Wpis z mikrobloga

Witam chciałbym się kogoś spytać co może być przyczyną takiego zachowania a mianowicie auto na gazie pali ok, zachowuje się dobrze no może spalanie nie jest idealne (ok 8 litrów gazu cykl mieszany przy 2 lub 3 osobach). W momencie jak przełączę na benzynę to na wolnych obrotach chodzi ok ale gdy raptownie wcisnę pedał gazu to się dławi i gaśnie. A w momencie gdy już wejdzie na obroty to jest ok i będę gazował i będzie wszystko ok ale gdy silnik wróci do wolnych obrotów i aby nie zgasł muszę stopniowo delikatnie wciskać gaz. Czy to może być wina gaźnika?? I jeszcze jedno pytanko a mianowicie tego spalania 8 litrów gazu to czy może być wina parownika?? ten który mam założony to został mi z wcześniejszego auta też gaźnikowego, które rozbiłem a parownik miał może dwa miesiące. Potem leżał z 3 miesiące aż do zakupu Tikusia, spec od gazu stwierdził, że mam w instalacji parownik od wtrysków a ja mam auto gaźnikowe i zaproponował mi wymianę na ten stary za promocyjne 100 zł. Czy jeśli ten parownik tyle leżał to mógł się sparcieć albo coś podobnego mogło się z nim dziać czy co, niestety na starym parowniku który miał wytrzymać max 10000 km mogłem zrobić na zbiorniku ok 500 km (butla 32L - wchodzi ok 30 L) a teraz jak do 400 dociągnę to jest super. proszę o poradę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

#motoryzacja #pytanie #samochody #daewoo #naprawasamochodow #gaz #pytaniedoeksperta #
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Może jest problem z iskra albo trzeba ten gaźnik wyregulować bo jest problem z mieszanka paliwowo powietrzną? Generalnie skupiłbym się na tym, żeby wrócił do dobrego pracowania na benzynie i dopiero potem sprawdziłeś czy na gazie też się nie poprawilo.