Wpis z mikrobloga

@CipakKrulRzycia: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego i siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie załapałeś xD

@Probz: a no nie załapałem, pewnie Sławek, grając w szachy 4d, sam pierwszy wyrwał swoje słowa z kontekstu, także szach mat lefaki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jezus przyszedł by znieść ST. Dał jedynie dwa przykazania zamiast 10 w których zawiera się cały przekaz


@CipakKrulRzycia: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno
  • Odpowiedz
@TheBedThatEats: ma to taki związek, że dobrze, ze on nie doszedł do wladzy
Wyobrażasz sobie co by było gdyby obniżył podatki? Szkolnictwo, służba zdrowia by upadła. Wyobrażasz sobie szczepienia za rządu konfederacji? xD
Teraz popijam napój z podatkiem cukrowym, mam świadomość, ze moje pieniądze idą na świetnie funkcjonujące państwo.
Lewica nam wywalczyła jeszcze mieszkania, ja czekam na kluczę, pozdrawiam serdecznie
  • Odpowiedz
@Kedlov: Ty napewno mówisz o chrześcijaństwie, a ze starym testamentem ci się nie pomyliło? Nie mówię o praktyce kościoła, ale o samej treści nowego testamentu. Chrześcijaństwo pod względem podejścia do bliźniego i skupieniu na indywidualiźmie było wręcz rewolucyjne na tamte czasy i było to jedną z przyczyn jego sukcesu.
  • Odpowiedz
Wyobrażasz sobie co by było gdyby obniżył podatki?


@matinho10: problem tylko w tym, że on sam, w tym samym wywiadzie, przyznał, że c&%$a a nie podatki by obniżył. Ale kuce oczywiście tradycyjnie żyją w wyparciu, i jak to sekciarze - jak mantry powtarzają credo swojej wiary XD
  • Odpowiedz
  • 0
@TheBedThatEats Ostatecznie się potwierdza, że kluczowy jest światopogląd. Można być ekonomista ale jak jest się fanatykiem religijnym to ostatecznie fanatyzm wyjdzie i bedzte rzutować na inne sfery.

Potwierdza się też, że liberał czy wolnościowiec nie może być religijna konserwa. To nie idzie w parze.
  • Odpowiedz
  • 1
@CipakKrulRzycia: dokładnie, stracił w moich oczach szacunek. Okazał się j-----m ideologicznym debilem, który po dojściu do władzy dalej robiłby loda kościołowi naszym kosztem.


@skorpion666 Ja się zorientowałem jak przedstawił te swoje ustawy. Był tam jakiś zapis o utrudnianiu rozwodów czy cos takiego.
  • Odpowiedz
@TenTypZez oraz @CipakKrulRzycia Jezus mówił że nie chce zmienić ani jednej litery ze starego testamentu. Do tego Bóg ze starego testamentu jest też bogiem z nowego. To ta sama istota - i Jezus wiedząc o czystkach etnicznych których kazała dokonać, uważa ją za moralnie idealnie dobrą.
  • Odpowiedz
@Kedlov: Nawet jeżeli traktować dosłownie, że nowy testament jests wypełnieniem starego (choć też jest mowa o nowym przymierzu, które zastępuje stare), to od tego momentu całością biblijnej prawdy jest stary + nowy, a nie stary i nowy osobno, bo są momentami sprzeczne, a tam gdzie są, to obowiązuje nowy. Z resztą ja nawet nie o tym, bo indywidualizm i miłość bliźniego są tak czy inaczej jest istotą chrześcijaństwa, którą wprowadza
  • Odpowiedz
@TenTypZez: W jaki sposób moralne było ludobójstwo 3000 lat temu?
Jak są sprzeczne w jakichś miejscach to świadczy tylko o tym że ich logika i spójność nie są na dobrym poziomie. bo podejście do gejów się nie zmieniło dużo - w nowym testamencie Święty Paweł też mówi że będą potępieni
  • Odpowiedz
Chrześcijaństwo było i jest religią miłości. To późniejsze odłamy jak katolicyzm dodało dogmaty i zrobiło z chrześcijaństwa religię cierpiętnictwa i kary za "grzechy"


@CipakKrulRzycia: Rozumiem. To nie jest prawdziwe chrześcijaństwo.
Stoisz obok ludzi przypominających że w Polsce to nie był prawdziwy komunizm.
  • Odpowiedz