Wpis z mikrobloga

Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Polski Wschodniej

Nasza stolica jest bardzo interesujaca, bo jest hybryda wszystkich polskich kompleksow, megalomanii, dziadostwa i pozorowanego luksusu.

To miasto od poczatku zmusza czlowieka do zadawania wielu pytan, chocby:
- dlaczego glowny dworzec - Warszawa Centralna - nie moze nazywac sie Warszawa Glowna, jak chocby glowne dworce Krakowa, Gdanska, Wroclawia czy Poznania. Jest Warszawa Glowna, ale jak sama nazwa wskazuje, nie jest to dworzec glowny... xD

- dlaczego najbogatsze miasto w Polsce nie potrafi ogarnac swojego centrum, ktore wyglada wciaz jak miasto radzieckie, z krzywymi chodnikami, z budami, z pstrokacizna, reklamoza, zaparkowanymi byle jak autami?

- dlaczego sam Dworzec Centralny jest taki klaustrofobiczny, depresyjny, z tymi setkami metrow tuneli pod ziemia, gdzie czlowiek czuje sie jak szczur? Wiadomo, "modernizm", cudo architektury, ktore nadaje sie tylko do wyburzenia, choc aktywisci beda piac z zachwytu, ze to doskonaly przyklad architektury PRL. Fajnie.

Konczac z pytaniami, czlowiek wrzucony zostaje w warszawska rzeczywistosc autostrad przecinajacych to miasto, i kurla kazdy kto choc raz byl w tym miescie musial czuc sie jak zaszczute zwierze, chcace przejsc na druga strone ulicy, ale nie bylo pasow... Sama przestrzen przy Palacu Kultury, Zlotych Tarasach jest tak antyludzka, tak antyeuropejska, ze bardziej sie juz nie da! Najwyzszy biurowiec Europy obok dziadoparkingu, blokow, lombardow, bud z Gyrosem...

Zawsze jak pisze o Warszawie, pojawiaja sie miejscowi - "ale Warszawa ma tyle ciekawego do pokazania, trzeba tylko wiedziec gdzie isc"

No ludzie! Moze zamiast szukaniem "tej ciekawej Warszawy" pora ogarnac jej CENTRUM, bo wyglada jak kupa?
Wielkie wygony wolnych dzialek, sznury aut, stlamszony pieszy, kiepska architektura (oj, zaraz pojawia sie obroncy drapaczy chmur z Woli, jakby dla mnie, turysty, bylo wazne, ze mam akurat tam jechac, skoro tam poza wiezowcami - i Muzeum Powstania - NIC NIE MA! Zreszta co to za pomysl - cieszyc oczy warszawska nowoczesnoscia w postaci korpoklocow... Czy ktos jedzie do Krakowa czy Wroclawia do dzilnic biznesowych ogladac biurowce? xD

Warszawiacy, musicie zrozumiec, ze turystycznie wasze miasto jest cieniuskie, az boli! Na upartego w jeden dzien, bez noclegu mozna sobie wszystko obczaic i pod koniec czlowiek zaczyna sie nudzic i tesknic za swoim domem w innych czesciach kraju.

Czym mam sie jarac? Foodcourtami w Koszykach? xD Miernym zyciem nocnym? Blokami w Srodmiesciu?

Zobaczcie sobie booking.com na ceny noclegow w Warszawie i porownajcie to z #gdansk - oto jest odpowiedz dlaczego jest tam tak tanio.

Smutna prawda, ktora powinniscie zrozumiec jest taka, ze nie macie podejscia do #wroclaw czy #krakow - jestescie zakladnikami pracy w waszych korporacjach i drozyzny, ktora i tak wszystkie te zarobki zjada!

#diss #warszawa #polska #takaprawda
J.....s - Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Pols...

źródło: comment_1622723863JgsHGBuOgBQGZsA3em4jqc.jpg

Pobierz
  • 88
@Jud-Suss: tu mieszkam i tu się urodziłem, zgadzam się z każdym słowem. Nie cierpię Warszawy i wszystkich wielkich miast, ale mieszkam tu bo tu da się przeżyć na godziwym poziomie
dlaczego glowny dworzec - Warszawa Centralna - nie moze nazywac sie Warszawa Glowna, jak chocby glowne dworce Krakowa, Gdanska, Wroclawia czy Poznania. Jest Warszawa Glowna, ale jak sama nazwa wskazuje, nie jest to dworzec glowny... xD


@Jud-Suss: dlatego, ze Warszawa Główna znajdowała się w innym miejscu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa_G%C5%82%C3%B3wna

Poza tym imho nazwa "Centralna" jest ok, bo Warszawa jest na tyle dużym miastem, ze ciężko wskazać jeden "główny" dworzec.

Co do reszty -
@atonsic9: według mnie, to jest idealna dzielnica, zielona, blisko dwa duże parki, a komunikacyjnie też ekstra. Serio polecam, też jak na Mordorze albo w centrum robota, to idealny dojazd jest
@Jud-Suss: Kraków i Wrocław to obecnie dwa najgorsze miasta do mieszkania. Warszawa jest świetna i gdyby Katowice nie były lepsze to bym wybrał Warszawę. Jeden spory i znaczący minus Warszawy to ceny nieruchomości, które #!$%@?ło w kosmos. Katowice z GOPem to taka Warszawa południa Polski, tylko z połowę mniejszymi cenami. I żeby nie było, mieszkałem 8 lat w Krakowie, pomieszkiwałem w Warszawie oraz we Wrocławiu i teraz od roku jestem na
Do tego że centrum Warszawy to #!$%@? gówno to się zgodzę. Ale tak to warszawa jest fajna bo jest inna niż każde miasto w Polsce. Po co nam kolejny tak samo wyglądający Kraków czy Wrocław? Te wieżowce są mega. Robią wrażenie większe niż niektóre stare budynki w krakowach i innych...
@Harnas294:

No i w Krakowie wszystkie knajpy są na starówce. Poza nią nie ma nic


Tu akurat strasznie pieprzysz xd może 2 dekady temu tak było, ale od dłuższego czasu miejsca do wyjścia na imprezę czy po prostu na piwo są dość rozproszone i czynne do późnych godzin, więc wcale nie trzeba jechać na Stare Miasto.
gościu ale tak samo jest w Krakowie i nie podejrzewam aby coś zmieniło się od poprzedniego weekendu kiedy byłem w Krakowie.


@bojownik69: Ale zdajesz sobie sprawę, że Kraków może być właśnie tak samo rozwalony? ale to już inne miasta mają ład i porządek. Warszawa niestety jest mega zaniedbana. Nawet taka ustawa krajobrazowa, Warszawscy włodarze zostali uwaleni i jakoś im nie spieszno. Te miasto po prostu nie jest wzorem dla innych. Ma
@muaddib43: no nie wiem stary czy "jeździłeś" po Warszawie bo ja po Wrocku nigdy.
Codziennie jeżdżę na Bartycką do babci, która jest oddalona ode mnie 10km jadę półtorej godziny ( zawsze w okolicach godziny 20 więc to nie jest żaden szczyt)
#!$%@?ć miasto i #!$%@?ć ludzi, czekam tylko aż ktoś kupi ode mnie ten #!$%@? dom i uciekam na wiochę, pozdrowionka :)