Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@colt1911: co to znaczy, najmocniejsza? Smak, kofeina? Jak to drugie to pytanie bez sensu, bo napar zrobiony z dwóch porcja zwykłej yerby w stylu pajarito będzie i tak mocniejszy (w sensie, że dostarczy więcej kofeiny) niż z jednej porcji jakiegoś wynalazku w stylu taragui energia, które jest mieszanką yerby z guaraną. A guarana jest tam po to, żeby zwiększyć ilość kofeiny. Równie dobrze możesz kawę z yerbą zmieszać, tigera strzelić, albo
  • Odpowiedz
  • 0
@Sebgat właśnie teraz mam pajarito i mi osobiście odpowiada ale myślałem że to z tych średnich jeśli chodzi o moc

@TRUESHOCK dzięki obczaje

@Samol94 jest mocniejsze od pajarito ?

@ryhu sory nie sprecyzowalem chodziło mi o zastrzyk energii, no tak masz rację można wsypać więcej i będzie mocniejsza naturalnie, a ta z guaraną lepiej działa od zwykłej yerby ? Ale co do różnicy mocy muszę się nie zgodzić bo różnica znacząca, samo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@colt1911: różnica w działaniu wynika ze sposobu picia, a nie zawartości. Kawa: pijesz filiżankę, dostarczasz dużo kofeiny, która potem tylko spada. W yerbie dostarczasz mniej jednorazowo, bo pijesz wolnej i dłużej (każde kolejne zalanie dostarcza mniej kofeiny, tym samym nie pozwala na gwałtowny spadek jej poziomu w organizmie i "przedłuża" pobudzenie).

Jeśli masz problemy po zbyt dużej dawce kofeiny (niepokój), to jak strzelisz zbyt mocną yerbe to będzie tak samo, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@colt1911: a i jeszcze jedno, w tym artykule co wrzuciłem, to tam gadają o "mateinie", to takie bzdury, nie ma czegoś takiego.

Ludzie lubią sobie rozróżniać, że kofeina z kawy to... właśnie kofeina, z herbaty teina, a z yerby mateina, a tak naprawdę to jest dokładnie ten sam związek chemiczny i nie ma znaczenia skąd się go weźmie u tak samo działa.

Wiki:

Kofeina (łac. coffeinum) – organiczny związek chemiczny, alkaloid
  • Odpowiedz