Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki

Piszę do was z PRZESTROGĄ odnośnie do SUPER EXTRA DIETY PROGRAMU KRÓLÓW.

Więc tak zacznę od początku, mój różowy pasek stwierdził, że ma parę kg za dużo i chciałby trochę ich zgubić.

Z racji, że pracujemy oby dwoje i mamy 2-letniego bąbelka to ciężko jest zdrowo gotować, a jednocześnie regularnie. Ale postanowiłem, że dla różowej też będę w tym uczestniczyć i ją wspierać, i jednocześnie gotować codziennie to wszystko, co jest wymagane (tak to ja w domu jestem szefem kuchni z pasji do gotowania).

ZACZYNAJMY.

Po wejściu na stronę główną człowiek wnioskuję, że to super dieta, przy której jesz ile chcesz gdzie nie trzeba ćwiczyć i chudniesz (oczywiście, że tak się nie da).
Po przeszukaniu reszty stron w internecie nigdzie nie ma ANI JEDNEGO KOMENTARZA NEGATYWNEGO!!! Myślę no ok może rzeczywiście jest taka super. Więc mówię różowej, że spróbujemy.

START
Udział polega na tym, że należy się skontaktować przez formularz albo FB z "EXPERTEM", który informuje, żeby zacząć udział trzeba wykupić jedną rzecz z ich magicznej LISTY, czyli produktów firmy JUICE PLUS+.

Zdecydowaliśmy się na batony proteinowo/energetyczne.
Po opłaceniu ekspert przez messengera wysyła magiczny plik w PDF z informacjami co to za dieta i na czym polega oraz 2 obrazki, na których jest pokazane co jest dozwolone.

1 TYDZIEŃ
Ogólnie to nie można spożywać mięsa, ryżu, makaronu, kasz, pomidorów, marchewki, kukurydzy, serów żółtych, chleba, kawy i owoców.

Dozwolone w 1 tygodniu: Bakłażan, brokuł, brukiew, brukselka, cebula, cukinia, cykorią, czosnek, dynia, fasolka szparagowa, fenkuł, grzyby, jarmuż, kabaczek, kalafior, kalarepa, kapusta, karczochy, kiełki, ogórek, pak choi, papryka, pędy bambusa, piertuszka, por, rzepa, rzeżucha, rzodkiew, rzodkiewka, sałata, seler, seler naciowy, szczaw, szczypior, szparagi, szpinak, świeże zioła.

Jogurt naturalny do 7%, 3 jajka, otręby, twaróg i ogromne ilości surowych warzyw (1 posiłek może mieć gotowane lub smażone) wszystko w proporcji 30% nabiał i 70% warzywa.

Od Pani ekspert dostaliśmy taką oto rozpisana dietę.

Gotowe menu aż na 2 DNI (myślę no dobra jestem kucharz to ogarnę to, ale dla laika to raczej problem, gdzie liczy, że płaci za dietę i nie potrafi za dobrze gotować)

Dzień pierwszy!!!
serek grani + warzywa rzodkiewka, ogórek zielony, papryka, szczypiorek
11:00 jogurt z warzywami lub jakaś surówka z dozwolonych warzyw.
14:00 placuszki z cukinii (2 jajka w nich) plus warzywa gotowane lub surowe z listy,
17:00 mizeria, z ogórka z jogurtem naturalnym z solą, do tego możesz inne warzywa , trzeba być najedzonym
20:00 1 jajko gotowane, smażone, lub na miękko do tego warzywa surowe. Może być ogórek, rzodkiewki, papryka i inne z listy.

Pomiędzy posiłkami jemy surowe warzywa z listy np. Ogórek zielony, papryka, surowa cukinia i kalafior, rzodkiewki, kalarepa . Ocet jabłkowy 3 razy dziennie po 2 łyżki na szklankę wody i odrobinę miodu, 2-3 pokrzywy lub morwa biała dziennie i woda 2 litry.

Dzień drugi

8:00 serek wiejski z warzywami
11:00 jajecznica z 3 jajek z cebulą i pieczarkami (to liczysz jako 30%) plus warzywa z listy.
14:00 kalafior gotowany z koperkiem, do tego jogurt naturalny.
17:00 serek grani lub wiejski plus warzywa ogórek zielony, papryka, szczypiorek itd.
20:00 sałata z jogurtem naturalnym, do tego warzywa z listy

Posiłek z białkiem najlepiej na dwie godziny przed snem, a surowe warzywa możesz chrupać nawet do poduszki.

