Wpis z mikrobloga

@AcyX:
12 Życiowych zasad -Jordan Peterson
Psychologia społeczna -Bogdan Wojciszke
Siła nawyku -Charles Duhigg
Zachłanny mózg -Sebastian Bohler
Wywieranie wpływu na ludzi -Robert Cialdini
Jak uciec z pułapki samorozwoju -Svend Brinkmann.
+ Wszystkie książki stoickie.
  • Odpowiedz
@AcyX Jack London - Martin eden, opowieść częściowo autobiograficzna o ubogim marynarzu, który zmienia się dla dziewczyny z wyższych sfer, w pewnym momencie wiedza zmienia go jako człowieka i traci to pierwotne uczucie, ogólnie dużo o samorowozju, poświęceniu się, taki wg mnie pierwiastek który każdy w sobie też widzi na przestrzeni czasu jak rozumienie działania świata, zmienia to nas, ofc to tylko moje szczątkowa itwrpretacja, wg mnie każdy coś z tej książki
  • Odpowiedz
@AcyX: R. Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi" i "Preswazja" , Wedding Danny, Boyd Mary Ann, Niemiec Ryan M. "Kino i choroby psychiczne. Filmy, które pomagają zrozumieć zaburzenia psychiczne", a także wszystkie Antoniego Kępińskiego.
  • Odpowiedz
@AcyX: ostatnio zdecydowanie „Prawy umysł” Jonathana Heidta. Z tej kategorii tez ok, choć bardziej „suche”: O naturze preferencji politycznych Urszuli Jakubowskich.
dawna już lektura ale zapadła mi w pamięć: Bonobo i ateista Fransa de Vaala (ale widziałem wiele razy polecane wszystkie książki tego autora). Poza tym Siła nawyku Duhigga i trochę z pogranicza psychologii „Matematyka niepewności” Leonarda Mlodinowa o percepcji probabilistyki
  • Odpowiedz
@AcyX: "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem", książka o dziwnych zaburzeniach napisana przez neurologa-psychiatrę. Nie jest to poradnik, ale pokazuje jak bardzo nasz mózg może nas oszukiwać. Przerażające i fascynujące równocześnie.
  • Odpowiedz
@AcyX "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" i D. Goleman "Inteligencja emocjonalna". Czytałam też kiedyś książkę goscia, który na własną rękę wyszedł z nerwicy, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Jak znajdę to dopisze.
  • Odpowiedz