Wpis z mikrobloga

4 / Informacje

Moje pierwsze podejście do gry w zeszłym roku było nieudane i skończyłem grę po 4 godzinach z kilku powodów. Gra na padzie - mimo że walka i eksploracja świata jest w porządku to obsługa ekwipunku beznadzieja. Rozbudowa rozgrywki - 2 miecze, znaki, eliksiry, crafting ekwipunku, setki rupieci znajdowanych po drodze, gwint itd. tego było dla mnie za dużo na raz.
Fabuła mnie przytłoczyła, na dzień dobry poznajemy dziesiątki postaci, NIilfgaard, Wyzima, Radowid, Dziki Gon, co to wogóle jest? O co chodzi w tej historii? Nie mogłem się w tym wszystkim połapać
Teraz spróbowałem klawiaturze i okazało się być to dla mnie wygodniejsze, a przed rozpoczęciem gry przeczytałem streszczenia książek, obejrzałem skróty fabuły wieśka 1 i 2, oraz kilka filmów typu “jakie są królestw północy” na youtube żeby dowiedzieć się jak wygląda świat i o co chodzi w tej wojnie.

Gram na wysokich ustawieniach graficznych (55-60 FPS). Na Uber niestety FPS spadają do 35-50. Zainstalowałem sobie 3 mody.
Tekstury HD https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021
Wyświetlanie wszysktich zadań na mapie https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/943
Podpisanie mikstur https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/986
Więcej nie instalowałem żeby za bardzo nie ingerować w grę lecz przejść "na surowo", chyba że polecicie mi jeszcze jakiś ciekawy, poza tym zwiększającym pojemność ekwipunku, tego nie chce. Duże juki i umiejętność mocne plecy (którą włączam tylko na chwilę gdy plecak jest przepełniony) w zupełności wystarczają.

Poziom trudności najwyższy/prawie najwyższy Ktoś mi odradził "Drogę ku zagładzie" mówiąc, że trudność wcale nie jest większa a jedynie walka trwa dłużej. Porównałem sobie "Krew, pot i łzy" do "Drogi ku zagładzie" i rzeczywiście jest to trochę spieprzone. Na trudności 3/4 walka z bossami jest idealna ale zwykłe potwory to wyzwanie jak dla dziecka - podchodzę i zabijam. Bez olejów, eliksirów, na upartego bez znaków chociaż mam build pod znaki. Za to na trudności 4/4 walka z bossami trwa zdecydowanie za długo, co jest upierdliwe a nie trudne. Stwierdziłem że zostanę przy najtrudniejszym ale jeśli trafi mi się jakiś boss-tank to zmienię na chwilę trudność na 3/4 żeby nie walczyć z nim pół godziny.
Poziom gwinta trudny - chyba zbiorę wszystkie karty, bardzo fajna kancianka.

__________________________________________________

Jako że jestem chory od 3 dni to spędziłem w grze z 15h. Zrobiłem wiele zadań pobocznych i prawie ukończyłem misje z Krwawym Baronem (rzeczywiście bardzo ciekawa, chylę czoła scenarzystom). Nadaje się to na adaptację książkową/filmową.

Myślę żeby skupić się na yrden, podoba mi się ten znak a szczególnie jego alternatywa. Jeśli to jednak się nie spisze albo okaże się OP to najwyżej poszukam eliksiru, zresetuje sobie umiejętności i pójdę w aard. Podobno tarcza quen, która regeneruje jest OP, jakaś umiejętność jeszcze jest i lepiej nie rozwijać żeby nie grać jak na kodach?

Zapraszam do śledzenia tagu, to nie będę musiał za każdym razem wołać pulsujących
#wiedzmin #wiedzmin3 #juanwiedzmin
JuanAntonioGonzalo - 4 / Informacje

Moje pierwsze podejście do gry w zeszłym roku ...

źródło: comment_1622194505dRHrpzwO62d61ewOH3jR7e.jpg

Pobierz
  • 12
@JuanAntonioGonzalo: Z modów to fast travel i indestructible items polecam, o ile oczywiście nie uważasz tego za zbyt duże "ułatwienie", bo dla mnie po wielu przejściach gry, to tylko tracenie czasu na te 2 rzeczy.

A co do Keiry, przez to, że nie ruchnąłeś, to straciłeś dodatkowy wątek z nią. Zobaczysz w 2 podejściu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JuanAntonioGonzalo: Zacząłem niedawno grać od nowa. Za pierwszym razem zaraz po premierze siedziałem po nocach i robiłem kolejne zadania. Teraz po 20 minutach w Białym Sadzie dosłownie zasnąłem z padem w ręku.
() () ()
@JuanAntonioGonzalo: Co do modów to jest jeszcze coś takiego jak AlwaysFullExp - ja z tym grałem, polega na tym, że zawsze dostajesz pełnego expa za questa, nawet jeżeli sugerowany poziom jest o 5 niższy o twojego (wtedy questy w dzienniku są wyszarzone). Teoretycznie można uznać to za cheat, bo szybciej expisz, ale z drugiej strony poziomy przeciwników się skalują z twoim, więc chyba nie ma to większego znaczenia, a wg mnie