Zalecenia
Zwróć uwagę, że w pierwszym tygodniu nie ma kawy, pomidorów, marchewki, owoców. Z przypraw sól, czosnek i świeże zioła. Używamy otręby, nie płatki i ocet jabłkowy. Wszystkie warzywa, które są w zaleceniach. W pierwszym tygodniu sery białe twarogowe i typu grani, 3 jajka dziennie i jogurty naturalne. W posiłkach zawsze proporcja 30% białka( ser,jogurt, jajka, w kolejnych tygodniach mięso, ryby) do 70% warzywa. Pomiędzy posiłkami jesz surowe warzywa. Nie dopuszczamy do uczucia głodu. To co jest w zaleceniach jest dozwolone, a to czego nie ma jest zabronione. Pijemy 2 litry wody dziennie i pokrzywę w pierwszym tygodniu.

RESZTĘ DNI i DANIA należy sobie rozpisać i wymyślić SAMEMU posiłkując się przepisami na GRUPIE ZAMKNIĘTEJ NA FB którą prowadzą uczestnicy programu (nadal nigdzie nie znaleziono złych opinii)

Ciężko było z racji ze trzeba się nabiegać do sklepu, żeby mieć zawsze świeże warzywa, jogurty i twaróg, którego idzie w ogromnych ilościach, ale przetrwaliśmy.
RÓŻOWA - 3KG a ja - 2KG

2 TYDZIEŃ

UWAGA dodano drób (max 200g) lub tuńczyk (max 150g), cytryna lub grejpfrut max 1szt., oliwki, pomidory, 100ml mleka i 1 kawa.

I taka FANTASTYCZNIE rozpisana Dietę od eksperta

Dzień pierwszy 2 tydzień
8:00 koktajl
11:00 serek grani + warzywa rzodkiewka, ogórek zielony, pomidor, papryka, szczypiorek
14:00 pierś z kurczaka 100 gram z przyprawami usmażona na oleju kokosowym plus warzywa gotowane kalafior, brokuł lub surowe z listy,
17:00 sałatka z kurczaka 100 gram smażonego lub gotowanego, roszponka, papryka, ogórek zielony, przyprawy, z sosem czosnkowym jogurt naturalny, czosnek, sól .
20:00 1 jajko gotowane, smażone, lub na miękko do tego warzywa surowe. Może być ogórek, rzodkiewki, papryka, pomidor i inne z listy.

Pomiędzy posiłkami jemy surowe warzywa z listy np. Ogórek zielony, papryka, surowa cukinia i kalafior, rzodkiewki, kalarepa, pomidor . Ocet jabłkowy 3 razy dziennie po 2 łyżki na szklankę wody i odrobinę miodu, 2-3 pokrzywy lub morwa biała dziennie i woda 2 litry.

Dzień drugi

8:00 koktajl
11:00 jajecznica z 2 jajek z cebulą i pieczarkami plus warzywa z listy.
14:00 sałatka z tuńczyka 150 gram, 1 gotowane jajko, sałata pokrojona, sól, pieprz, , można dodać jogurt naturalny lub oliwę.
17:00 serek grani lub wiejski plus warzywa ogórek zielony, pomidor , papryka, szczypiorek itd.
20:00 sałatka z pomidorów z cebulą, z jogurtem naturalnym z przyprawami sól, pieprz.

Posiłek z białkiem najlepiej na dwie godziny przed snem, a surowe warzywa możesz chrupać nawet do poduszki.
Jeżeli jednego dnia jemy kurczaka, to tuńczyk w kolejnym i tak na przemian.

Jeżeli chodzi o owoce, to jemy je jako oddzielny posiłek bez dodatków pół godziny przed lub 2 godziny po posiłku. Jeżeli połączysz z białkiem, jogurtem, wtedy traktujesz to jako posiłek i 1 z posiłków z menu zamieniasz, najpóźniej na podwieczorek. Chociaż owoce najlepiej do południa jeść.

Oczywiście reszta dni samemu do rozpisania i szukania na grupie na fb przepisów.

Jakoś sobie rozpisaliśmy i poszukaliśmy przepisy.

3 TYDZIEŃ

Teraz otrzymaliśmy tylko listę nowych dodanych dozwolonych rzeczy. Bez jakiekolwiek rozpiski i jak to ekspert powiedział mamy wolną rękę i sporo wiedzy po 2ch tygodniach :)

PODSUMOWANIE

Ogólnie jesteśmy już na 6 tygodniu i zaczyna męczyć nas już co chwila szukanie przepisów i planowanie diety. Bo przecież na tym to polega jemy to co lubimy i chcemy ;)

Ale jest też coś na plus.
Jak nie patrzeć Mirabelki zgubiła jakieś 5-6kg a ja 5kg, można powiedzieć, że organizm lepiej się czuje, ale ciężko jest znaleźć energię do dłuższego i ciężkiego wysiłku fizycznego z takiego jedzenia(jadałem o wiele więcej twarogu niz warzyw). I dzięki temu tez nauczyłem się ze można żyć bez energetyków.

