Wpis z mikrobloga

Zielono !
Niby tylko trochę złe krypto spadło, ale ładnie widać odwzorowanie w kartach. Do normalności jeszcze długa droga (zwłaszcza dla tańszych kart), ale powoli do przodu.

Link do wykresów:
https://imgur.com/a/HTqMliN
Link do arkusza w wersji online:
https://drive.google.com/file/d/16nwbEIyJRGwu7ku6lKM3mJKaocLlBj76/view?usp=sharing

#gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
źródło: comment_1622314803E5A1rLB0BN2HACV4Bq3rmf.jpg
  • 39
@rosomak94: Mam nadzieje że nie będzie się na nich dało kopać z pełną prędkością, wtedy powinny kosztować tyle ile powinny. 4500-5000 PLN, czyli tyle ile RTX 3060 teraz (ten sam pułap prędkości kopania 40-49 Mhs o ile ograniczą to o połowę).
@STEFAN_n00b wydaje mi się że nie można tego tak przeliczać. Oprócz górników jest jeszcze przecież całkiem spory odsetek normalnych ludzi, którzy albo czekają na zamówione karty, albo wstrzymują się z zakupem (tak jak np. ja). Imo poprawy można oczekiwać w momencie gdy okaże się że blokady nVidii działają poprawnie na nowych rewizjach kart + rynek krypto nie odbije.
@rosomak94: Nawet jakby teraz w tym momencie wszystkie krypto się #!$%@?ły i sobie ten głupi ryj rozwaliły to i tak nie rozwiązałoby to problemów z dostępnością, a na pewno nie od razu bo tak jak mówisz jest masa normalnych ludzi którzy chcą sobie po prostu kupić kartę do gierek
@Dave987654321: Jestem przekonany że 90% obecnych zakupów to tylko górnicy, nie ma bata by gracz kupował RTX 3080 za 10 000 PLN. Nawet RTX 3060 za 3500-4500 PLN to kosmos (wydajność RTX 1080TI).
Z dostępnością nie ma problemów, Nvidia naklepała rekordową ilość GPU w ciągu ostatniego roku, od maja nie ma problemów z kupnem karty są w każdym sklepie ale w chorych cenach, do maja nie było GPU na rynku.
Tylko
@rosomak94: czyli to te właśnie 10% co nie są górnikami :) Do końca stycznia dla pracujących można było bez problemu kupić RTX 3090 za 8-9K. Tyle razy patrzyłem na to i walczyłem ze sobą by nie kupić, po co mi to i przegrałem bo mogłem kupić :D
@STEFAN_n00b: Celowałbym w RTX 3080 i któryś z procesorów Ryzena. Jeszcze dokładnie nie robiłem rozeznania, ale chciałbym komputer, który byłby solidnym sprzętem do grania + umożliwiał całkiem wygodny montaż wideo.
@bibr: Czemu rtx 2080 Ti tak skoczył gdy inne karty zaliczają spadki?
BTW ktoś na zagranicznym forum zrobił małą obserwację dot. ilości aukcji z rtx 3080 na ebay. Jak sam napisał w ciągu tygodnia ilość zwiększyła się o 90%. Też można zaobserwować taki wzrost na naszym allegro czy ta fala jeszcze nie dociera do nas?
@bibr: a to ciekawe ze tanieją i dobry znak, bo powinny wręcz drozec skoro te nowe karty mają ogranicznik kopania wiec kopacze powinni sie teraz rzucic na te stare poki jeszcze są