Wpis z mikrobloga

Mirki,

dwa pytania:
1. Podoba mi się piekarnik Electrolux SteamCrisp z serii 700. Tylko widzę pierdylion różnych kodów/ustawień itd. Czy jest gdzieś spis wszystkich wersji i tego czym one się różnią abym się nie naciął? Zależy mi głównie na 30-300, wspomaganiu parowym i termosondzie. @vegeciak @Drmscape2 wiem że jesteście w temacie, więc oznaczam.
2. Płyt indukcyjnych jest też od cholery, nie znam się na tym i nie wiem które dobre, które nie, jakie funkcje spoko a jakie to tylko szpan (żeby był). Mirki polecą jakąś pomiędzy 1000 a 2000? xD

#electrolux #agd #mieszkanie #remont #plytaindukcyjna #piekarnik #kuchnie
  • 16
Czy jest gdzieś spis wszystkich wersji i tego czym one się różnią abym się nie naciął?


@AtalantaChiny: Niestety nie ma. Trzeba wejść na stronę Electroluxa, wybrać serię, zaznaczyć pyrolizę, otworzyć w nowych kartach wszystkie wyświetlone piekarniki i samemu dokładnie porównywać. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze dwa lata temu sytuacji nie poprawiał fakt, że na oficjalnej stronie zdarzały się drobne błędy. Ja przed zakupem specjalnie jechałem do sklepu stacjonarnego żeby upewnić
@AtalantaChiny: W poprzednim wpisie zabrakło oczywiście słowa "na przykład" przed zwrotem "5 albo 7". Chodzi o to, żebyś mógł szybko i wygodnie zmienić moc z minimalnej na średnią lub maksymalną i odwrotnie bez konieczności przeklikiwania się o jeden plusikami i minusikami.

Również polecam kanał "Piekarniki parowe" na YT (polecałem go w innym wątku, tutaj zapomniałem). Chyba jako jedyni w Internecie w miarę rzetelnie testują sprzęt AGD, bo te wszystkie Pani gadżet,
@AtalantaChiny: Właśnie miałem kupować piekarnik z funkcją SteamCrisp. tych modeli były srogie a ich funkcjonalność jest gorsza (Modele co wlewa się wodę do zbiornika a nie do niecki na dnie piekarnika) Kupiłem praktycznie topową wersję Amica Od topowego modelu różni się w zasadzie tylko wyświetlaczem który w topowym modelu jest kolorowy... No i jak widzę ceny też poszły w górę bo za Amicę dałem niecałe 2 tysiące A w Electroluxie można
ich funkcjonalność jest gorsza (Modele co wlewa się wodę do zbiornika a nie do niecki na dnie piekarnika)


@Szlaufman: Tu się niestety nie zgodzę.

Wlewanie wody do niecki na dnie piekarnika to najprostsze rozwiązanie parowe jakie istnieje. Electrolux stosuje to chyba w serii 600 i reklamuje jako nadające się jedynie do wspomagania pieczenia ciast i chleba. Piekarnik nie ma wówczas kontroli nad niczym. Nastawiona stała wysoka temperatura w komorze powoduje po
@vegeciak: Mam do czynienia z sposobem 1 i 3 funkcji parowej. (Piekarnik Electroluxa z niecką i Amicą gdzie jest szuflada do której się wlewa wodę) i mimo wszystko wyżej w hierarchii zastosuję ten model z wlewem do wysuwanego bo można bardzo precyzyjnie ustawić choćby gotowanie na parze warzyw (W amice w zestawie jest specjalna tacka z dziurkami)

Chyba zostałem źle zrozumiany bo SteamCrisp (Seria 600 to modele z niecką a wyższe
Chyba zostałem źle zrozumiany


@Szlaufman: Pierwszą wiadomość rozumiałem w ten sposób, że funkcjonalność modeli w których wlewa się wodę do zbiornika jest według Ciebie gorsza od tych, w których zapełnia się nieckę na dnie komory. Dlatego odpisałem, że być może jest to rozwiązanie nieco wygodniejsze, ale najprostsze i "najsłabsze".

Po drugiej wiadomości wiem, skąd wzięło się nieporozumienie. Najprawdopodobniej pomyliłeś nowe nazewnictwo Electroluxa.

SteamCrisp to seria 700 a nie 600 (w serii
tak czy inaczej szanuję za wiedzę


@Szlaufman: Ja również :)

Widzę, że tak jak ja nie handlujesz sprzętem, a po prostu jako świadomy konsument "dokształciłeś się" przed zakupem żeby płacąc za dany sprzęt otrzymać to, co najlepiej sprosta postawionym wymaganiom. Czasem jest to niestety przekleństwem i osobiście zazdroszczę ludziom, którzy potrafią pójść do sklepu i tak od ręki kupić sobie telewizor, piekarnik, pralkę, itp. Ja wcześniej muszę zrobić przynajmniej kilkudniowy research
@vegeciak: No nie handluję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sporo do czynienia miałem w obsłudze posprzedażnej elektroniki jako Serwisant autoryzowany ( ͡ ͜ʖ ͡) Czasem dla sportu lubię się przejść do takiego X-koma i słuchać jak konsultant poleca markę którą osobiście "średnio toleruję". A potem czytasz i obudowa słaba, Przegrzewa się łapie throttling i sprzęt w opiniach doświadcza wszystkich plag egejskich... Wtedy
@AtalantaChiny: gdzieś czytałem że Electrolux do tych 230 stopni dodaje kamień do pizzy który się nagrzewa 30min i później piecze pizzę i podobno ok!
Ja zdecydowałem się na COB8S39WZ ponieważ moja dziewczyna dużo gotuje i to uwielbia więc będzie mogla.sie wykazać