach procentowych, żeby wszystko runęło jak domek z kart. Z Palantirem i Beauty Health nic nie robię, ale resztę akcji będę trochę wycofywał powoli, być może w metale szlachetne dla zabezpieczenia.

Na bananową pomysły mam takie:

1) Banki - jak tylko podniosą stopy procentowe, co się stanie na 100% przy obecnej inflacji, to przecież raty kredytów od razu wzrosną i rekordowe zyski, pytanie czy to nie jest już w cenie i nie będzie sell the news

2) Deweloperzy - gwarancje i nadpłaty kredytu z nowego ładu + janusze wynajmu, co MUSZĄ xD coś zrobić z gotówką + rozgrzany do czerwoności rynek + inflacja, przecież to czysty zysk. Tutaj trochę łączy się to z bankami, im więcej ludzi się teraz zapakuje w obawie przez wzrostem cen, tym bardziej będzie pikachu face przy wzroście stóp procentowych, więc może jakaś kombinacja krótkoterminowo spółki deweloperskie + średnioterminowo banki?

3) Turystyka, rekreacja, branże do tej pory zamknięte - ludzie wyposzczeni po lockdownach ruszają gdzie tylko się da, wczoraj spacerowałem po mieście to full wszędzie, do tego tez inflacja przez więcej chętnych niż miejsc, spore odbicie

Biorę po 200zł od każdej drużyny i słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • 26
1) Banki - jak tylko podniosą stopy procentowe, co się stanie na 100% przy obecnej inflacji, to przecież raty kredytów od razu wzrosną i rekordowe zyski, pytanie czy to nie jest już w cenie i nie będzie sell the news


@mam_odwage_nic_nie_osiagnac:
Jest już wycenione, sprawdź sobie BKW Bank Index. Po drugie od ETF-u XLF(Financial Services) w tym roku lepszy był tylko ETF na sektor energetyczny . Po trzecie jest bardzo duże
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: imo nie ma na to szans, wiekszosc firm podpisujac teraz umowy, zawiera w nich, ze w razie wzrostu cen surowców, beda domagać sie większego wynagrodzenia ( mowil o tym np.Prezes ERBUDU w niedawno udzielonym wywiadzie) Wiekszosc budowlanki z GPW ma bardzo wysokie Backlogi, idzie Nowy Ład i kasa z UE, raczej nie widze tu szans na spadek inwestycji w tej branzy