Wpis z mikrobloga

Yol, jest ktoś kto starał się o kredyt hipoteczny w pekao sa? Ile się czeka twraz na decyzje? Bo w ING jakos mega dlugo, a dzis podpisałem umowę z terminem podpisania umowy sprzedazy do 6 sierpnia 2021 i sie zastanawiam czy będzie decyzja do tego czasu #kredythipoteczny
  • 9
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Wniosek do pekao złożyłem 29.04 i już 06.05 dostałem informację z banku, że mam wpłacić 137 zł na kontrolę nieruchomości. W zeszłym tygodniu dostałem telefon od doradcy, że decyzja pozytywna i mogę się umówić na podpisanie umowy.

Tego samego dnia był składany też wniosek do ING i dalej cisza.
  • Odpowiedz
@pangolin: @Fiodooor: Czasy procesowe podawana na stronach banków są szacunkowe. W przypadku ING, gdy wniosek trafi na dodatkową analizę czasy się znacznie przedłużają. Dużo też zależy od tego, czy wniosek został złożony razem z operatem szacunkowym. Decyzję wstępną można obecnie otrzymać w około 1 miesiąc.

W przypadku Pekao SA proces zależy od kwoty kredytu. Inaczej będzie wyglądał przy kwocie powyżej 500 000 zł, inaczej poniżej tej kwoty. W pewnych przypadkach
  • Odpowiedz
@marcpol: super, czyli nikt nic nie wie czeski film, staram sie o 900 k kredytu. do ING w takim razie w ogole nie składam, narazie poszlo do PEKAO i czekam, najwyzej zloze w santanderze.
  • Odpowiedz
@marcpol: super, czyli nikt nic nie wie czeski film, staram sie o 900 k kredytu. do ING w takim razie w ogole nie składam, narazie poszlo do PEKAO i czekam, najwyzej zloze w santanderze.


@Fiodooor: Ze względu na kwotę jest wysoce prawdopodobne, że wniosek będzie dodatkowo analizowany. Dodatkowo zbliża się okres wakacyjny, co wpływa na wolniejsze procesowanie wniosków. Mimo to dwa miesiące to powinien być wystarczający czas na uzyskanie kredytu.
  • Odpowiedz
@marcpol: W mbanku czekam od 13 maja i na razie wisi na „specjalista analizuje kosztorys budowlany” tydzień temu była Pani robić zdjęcia działki na zlecenie mBank. W ing „analiza dokumentów”
  • Odpowiedz
@Tacom: Podgląd statusów w ING do którego masz dostęp jest uproszczony.

W przypadku mBanku wdrażany jest obecnie nowy, szybszy proces kredytowy. Cześć wniosków w zależności od celu kredytowania trafia do tego procesu. Dużo zależy też od nieruchomości, w części przypadków weryfikacja może być szybsza niż standardowo.
  • Odpowiedz