Wpis z mikrobloga

5 doba po wyrwaniu 8.
Szczekoscisk pozwala mi otworzyć jape na Max 1 cm i to na siłę
Ból gardła
Uczucie naciągnięcia w okolicach wyrwanego zęba
Szew na dziasłach wygląda jakby był z nim zeszyty policzek
Jedzenie to wyczyn, przełykanie też chyba że uloze szyje tak że dostanę skoliozy

#zdrowie #zalesie #stomatologia
  • 34
  • Odpowiedz
@bizonsky: @Jokohama: To ja się pochwalę, że mam do usunięcia wszystkie 4 ósemki, każdą chirurgicznie bo rosną bokiem i w połowie są pod siódemkami czy coś takiego twierdził dentysta po tym jak mi zrobił prześwietlenie.

Odkładam to już od 2 lat, ale kiedyś trzeba będzie zrobić xD
  • Odpowiedz
  • 2
@UrbanHorn ja odkladalem ta 8 przez 3 lata i też rosła w bok, ogólnie jak usunąłem górną to mega ulga więc polecam, ale dolne się gorzej goja i już mnie #!$%@? strzela bo boli bardziej niż przed wyrwaniem
  • Odpowiedz
@bizonsky: Ponoć dolne ósemki są bardzo blisko jakiegoś nerwu i dentysta mówił że jest szansa że przy usuwaniu nerw zostanie uszkodzony i będę miał kawałek gęby permanentnie odrętwiały. Też ci mówili coś takiego?
  • Odpowiedz
@bizonsky: A dostałeś jakieś tabletki przeciwbólowe? Ja niedawno wyrywałam (zatrzymana, zabieg chirurgiczny) i rano nie mogłam szczęki otworzyć przez jakieś 2-3 dni, udawało się dopiero po przeciwbólowym :D A tak to spoko było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bizonsky: miałem usuwane dwie dolne, jedna wyrywali mi półtorej godziny, druga 20 min, z tą pierwszą był horror tak jak u ciebie, łączę się w bólu
  • Odpowiedz
@bizonsky: jak się martwisz o ten zszyty policzek, to powiem, że to normalne. Też bym chciała usunąć ósemki, ale widziałam jak ktoś cierpiał po takim zabiegu i nie wiem czy sie zdecyduje. 3 dni wyjęte z życia przez ból i otumanienie po lekach. Szczękościsk i problem z jedzeniem to drugi największy problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Inevera no a ja jeszcze w tym czasie pracowałem, co prawda z domu ale jednak 8h przy biurku zamiast lezenia, możliwe że dlatego to ciezko znosze.

Ogólnie po wyrwaniu górnej mogę powiedzieć że ulga od nacisku na pozostałe zęby kiedy przejdzie ból jest warta zachodu, ale nacierpiec się trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarcelFerry: jak można wyrywać zęby po dwóch stronach (lewe prawe) równocześnie? Przecież wtedy nie możesz nawet nic zjeść w miarę normalnie "druga stroną" bo jej nie ma xD do jakich rzeźników wy chodzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@mentari potwierdzam. Jak wyrywałem 4 ósemki to pani dentystka najpierw zrobila jakieś zdjęcie calej szczeki, żeby sobie to zobrazować i wiedzieć jak pracować, a następnie powiedziała, że zrobimy najpierw góra i dół po lewej, a za dwa tygodnie (Albo trochę dłużej) gora i dol po prawej.
Koniec końców, nic nie miałem spuchniętego, normalnie otwierałem buzię, nawet przepisała mi ketonal, wiec za pierwszym razem wziałem od razu, bo się nasłuchałem jak to boli,
  • Odpowiedz