Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Planuję wyjechać do Holandii do pracy przy elektryce - mam doświadczenie i j. angielski, chcę jechać przez ofertę z agencji na razie na kilka miesięcy, myślicie, że warto się w to pakować? Pracuje ktoś przy elektryce w NL?

#emigracja #holandia #elektryka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b3611834c150000b568df5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 36
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: @RGame: Niestety po kilku latach w NL musze powiedziec ze macie racje.. tylko ja nie wiem czemu tak jest polacy glownie siedza w tych swoich gettach, a jakos inne nacje nie wiem hiszpanie portugalczycy potrafia sie zaklimatyzowac i jakos sa przyjeci do spoelczenstwa a polacy #!$%@? zawsze zboku jak jakies wyrzutki. W niemczech jakos inaczej a tutaj #!$%@? w tej holandi to ja nie wiem... nie dadza sie dopchac do stolika


@Byku555: Na pocieszenie dodam że w żadnym innym kraju polak nie jest takim śmieciem jak w holandi - ale oni z holandi nie wyjadą bo w innych krajach firmy mają wymagania


Ukrainiec w polsce ma większe prawa
suqmadiq2ama - > @suqmadiq2ama: @RGame: Niestety po kilku latach w NL musze powiedzie...

źródło: comment_1622386415SThOfn7v2bV19ZX8Uhgmdv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
RadosnyMorderca: @RGame: wlasna dzialanosc jednosobowa to jest w wiekszosci gowno, i to przyszlo wraz z emigracja. Przynajmniej w UK. Widac bardzo nagly, kilkukrotny wzrost osob zatrudnionych na wlasnej dzialanlosci poprzez lata. To znaczy ze jest to wzrost sztuczny. To tak jak w Polsce robia na umowie o dzielo gdy sa na etacie.
Jak sa firmy ktore sa nieetyczne bo zatrudniaja nie swoich Polakow, zamiast przyuczac swoich mlodych Holendrow/Brytyjczykow, to
  • Odpowiedz
SpoconaSamica: @Byku555: to chyba nie czytasz prasy lokalnej ani nie rozumiesz co sie wokol ciebie dzieje. Polacy tam maja status jak u nas kiedys cyganie, i sie ich uzywa aby zbic kapital polityczny. Np tutaj jest pare razy napisane o ogolnym stosunku poza fabryka do Polakow i jak was tam widza: http://arno.uvt.nl/show.cgi?fid=136783 , jest to czyjas praca magisterska. Z tym ze w naszej kulturze sie bardziej pokazuje antypatie, natomiast
  • Odpowiedz
Ja tez nie jestem jakis specjalista tylko zwyklym pracownikiem biurowo/magazynowym ale wynioslem jakas oglade z domu i szacunek do wlasnej osoby wiec nie bedzie mnie nikt traktowal jak smiec w pracy bo mam #!$%@? na ta robote bo prowadze budzet domowy, mam oszczednosci zaplecze finansowe, nieruchmosci w polsce i inne zabezpieczenia majatkowe. Ale prawda jest taka ze wiekszosc polakow to ludzie przestraszeni, nie majacy pojecia o ekonomi, gospodarce i pracy, juz nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja nikogo nie nabieram! w Polsce też tak pracowałem, kontrakt albo umowa, wystawiam fakturę i czekam na przelew, tyle w temacie co w tym dziwnego. Płace podatki i całą resztę. Ja tego nie traktuje w kategorii pracodawca-pracownik. Jakie masz w Polsce chorobowe urlop prowadząc firmę? Nie rozśmieszaj mnie. Typowe cebularstwo, jak nie pracujesz to też fajnie by było brać kasę :) Myślenie że ludziom się wszystko należy to jest
  • Odpowiedz
Ja tez nie jestem jakis specjalista tylko zwyklym pracownikiem biurowo/magazynowym ale wynioslem jakas oglade z domu i szacunek do wlasnej osoby wiec nie bedzie mnie nikt traktowal jak smiec w pracy bo mam #!$%@? na ta robote bo prowadze budzet domowy, mam oszczednosci zaplecze finansowe, nieruchmosci w polsce i inne zabezpieczenia majatkowe. Ale prawda jest taka ze wiekszosc polakow to ludzie przestraszeni, nie majacy pojecia o ekonomi, gospodarce i pracy, juz nie
suqmadiq2ama - > Ja tez nie jestem jakis specjalista tylko zwyklym pracownikiem biuro...

