Wpis z mikrobloga

Serio, mam nadzieję, że ta 4 fala nastąpi i kolejny lockdown, który zmiecie rząd PiS i finanse Polaków. Naszym rodakom trzeba lekcji ekonomii i polityki, tak by przez następne 50 lat nie przyszło im do głowy wybierać socjalistów czy podniecać się nowymi wałami. Do tego potrzeba inflacji, której NBP nie opanuje.
#bekazpisu #nowylad #gospodarka #inflacja #ekonomia #kryzys
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rządy SLD i PO 20 lat próbowały małymi kroczkami ciągnąć polskie kołtuństwo w stronę zachodu.


Tja... #!$%@?, polecam jeść dużo ryb i orzechów włoskich bo masz coś ewidentnie nie tak z pamięcią... SLD i lokalne struktury baronów, które przypominały matrioszkę rasiję w pomniejszonej skali. Europejskie standardy jak się patrzy! Rezygnacja z gazociągu po dnie Bałtyku, otwierająca drogę Nord Stream, później Kwachu jako twarz Gazpromu :D Co tam jeszcze. PO, torpedująca gazoport bo
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: nie wiem w jakiej informacyjnej bańce trzeba się zamykać by snuć takie wizje oparte na chciejstwie pt. "im gorzej, tym lepiej". Polska od 30lat się stabilnie rozwija i nic, ale to nic nie wskazuje by nagle miało to się zmienić w związku z podniesieniem progresji podatkowej na modłę bardziej europejską. Wiesz czemu inflacja jest tak bez przerwy wałkowana? Bo to jedyny parametr, do którego na siłę można się doczepić.
  • Odpowiedz
to rozumiem znowu zabawa w symetryzm i porównanie wprowadzania komunizmu do jakiejś aferki SLD?


nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz.

PS. Może jesteś młody i nieogarnięty i nie wiesz, że prawdziwy komunizm tworzyli towarzysze z SLD, Cimoszewicz, Miller, Kwachu, Rosatti itp. itd. Wszyscy pełnili wysokie funkcje w aparacie państwowym PRL.

@moj_wykopowy_login:
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login:

xD Napisałbym, że nie gadam z osobnikami o IQ betonowego słupa, ale to jak widać nieprawda. Nie masz żadnych rzeczowych argumentów. Jedyne co jesteś w stanie zaoferować w dyskusji to posługiwanie się okrągłymi sloganami i używanie słów, których najwidoczniej nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: ziomek nie mamy o czym gadać merytorycznie a ty mnie chcesz wciągać w dyskusje o udowadnianiu niebieskości nieba i zieloności trawy xD przecież u was już widzę proces obwiniania lewactwa o to gówno które sami wybraliście i którym się zajadacie tak ochoczo. Wy to jesteście jednak prostaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atomizer69:

Dokładnie. Niestety, nie stać cię i 99% tu obecnych na jakiekolwiek merytoryczne poparcie najbardziej kategorycznych nawet tez. Nie wiem o jakich "wy" mówicie. Ja o nic lewaków nie obwiniam, nawet o brak RiGCzu bo to genowa ruletka jest w większości przypadków praprzyczyną tego stanu.

Piszesz: stajemy się Wenezuelą.
Pytam: dlaczego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kryptonim_putas: TK wcale nie jest zagarnięty, dzięki czemu wyroki są przyklepywane jak sobie Jaro zażyczy. Podwyżka podatków części klasy średniej wcale nie doprowadzi do podwyższenia cen towarów i usług, na czym stracą głównie ci biedniejsi. Według ekonomistów, którzy jak do tej pory bezbłędnie oszacowują inflację, do końca roku ma być ~8%, czyli grubo ponad 2x tyle ile mamy limitu. I daj sobie na luz z tym PO. Tusk siedzi w
  • Odpowiedz
Podwyżka podatków części klasy średniej wcale nie doprowadzi do podwyższenia cen towarów i usług, na czym stracą głównie ci biedniejsi.


No, niestety. Tak prostacko to nie działa, choć widzę, że wykop w takich jednolinijkowych skrótach myślowych się lubuje. Trochę mało danych wejściowych, ziomuś. Jaka podwyżka, jakiej części, jakich towarów i usług o ile i jaki jest bilans strat i zysków biedniejszych, skoro zmiany oznaczają też dla zmniejszenie obciążeń podatkowych. To tak na wstępie, panie kolego.

Według ekonomistów, którzy jak do tej pory bezbłędnie oszacowują inflację, do końca roku ma być ~8%, czyli grubo ponad 2x tyle ile mamy limitu.


Inflacja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryptonim_putas: Skoro takim jestem prostakiem, to proszę wytłumacz złożoność tematu. Nie zgadzasz się z moim zdaniem, w takim razie rozwiń. Niech pałeczka będzie po twojej stronie.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: stajemy się wenezuelą bo coraz większy odsetek populacji zależy od socjalu i coraz większe miernoty są pakowane na stanowiska od ktorych dużo zależy m in w strategicznych przedsiebiorstwach i ważnych ministerstwach. Trolujesz czy serio nie kumasz? Pewnie jesteś z tych co myśli że wenezuela upadła BOSOCJALIZM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz