Wpis z mikrobloga

ja #!$%@? więcej historii mniej wosu


@POL94: Dokładnie, jakby było więcej wosu to by wykuli na blachę że np. wójt jest wystawcą dowodu osobistego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A potem pytaliby Trzaskowskiego na ulicy czy dobrze wyszli na zdjęciu
@BajerOp: @stefan_pmp: no jasne, ze nie ma przeciez, GZDiZ, ktory to zleca nie jest jednostka budzetowa samorządu terytorialnego tj. gminy miasta Gdańsk, tylko niezaleznym bytem prawnym xD.

"6. STRUKTURA WŁAŚCICIELSKA

1. GZDiZ jest jednostką organizacyjną i budżetową Miasta Gdańska.
2. GZDiZ sprawuje funkcję zarządu drogi, za pomocą której Prezydent Miasta Gdańska wykonuje swoje obowiązki zarządcy dróg publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych, zwanej dalej
@niezdiagnozowany: nie pracuje w GZDiZ, ani nie pracowałem. Miałem okazję jedynie z nimi współpracować jako były pracownik spółki miejskiej i niestety mam wiedzę na m.in. ten temat i powiedziałbym, że nie jest to kwestia taka zero jedynkowa jeśli chodzi o zawieranie umów w ramach PZP.

Gmina tnie na wszystkim, budżet GZDiZ nie jest z gumy a często gęsto budżet uchwalony na Radzie Miasta jest kompletnie oderwany od rzeczywistości i np. na
@niezdiagnozowany: jako tako Dulkiewicz jedynie podpisuje uchwałę budżetową i podbija kwit dotyczący powołania dyrektora GZDiZ, ale ona to tam nie ma nic do gadania i nie ona decyduje - ma trochę podobna funkcje do prezydenta Dudy.

Rzeklbym, że faktyczną władze sprawują wiceprezydenci. GZDiZ jest chyba nadzorowany przez Piotra Grzelaka, a opinie na jego temat zachowam dla siebie.

GZDiZ jest jednostką skostniałą, są tam poważne braki kadrowe i nikt spełna rozumu nie
@kimunyest95: kumam, mam wrazenie, ze ZTM tez jest cholernie niedoinwestowany i Dulkiewicz nie ma zadnego pomyslu co z tym fantem zrobic. Komunikacja miejska w Gdansku w godzinach szczytu jest tragiczna. Gdyby nie bylo skmki (a to osobna spolka niepowiazana z miastem) to naprawde trudno byloby sie w Gdańsku poruszac. Oby cos ten obszar metropolitalny zmienil co go planuja zrobic, bo Gdańsk z jednej strony ma mega potencjal, a takie #!$%@? jak
@kimunyest95: oficjalnie Dulkiewicz sprawuje nad nimi nadzor, a ze oddala ten nadzor pelnomocnictwem swojemu wiceprezydentowi, ktory daje dupy w tej kwestii to inna sprawa. Jak daje dupy, to niech z nim pogada, bo to jej czlowiek, ktory robi rzeczy na jej konto albo go wywali, jak nie spelnia okreslonych standardow. O Grzelaku, chetnie bym tez posluchal, co chlop robi, a raczej nie robi. On tez byl za Mevo odpowiedzialny, czy to
@niezdiagnozowany: za Mevo odpowiedzialna była/jest spółka OMGGS (Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot) z prezesem Michałem Glaserem na czele. Prezes miał polecieć ze stołka za to, że się Mevo rozdupcylo, ale jak to z większością rzeczy w Gdańsku za grube miliony, rozeszło się po kościach i już nikt nie pamięta, że jakieś tam rowerki elektryczne w mieście były.

W sumie to nawet nie wiem gdzie je obecnie trzymają, bo na początku stały
@niezdiagnozowany: oficjalna struktura władzy, a faktyczna to dwie różne rzeczy. Poza tym, że obecna prezydent Gdańska ładnie mówi i potrafi umiejętnie kluczyć w swoich wypowiedziach, to wątpię czy zna się na czymkolwiek.

W mieście są dobrzy ludzie, dobrzy urzędnicy którzy próbują walczyć o to, aby miasto było lepsze, aby lepiej i optymalnej funkcjonowało. Ale często ich starania i wizja zderzają się nie tyle z brakiem pieniędzy, a z kolesiostwem i przekierowywaniem