Wpis z mikrobloga

Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Polski Wschodniej

Nasza stolica jest bardzo interesujaca, bo jest hybryda wszystkich polskich kompleksow, megalomanii, dziadostwa i pozorowanego luksusu.

To miasto od poczatku zmusza czlowieka do zadawania wielu pytan, chocby:
- dlaczego glowny dworzec - Warszawa Centralna - nie moze nazywac sie Warszawa Glowna, jak chocby glowne dworce Krakowa, Gdanska, Wroclawia czy Poznania. Jest Warszawa Glowna, ale jak sama nazwa wskazuje, nie jest to dworzec glowny... xD

- dlaczego najbogatsze miasto w Polsce nie potrafi ogarnac swojego centrum, ktore wyglada wciaz jak miasto radzieckie, z krzywymi chodnikami, z budami, z pstrokacizna, reklamoza, zaparkowanymi byle jak autami?

- dlaczego sam Dworzec Centralny jest taki klaustrofobiczny, depresyjny, z tymi setkami metrow tuneli pod ziemia, gdzie czlowiek czuje sie jak szczur? Wiadomo, "modernizm", cudo architektury, ktore nadaje sie tylko do wyburzenia, choc aktywisci beda piac z zachwytu, ze to doskonaly przyklad architektury PRL. Fajnie.

Konczac z pytaniami, czlowiek wrzucony zostaje w warszawska rzeczywistosc autostrad przecinajacych to miasto, i kurla kazdy kto choc raz byl w tym miescie musial czuc sie jak zaszczute zwierze, chcace przejsc na druga strone ulicy, ale nie bylo pasow... Sama przestrzen przy Palacu Kultury, Zlotych Tarasach jest tak antyludzka, tak antyeuropejska, ze bardziej sie juz nie da! Najwyzszy biurowiec Europy obok dziadoparkingu, blokow, lombardow, bud z Gyrosem...

Zawsze jak pisze o Warszawie, pojawiaja sie miejscowi - "ale Warszawa ma tyle ciekawego do pokazania, trzeba tylko wiedziec gdzie isc"

No ludzie! Moze zamiast szukaniem "tej ciekawej Warszawy" pora ogarnac jej CENTRUM, bo wyglada jak kupa?
Wielkie wygony wolnych dzialek, sznury aut, stlamszony pieszy, kiepska architektura (oj, zaraz pojawia sie obroncy drapaczy chmur z Woli, jakby dla mnie, turysty, bylo wazne, ze mam akurat tam jechac, skoro tam poza wiezowcami - i Muzeum Powstania - NIC NIE MA! Zreszta co to za pomysl - cieszyc oczy warszawska nowoczesnoscia w postaci korpoklocow... Czy ktos jedzie do Krakowa czy Wroclawia do dzilnic biznesowych ogladac biurowce? xD

Warszawiacy, musicie zrozumiec, ze turystycznie wasze miasto jest cieniuskie, az boli! Na upartego w jeden dzien, bez noclegu mozna sobie wszystko obczaic i pod koniec czlowiek zaczyna sie nudzic i tesknic za swoim domem w innych czesciach kraju.

Czym mam sie jarac? Foodcourtami w Koszykach? xD Miernym zyciem nocnym? Blokami w Srodmiesciu?

Zobaczcie sobie booking.com na ceny noclegow w Warszawie i porownajcie to z #gdansk - oto jest odpowiedz dlaczego jest tam tak tanio.

Smutna prawda, ktora powinniscie zrozumiec jest taka, ze nie macie podejscia do #wroclaw czy #krakow - jestescie zakladnikami pracy w waszych korporacjach i drozyzny, ktora i tak wszystkie te zarobki zjada!

#diss #warszawa #polska #takaprawda
J.....s - Zawsze, jak jestem w Warszawie, mam nieodparte wrazenie, ze to Centrum Pols...

źródło: comment_1622723863JgsHGBuOgBQGZsA3em4jqc.jpg

Pobierz
  • 88
Smutna prawda, ktora powinniscie zrozumiec jest taka, ze nie macie podejscia do #wroclaw czy #krakow - jestescie zakladnikami pracy w waszych korporacjach i drozyzny, ktora i tak wszystkie te zarobki zjada!


@Jud-Suss: Po prostu przemawia przez Ciebie zazdrość, że nie mieszkasz w dymanicznym Mieście Stołecznym tylko w nic nie znaczących sypialniach dla ukraińców takich jak wrocław czy kraków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warszawa wydaje sie idiotycznie gnusna! Miasto z taka kasa, zamiast pracowac nad rozwiazaniem swoich podstawowych bolaczek, jak wlasnie zapuszczone, wygladajace jak radzieckie centrum z bezsensownie szerokimi ulicami bez drzew, kluczy od zawsze, co by tu zrobic z tym PKiN i jego otoczeniem, zamiast tego po prostu godnie nie zabudowac.

Polaczki! Nie umiecie?

To rozpiszcie konkurs architektoniczny w Holandii czy Danii i nadludzie z tych krajow stworza wam przestrzen do zycia na miare
@Jud-Suss: fakt że w ścisłym centrum miasta jest trochę rzeczy do poprawienia, ale ja jako krakus gdy jadę do Warszawy (a żyłem tam też przez jakiś czas) nie widzę ten antyludzkiej infrastruktury, nie czułem się nigdy stłamszony, a w Krakowie Dworzec Główny też jest pod ziemią, co więcej pod tym podziemnym dworcem jest jeszcze przystanek tramwaju w tunelu, więc te setki metrów tuneli nie tylko Centralnego w Warszawie dotyczą.
@Jud-Suss:

No i tu znowu zonk, bo miasto powinno oferowac najlepsze mozliwe alternatywy dla auta. jak chocby rower czy komunikacje zbiorowa! Najlepiej zyc w miescie w ktorym auto nie jest ci potrzebne!


a tak zapytam czego w warszawskiej komunikacji zbiorowej brakuje? Są 2 linie metra, w budowie są kolejne nitki, komunikacja tramwajowa działa bardzo sprawnie. Autobusy no jako tako ;-) System rowerów miejskich także istnieje. Serio do wielu rzeczy w stolicy
@obszarnik: Obiektywnie mowiac, KZ w Warszxawie jest OK, nie jest super, bo brakuje wiecej nitek metra, co ma znaczenie podczas poruszania sie w duzym miescie. Wroclaw dla odmiany ma najnowsze w PL autobusy, ale zostal zaniedbany przez lata poprzedniej prezydentury Dutkiewicza, ktory nie inwestowal w infrastrukture tramwajowa. Na szczescie sie to mocno zmienilo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ktore wyglada wciaz jak miasto radzieckie, z krzywymi chodnikami


@Jud-Suss: Jak przyjechałem, to też mnie to kiedyś uderzyło. Centrum miasta a chodniki rozj#@ne na maksa. Można to tylko zgonić na to, że w Polsce mamy durne prawo janosikowego. Więc kasa wędruje nie tam gdzie dużo ludzi żyje i potrzebna jest infrastruktura, tylko na peryferia.

Takie Polnische Wirtschaft.