Wpis z mikrobloga

Jaś Kapela, który uważa że 4 mln kobiet w Polsce zostało zgwałconych i proponuje dochód gwarantowany dla każdego (1000 zł / osoba) finansowany z opodatkowania najbogatszych stawką 90%:
- zarabia miesięcznie 5000 zł,
- uważa, że w Polsce można przeżyć za 800 zł,
- bo odziedziczył dom 60 metrów i nie płaci kredytów czy najmów,
- dostanie też siano od kolejnego komputera, który sobie kupisz,

A Wam, jak się w życiu układa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kanalsportowy #bekazlewactwa #polska
SRzeyamlon - Jaś Kapela, który uważa że 4 mln kobiet w Polsce zostało zgwałconych i p...

źródło: comment_1622164960AnvRV4Ka0ta45Z4dK2EZCv.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: Przez ile lat był testowany? Nie doprowadził do hiperinflacji? Może nie zdążył? Wystarczy, że doprowadził do jakiejkolwiek inflacji, po czasie doprowadzi do hiperinflacji. Podejrzewam, że tak samo jak ja specem od ekonomii nie jesteś. W jaki sposób oceniłeś wnioski z tych badań za rzetelne i godne zaufania? Przeczytałeś w krytyce politycznej, że to działa i uznałeś, że jak tak to spoko?
  • Odpowiedz
@Deence: Przede wszystkim studiowałem tu i ówdzie nauki ekonomiczne i zdaje sobie sprawę jak złożona jest ekonomia. Powiedz mi geniuszu jaki ogromny jest wpływ dodatku 500 plus na inflacje w Polsce.
  • Odpowiedz
@ediz4: Z #neuropa jest ten problem, że tak bardzo gardzą "chłopskim rozumem", że nie używają już żadnego rozumu. Ale może spróbuj. Co Twoim zdaniem stanie się z cenami produktów na rynku w momencie gdy każdy będzie miał więcej pieniędzy?
a) ceny wzrosną
b) ceny się utrzymają
c) ceny spadną
d) ale są państwa w których to testowano
e) skończyłem studia ekonomiczne
  • Odpowiedz
@Deence: Nie interesują mnie twoje testy a twarde dane - pokaż jak 500 plus wpłynął na inflację i jak obecnie wpływa. Zapewne masz jakieś analizy a nie stwierdzenia z nauki ekonomii z wykopu.

Z #neuropa....

Kurna neuropą mnie jeszcze nigdy nikt nie nazwał xD
  • Odpowiedz
@ediz4: Niestety jak zauważyłeś jestem ekonomicznym nieukiem i ignorantem więc takowych badań i twardych danych nie posiadam. Przykro mi, że to mnie dyskwalifikuję w rozmowie z Panem ekonomistą Edizem. Na prawdę chciałbym się dowiedzieć czy po daniu każdemu po 1000 zł ceny wzrosną czy nie. Moim zdaniem wzrosną, ale no nie mam żadnych badań tylko swój obrzydliwy chłopski rozum.
To może spróbuję Twoją metodą (w końcu wykształcony człowiek jesteś). Pokaż
  • Odpowiedz
@Deence: Oczywiście że 500 plus wpłynęło na inflację - jednakże było to w pierwszym roku jego działania i na poziomie wpływu mniejszych opadów w kwietniu na plony. Obecnie w żadnej analizie inflacyjnej 500 plus w ogóle się nie pojawia - mam nadzieję że wiesz dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chyba nie chcesz powiedzieć że poglądy lewicowe wynikają z zaburzeń


@ediz4: jego poglądy w większości spraw nie są lewicowe, są chore. Nawet nie potrafi ich uargumentować czy wyjaśnić sensu.

koleś pracuje w poczytnym wydawnictwie na lewicy


@ediz4: to nie czyni z niego autorytetu, tak jak z jabłonowskiego nie czynią autorytetu regularne występy w prawicowych kanałach.
  • Odpowiedz
@rybsonk: Pokazuje Ci tylko różnice - freak z lewicy pracuje w poczytnym wydawnictwie lewicowym a jego artykuły pojawiają się na lewicowych portalach głównego nurtu. Freak z prawicy robi patostreamy w piwnicy a celem 99% dzwoniących do jego programu jest trolling - Stanowski który ma poglądy raczej prawicowe zaproszenie go do programu kwituje zwrotem " Bez przesady". Koleś w zasadzie z każdą formacją prawicową jest skłócony i toczy wojnę - na
  • Odpowiedz
@Deence: dobrze korwinku uspokój się. Nie jestem zadna lewica. Po prostu ubi to dobry pomysl. Te teorie o galopujacej inflacji mozna se włożyć między bajki, bo juz dawno powinniśmy miec hiperinflacje idąc takim tokiem rozumowanie. Mozesz wziac se wenezuele i powiedzieć patrz na ten przyklad, ale jak sie przyjrzysz to wcale tak to nie wyglada bo odizolowana gospodarka to co innego jak gospodarka podpięta do miedzynarodowego handlu. Pisalem ze musi
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Nie no luźno, idziesz do lasu bierzesz żywicę i kleisz, chociaż w tym momencie #!$%@? sie, że bierzesz udział w globalnym ociepleniu niszcząc drzewa i jeszcze coś tam wymyśli na poczekaniu
  • Odpowiedz