źródło: comment_1622395030yjteh6b0dn42HBtOHPqgkn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
AnonimowyŻniwiarz: @Byku555: ladnie sobie zrobili biznes z biednych polaczkow, ale pytanie czy jak bysmy byli na ich miejscu to czy nie zrobili bysmy tego samego?
Polacy maja Ukraincow. Wedlug mnie znacznie szybciej niz na zachodzie ich wpuszczaja na stanowiska biurowe/w sluzbie cywilnej czy do obslugi klienta i ulatwiaja jezykowo tworzac ich wersje jezykowe stron rzadowych czy na biletomatach. Uwazaj bo sobie poczytasz po polsku jakies strony rzadowe w UK,
  • Odpowiedz
Tylko wiesz problem jest tez taki ze tutaj to policja musi sie uczyc polskiego bo polacy nie potrafia sie dogadac jak cywilizowani nawet po angielsku, raczej wiekszosc ukraincow to ogarnia polski na bardzo dobrym poziomie. Tez nie znajac jezyka na poziomie B2 nie wyslesz takiego polaka na busa zeby nie wiem montowal kuchnie albo klimatyzacje zeby pracowal w biurze z klientem jak nie bedzie potrafil zlozyc zdania zeby sie porozumiec wiec co
  • Odpowiedz
U mnie murzyn z curacao #!$%@? elegancko po holendersku chociaz jest tutaj 3 lata i musial wydac 5k eur zeby sie nauczyc.


@Byku555: Ale czy w Curacao holenderski nie jest przypadkiem językiem urzędowym?

A co do reszty się zgadzam. Polacy często czepiają się muzułmanów, że nie potrafią się przystosować, ale ilu ich tu jest to każdy potrafi po holendersku rozmawiać. A Polacy potrafią siedzieć w obcym kraju i jedyny język
  • Odpowiedz
ZuchwałyCielak: @Byku555: "Curaçao is a polyglot society. The official languages are Dutch, Papiamentu and English. However, Dutch is the sole language for all administration and legal matters"

W UK w debacie politycznej o migracji jezyk Polakow byl na poczatku problemem. I co? Jezyk jest raczej juz opanowany i nic. Polacy nadal byli problemem, po prostu wynaleziono nowe problemy. Dzieci imigrantow nadal robia w prostych pracach tez dlatego ze
  • Odpowiedz
GigantycznaTowarzyszka:
@suqmadiq2ama:

Dzisiaj będziesz zadowolony z #!$%@? ale za rok jak przyprowadzą synka na poziomie dauna i on zostanie twoim supervisorem tylko dlatego że jest autochtonem to #!$%@? cie strzeli i tak z każdym rokiem coraz bardziej dostrzeżesz syf w jaki się #!$%@?łeś.


To samo w polskich oddziałach korporacji, niby jest fajnie-uczciwie płacą, szkolenia, klepia cie po plecach mowia, ze jestes cool guy (na typowego p0laka, którego całe społeczeństwo od zawsze tylko #!$%@? to działa niesamowicie pod kątem boostu ego) no i #!$%@? w tym korpo jak robocik, nawet awasujesz by po czasie dostac wlasnie takiego plaska w ryj jak z twojego komentarza. Kolega z pracy robił projekt ze wspołpracownikiem z Holandii, w zasadzie odwalił całą robotę po cichu liczył na premie i awansik do globalnego zespołu (co wiaze sie z tym, ze jestes zatrudniony w centrali firmy, nie w polskim oddziale). Koniec końców ich wspolny szef Holender zapytal tego leniwego typka o IQ fistaszka co myśli o tym co zrobił moj znajomy. Powiedział tylko, że no ogolnie ok, ale widzi kilka takich a takich problemow (oczywiscie rzucil losowe durnoty wymyslone na poczekaniu). Szef poprosił mojego kolege by wdrozyl te uwagi, a jak juz bedzie wszystko gotowe to ma prosbe do leniwego Holendra by omówił projekt przed ścisłym kierownictwem korpo na Europę (
  • Odpowiedz
CzarodziejskiJegomość: po cichu liczył na premie i awansik do globalnego zespołu
ale jak tego nie powie, to raczej w centrali zakladaja ze on nie chce sie przenosic, a oni napewno nie chca go przenosic bo po to byl zatrudniony - bo jest tanszy. W Holandii nie bedzie juz tanszy. Jak by sie chcial przenosic to odrazu by pojechal i robil tam w Holandii magistra czy po prostu aplikowal do roboty.
Outsourcing
  • Odpowiedz