UWAGA UWAGA UWAGA

Ostatnio stwierdziliśmy, że już nas męczy ten ich program, i nie będziemy za bardzo się do niego stosować i niech ekspert przysyła nam po prostu do 14 TYGODNIA teich śmieszne listy dozwolonych rzeczy.

TO EKSPERT ODPOWIEDZIAŁ
Że jak różowa nie będzie wysyłać co tydzień ZDJĘCIA wagi ALBO nie będzie ona spadkową to w REGULAMINIE (którego nigdzie nie znajdziecie i nie dostaliśmy) jest napisane, że program królów się dla nas KOŃCZY! Więc myślę spokojnie zdjęcie wagi będzie co tydzień wysłane o równe 1 kg mniej ;)

Więc przestrzegam was przed tymi naciągaczami za 700zl dostajecie 60 batonow i link do grupy na fb i minimalny kontakt z niby ekspertem. Za taką cenę to można śmiało pójść do dietetyka, który rozpisze całą dietę ze wszystkim i dodatkowo zrobi badania.

PS Mam nadzieję, że kogoś to chociaż uchroni przez zmarnowaniem pieniędzy i będzie chociaż jedna opinia, która nie jest super pozytywna, bo tylko takie można znaleźć.

PS2 Pisane na smartfonie, więc sorry za błędy i literówki

#programkrolow #programkrolow #dieta #zdrowie #jedzenie #zywienie
  • 16
  • Odpowiedz
@pannakota: nie jestesmy grubasami mamy zaledwienkilka kg ponad bmi, naszym celem nie bylo zgubienie 10kg czy 15kg, tylko zgubic kilka kilo, nabrać zdrowych nawykow i zrobic cos dla zdrowia
  • Odpowiedz
@pannakota: nie wiem nie znam sie pewnie troche wody, i troche tluszczu, bo zazwyaczaj byly u nas 2 posilki z miesem i tluszczem za dnia, a tutaj sporo posilkow bez tluszczu i cukrow ;) bardziej denerwuje mnie to ze ekspert stwierdzil ze jak nie bedzie zdjec wagi co tydzien, to usuwaja nas z programu królów
  • Odpowiedz
@pannakota: no tak jak napisalem nie ma tluszczu, weglowodanow, mąki itp. Wiec proste jest ze o wiele mniej kalori przez caly dzien, niz w takim jednym duzym kebabie jako glowny posilek dnia
  • Odpowiedz
@Dumle007: tak to wygląda z tymi magicznymi dietami, pomyśleć że od biedy wystarczyłaby dieta "śródziemnomorska" ewentualnie liczenie kalorii, tak to by przynajmniej 700zł z portfela nie znikło, efekt ten sam
  • Odpowiedz
@drakan8: wlasnie najgorsze jest to ze nigdzie nie ma zadnej innej opini niz "SUPER, EKSTRA", w ogole nikt sie nigdzie o tym nie wypowiada a przeciez juz dziesiatki tysiecy zadowolonych. Jedynie mozna powiedzieć ze te batony przynajmniej smaczne i cos warte, bo to co sie dowiedzialem to na co drugiej stronie mozna znalezc
  • Odpowiedz
@Dumle007: Ja pierdziele... 6 miesięczne programy diet (z przepisami itd) są po 300zł, smaczne, zdrowe i kontakt bez problemowy, a Wy wybraliście jakieś ekspercką diete za 700zł xDDDDD

Oni Wam dali dietę która nazywa się "Mniej żreć".
Daliście się naciągnąć i tyle.
  • Odpowiedz
@Dumle007 mireczku jak chcecie zrzucić kilka kg to można to zrobić normalnie, uciąć trochę kcal z normalnej diety i tyle. Przecież po tak mega restrykcyjnej diecie jak wrócicie do normalnego żywienia to wam większość wróci i tak.
  • Odpowiedz
@portugalka: Mirabelko a czytalas co pisalem ? Nam nie zależało na stracie masy tylko zeby ogolnie zdrowiej żyć i jeść. I problem w tym ze ekspert stwierdzil ze nie przepusci do nasteonego tygodnia jak nie bedzie spadkow masy i zdjecia wagi
  • Odpowiedz