Wpis z mikrobloga

Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Polski Wschodniej

Nasza stolica jest bardzo interesujaca, bo jest hybryda wszystkich polskich kompleksow, megalomanii, dziadostwa i pozorowanego luksusu.

To miasto od poczatku zmusza czlowieka do zadawania wielu pytan, chocby:
- dlaczego glowny dworzec - Warszawa Centralna - nie moze nazywac sie Warszawa Glowna, jak chocby glowne dworce Krakowa, Gdanska, Wroclawia czy Poznania. Jest Warszawa Glowna, ale jak sama nazwa wskazuje, nie jest to dworzec glowny... xD

- dlaczego najbogatsze miasto w Polsce nie potrafi ogarnac swojego centrum, ktore wyglada wciaz jak miasto radzieckie, z krzywymi chodnikami, z budami, z pstrokacizna, reklamoza, zaparkowanymi byle jak autami?

- dlaczego sam Dworzec Centralny jest taki klaustrofobiczny, depresyjny, z tymi setkami metrow tuneli pod ziemia, gdzie czlowiek czuje sie jak szczur? Wiadomo, "modernizm", cudo architektury, ktore nadaje sie tylko do wyburzenia, choc aktywisci beda piac z zachwytu, ze to doskonaly przyklad architektury PRL. Fajnie.

Konczac z pytaniami, czlowiek wrzucony zostaje w warszawska rzeczywistosc autostrad przecinajacych to miasto, i kurla kazdy kto choc raz byl w tym miescie musial czuc sie jak zaszczute zwierze, chcace przejsc na druga strone ulicy, ale nie bylo pasow... Sama przestrzen przy Palacu Kultury, Zlotych Tarasach jest tak antyludzka, tak antyeuropejska, ze bardziej sie juz nie da! Najwyzszy biurowiec Europy obok dziadoparkingu, blokow, lombardow, bud z Gyrosem...

Zawsze jak pisze o Warszawie, pojawiaja sie miejscowi - "ale Warszawa ma tyle ciekawego do pokazania, trzeba tylko wiedziec gdzie isc"

No ludzie! Moze zamiast szukaniem "tej ciekawej Warszawy" pora ogarnac jej CENTRUM, bo wyglada jak kupa?
Wielkie wygony wolnych dzialek, sznury aut, stlamszony pieszy, kiepska architektura (oj, zaraz pojawia sie obroncy drapaczy chmur z Woli, jakby dla mnie, turysty, bylo wazne, ze mam akurat tam jechac, skoro tam poza wiezowcami - i Muzeum Powstania - NIC NIE MA! Zreszta co to za pomysl - cieszyc oczy warszawska nowoczesnoscia w postaci korpoklocow... Czy ktos jedzie do Krakowa czy Wroclawia do dzilnic biznesowych ogladac biurowce? xD

Warszawiacy, musicie zrozumiec, ze turystycznie wasze miasto jest cieniuskie, az boli! Na upartego w jeden dzien, bez noclegu mozna sobie wszystko obczaic i pod koniec czlowiek zaczyna sie nudzic i tesknic za swoim domem w innych czesciach kraju.

Czym mam sie jarac? Foodcourtami w Koszykach? xD Miernym zyciem nocnym? Blokami w Srodmiesciu?

Zobaczcie sobie booking.com na ceny noclegow w Warszawie i porownajcie to z #gdansk - oto jest odpowiedz dlaczego jest tam tak tanio.

Smutna prawda, ktora powinniscie zrozumiec jest taka, ze nie macie podejscia do #wroclaw czy #krakow - jestescie zakladnikami pracy w waszych korporacjach i drozyzny, ktora i tak wszystkie te zarobki zjada!

#diss #warszawa #polska #takaprawda
Pobierz J.....s - Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Pols...
źródło: comment_1622723863JgsHGBuOgBQGZsA3em4jqc.jpg
  • 88
Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Polski Wschodniej


@Jud-Suss: i częściowo się zgadza bo w Warszawie pełno jest przybłęd z całej Polski, ściąga tu do stolicy najgorszy element z reszty kraju. Pełno jest tu tez takich jak ty co im się Warszawa nie podoba ale lecą do niej jak muchy do gówna.A co do tego że podoba ci sie Stara Praga ze swoimi ruinami to moze
Centrum miasta a chodniki rozj#@ne na maksa.


@WesolyLudwiczek: gościu ale tak samo jest w Krakowie i nie podejrzewam aby coś zmieniło się od poprzedniego weekendu kiedy byłem w Krakowie. Nie wiem ale może władze Krakowa uważają te #!$%@? chodniki za zabytki.Komunikacja tramwajowa w Krakowie też wiele pozostawia do życzenia.
@Jud-Suss: Masz trochę racji. Musisz jednak pamiętać, że w czasie drugiej wojny w zasadzie wszystko zostało zburzone lub uszkodzone. Miasto nie ma długiej historii, to i zabytków nie ma zbyt wiele, a po wojnie priorytetem było odbudowanie domów, żeby można było wogóle tu mieszkać. A teraz cała kasa jest pchana w metro oraz obwodnicę, żeby przynajmniej część samochodów wyprowadzić z miasta. Dworzec centralny pewnie należy do pkp, a nie miasta. A
@FilipWWL: Warszawa i Wrocław zostały zniszczone w podobnej skali, co zresztą też we Wrocławiu widać, gdy nagle kończy się historyczna zabudowa i zaczynają osiedla z wielkiej płyty. Tu chodzi o to, że Warszawa dziwnym trafem nie może zadbać o swoje centrum, które widzą turyści z Polski i zza granicy. Jak cie widza, tak cie piszą. A to, że warszawiacy się do tego dziadostwa przyzwyczaili, powinni być wdzięczni, że ktoś im na
@Jud-Suss: XDDD a co ty masz kamienice na bookingu że oceniasz miasto po tym po ile chodza pokoje hotelowe, im mniejsza cena za hotel tym lepiej bo znaczy że miasto jest dla mieszkańców a nie skansenem dla turystów
@Jud-Suss: Nie wiem czy to zarzutka. Jeśli nie, to pozwolę sobie się nie zgodzić. Uważam, że Warszawa w ostatnich 10-15 latach bardzo się rozwinęła. Pamiętam ją właśnie sprzed 15 lat - wtedy rzeczywiście centrum to był brud, syf i malaria. Teraz jest raczej ładnie, nowocześnie i estetycznie. Dworcem tez byłem pozytywnie zaskoczony w sumie...
bo np jazda po Wrocławiu to aktualnie tragedia, czujesz się jak byś jechał przez Mogadiszu w 93. wszędzie budowy i remonty.


@muaddib43: ziomek, tam nawet na piechotę jest #!$%@?, w weekend przeszedłem z 10km i przez całą długość chodnik po drugiej stronie ulicy był #!$%@? xD
@Jud-Suss: jak na początku przyjeżdżałam do wawki to zawsze się zastanawiałam czemu nikt nic nie robi z bezdomnymi w okolicach pałacu kultury i nauki. Niby stolica, część reprezentatywna, a pierwsze co się rzuca w oczy to bieda ()
No i przejścia podziemne, to jest dramat, że nie da się jak człowiek przejść przez ulice tylko biegaj człowieku podziemiami
@krecikBMC: Bo zabioro? Bo swieta przepustowosc autostrady bedzie zaburzona? Bo po co pedalarzom i pieszym? Miasto zdechnie przez to w korku? Nic tak nie #!$%@? wolaka jak zwezanie autostrad w miastach ( ͡° ͜ʖ ͡°)