Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do konsolowców. Jak radzicie sobie w fpsach?
Zawsze grałem w strzelanki jedynie na pc, w sumie w #cs zaczynałem jakoś w 2002 gdy 1.5 wychodził i zawsze dla mnie głupie było granie w tego typu gry na padzie. Zero precyzji czy kontroli nad celowaniem.
Ale widzę że w np. #warzone sporo ludzi gra na konsolach razem z pecetowcami i jakoś nawet dają radę. W sumie przez te wszystkie lata jakoś ludzie grali we wszystkie #callofduty, battlefieldy, teraz fortnite itp.
Próbowałem przejść #battlefield 5, był dostępny na playstation plus w maju, ale po godzinie odpuściłem, nie dałem rady grać w to na padzie. A chętnie bym pograł w nowe fpsy na #ps5 z adaptive trigger ale dla mnie celowanie gałkami to jakieś nieporozumienie.
#konsole #pytanie #ps5 #ps4 #xbox
  • 23
  • Odpowiedz
@Kalan: gram w wz na ps4, nie jest źle.
Za dzieciaka grałem na myszce, potem długo nic, teraz ps4.
Czasem mnie denerwuje celowanie, ale w WZ jest kilka opcji asysty celowania, zwalniania przy małym/dużym powiększeniu czy czułości drążków.

Mam kd 1.0-1.2 więc dramatu nie ma. Kilka winów też wpadło. Jak dla mnie sama gierka jest mega.
  • Odpowiedz
@Kalan: Kwestia wprawy - wiadomo, że po przesiadce z myszki gra się bardzo dziwnie, ale przwyczaisz się.
Dodatkowo te nowe CoDy z crossplayem bardzo pomagają graczom konsolowym. Nie wiem jak Warzone, ale Black Ops Cold War ma (lub miał) dosłownie wbudowanego aimbota dla graczy, którzy używają pada. Dochodziło do sytuacji, że nawet grając na PC lepiej było grać padem, żeby mieć jakiekolwiek szanse przeciwko graczom konsolowym.
  • Odpowiedz
@Kalan od tego roku gram na konsoli wcześniej tylko pc. O ile w takiego bf1 gra mi dobrze bo grasz z samymi padziarzami (no chyba że ktoś ma jakiś fikuśny sprzęcik), tempo rozgrywki w sam raz. Tak np taki CoD omijam szerokim łukiem. Jeśli nie umie się dobrze grać na padzie to człowiek tylko się zniechęci
  • Odpowiedz
@Kalan: jeśli chodzi o serię Halo, to przy grze na padzie występuje zauważalne "wodzenie" celownika za wrogiem, działające na bliskim dystansie i słabnące wraz z odległością od przeciwnika - taki aimbot lite. Do tego lekki bullet magnetism (wprowadzony z myślą o konsolach ale działa zarówno dla pada jak i m+k), który ułatwia walenie headshotów
  • Odpowiedz
@Kalan: jako dawny CSowy szeryf (jakieś 6 lat temu to było) powoli mi szło przejście na pada na konsoli. W końcu człowiek się przyzwyczaja ale początki to była masakra. Strzelanki musiałem na najniższym poziomie grać :)
  • Odpowiedz
@mlnrz: @cincin27: @kimochii: mam do was pytanie, mam to samo uczucie co OP, nie potrafie grac na padzie (ucze się), zawsze na myszce mialem mala czulosc, uwazalem ze jest to precyzyjne. Z jakimi ustawieniami gracie na padzie? Najlepiej uczyc sie na defaultowych ?
  • Odpowiedz
@kermirz: sam wyczuj, na jakiej czułości Ci w miarę pasuje i jesteś w stanie pchnąć grę dalej. Ja zaczynałem od bardzo niskiej czułości (to było w TLoU 1) a teraz gram na wysokiej w Warzone.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kermirz: na padzie raczej większą niż tą defaultową, zawsze można mało wychylać gałkę a na małej czułości jeśli się chce szybko obrócić to się nie da, można ustawić też mnożnik czułości podczas celowania na jakiś mniejszy
@Kalan: nie wiem czy coś w tym jest ale większość jakichś znanych youtuberów i graczy gra na padzie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz