Wpis z mikrobloga

Widziały gały co brały, ale z drugiej strony: poziom urbanistyki w naszym państwie miejscami jest tak żenująco niski, że osiedli w środku niczego bez mediów, komunikacji i infrastruktury jest na pęczki. Czy winni tego urzędnicy ponoszą jakiekolwiek konsekwencje?
@ks2m: @bori: @eintopf: no elo mordy, ja mieszkam na jeziornej ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet kupiłem mieszkanie na tym zadupiu.
Skisłem mocno z Was mireczki czytając Wasze wysrywy. Jak to na wykopie, dzieciaki albo ludzie pracujący za minimalna komentujący najbardziej.
Jak się tutaj mieszka? No zajebiscie, brak patoli, cicho. Spacery nad bajoro przecyckie itp itd.
Tutaj absolutnie nikt nie korzysta z komunikacji miejskiej, na grupie
@ks2m: W ogóle dziwny ten materiał, za 2 lata jakoś ma powstać tutaj lidl + jakieś lokale handlowe, i o dziwo 95% ludzi ma problem o tego lidla, że ludzie będą się zjeżdżać z wszelakich okolic co będzie generowało hałas i ogólnie dużo większy ruch. Tutaj ludzie bardziej kupują mieszkania żeby mieć spokój. Dojazd wszędzie masz, wyjeżdżasz na trasę i jedziesz wszędzie. Każdy ma wybór, skoro tutaj powstają kolejne bloki, ludzie
Ale nie pierwszy raz na wykopie, elita mądrzejsza od innych.


@zdzislawelektryk: tak sobie to tłumacz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem ze śląska, aczkolwiek nie mam zamiaru się randomowym wykopkom spowiadać z tego gdzie mieszkam, bo chcą podleczyć swoje kompleksy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@To_The_Moon: około 30% taniej, niż wiodące developerki w centrach niedalekich miast, takich jak: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza - bo o Katowicach nie ma co wspominać, tam to w ogóle ceny 60%-70% wyższe względem Jeziornej.

Znaczy osiedle wygląda naprawdę spoko. Jedziesz sobie trasą, a nagle pośród łąk osiedle tak z niczego.
Kombajn robi Ci żniwa za oknem, jeżeli mieszkasz w jednym ze skrajnych bloków.

Wygląda to trochę tak jak na zdjęciu, przy czym
Trusiak - @ToTheMoon: około 30% taniej, niż wiodące developerki w centrach niedalekic...

źródło: comment_1622531364j7plgSPYj5u0mwAlDlDU25.jpg

Pobierz
@zdzislawelektryk: Ciekawe. My się śmiejemy z ludzi, którzy tam kupili mieszkanie i narzekają że nie ma cywilizacji, a Tobie się podoba zdala od centrum i czujesz się zaatakowany? Do tego uważasz, że my na pewno mieszkamy gorzej/mamy mniej pieniędzy od Ciebie i jest to dla Ciebie jakiś argument że wykop taki mierny. Zabawny jesteś, Kolego.
@eintopf: Ja na tym osiedlu mieszkam, pokaż mi człowieka który na tym osiedlu narzeka na brak autobusu. Zabawny to jesteś Ty z Twoją wypowiedzią. "Zawsze mnie to zastanawiało jak tamtędy przejeżdżałem, kto decyduje się mieszkać na takim zadupiu. Myślałem, że ludzie, którym niepotrzebne jest miasto i którzy go nie lubią. Okazuje się, że chyba nie bardzo. XD"
Ocenia sytuacje po gówno artykule. Wiesz że jak ktoś tutaj kupił mieszkanie to chyba
@ks2m: To jest klasyka polskiej deweloperki. Wystarczy popatrzeć, jak wygląda wyjazd samochodem z Miasteczka Wilanów w kierunku Przyczółkowej albo Ursynowa, nie wspominając o komunikacji miejskiej. Podobnie jest z nowymi osiedlami na Białołęce. Najpierw nabudują gęsto tych bloków, a dopiero po jakiś kilkunastu latach miasto orientuje się, że jakby brakuje infrastruktury.
Chów klatkowy na przedmiesciach bez komunikacji miejskiej i niczego xD to tylko polak mógł wymysleć a drugi polak kupić xD


@fajnypierozek:
Bywam tam czasem bo mój kumpel tam mieszka i według mnie to zajebiste miejsce. Komunikacja ssie, to fakt, ale kilkaset metrów od osiedla jest wyjazd na trasę, 20 minut do centrum Katowic. Sklep jest, bistro jest, bar chyba też, a dopiero się to rozkręca. Do centrum Siewierza nawet nie ma