Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Są grupy na Facebooku gdzie babeczki robią jakieś makijaże, powiększane usta, szukają modelek (oczywiście modelka musi zapłacić xD) i ogólnie umawiają sobie wizyty.
Przyjmują klientki u siebie w domu, jedna nawet wrzuciła historię rozmów z messengera ze swoim adresem.

Sprawdziłem sobie w ceidg, one mają swoje fanpage wiecie Ania make-up, Wiktoria lashes itd. ale działalności brak.
#!$%@? mnie to jako obywatela, że one nie płacą podatków, a mają prawa wyborcze. Mało tego są nieuczciwą konkurencją dla normalnych zakładów kosmetycznych.

Kasa fiskalna dla takich usług jest przecież obowiązkowa.
Gdzie to zgłosić, aby ktoś się za to zabrał.

#podatki #ksiegowosc
  • 8
W teorii mogą działać na zasadach działalności nierejestrowanej


@janrouter: Muszą mieć kase fiskalną. Na pewno w przypadku działalności fryzjerskiej, czy kosmetycznej to nwm, ale pewnie też. Działanie na zasadach działalności nierejestrowanej nie oznacza że muszą nie płacić podatku, czy rejestrować np. kasy fiskalnej.
Kasa fiskalna dla takich usług jest przecież obowiązkowa.


@wonsztibijski: skąd wiesz, że nie mają? W CEiDG możesz ich nie znaleźć, bo działalnośc nierejestrowana ...

Donos ... ale na donosie musisz się podpisać, inaczej to wywalą do kosza.
Osoba kontrolowana - pewnie o tym nie wie, ale ma wgląd w swoje akta i może znaleźć "Pan wonsztibijski napisał donos"
po otwarciu jdg do osiągnięcia obrotu 20.000 pln nie trzeba mieć kasy


@FilipWWL: kosmetyczka musi mieć od pierwszej zarobionej złotówki

Bzdura


@NaChuiMiTaCHata: a racja, pomyliło mi się, na kowalskiego nie trzeba się podpisać, przy donosie na urzędnika albo urząd już trzeba. ;p