Wpis z mikrobloga

@Bajo-Jajo @Voltaire @kacor87 Kurcze piec mam duży i mocarny ale w tym okienku nie ma aż tak wysokiej temperatury i słabo się trochę nagrzewa ten kawałek metalu. Powiem wam ze strasznie mnie łapa boli od walenia młotkiem na tym kowadle, nie wiedziałem że to jest aż takie męczące także szacunku dla trolskich i innych kowali bo trzeba mieć faktycznie parę w łapie. Ja się szybko mecze no ale mówię że słabo nagrzany
źródło: comment_16220945128JCl3G4pIdMzDObu5yXdWE.jpg
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 poszukaj sobie na jakimś bazarze czy złomie piły tarczowej do drewna, tylko żeby nie miała widii (kostek ze spieku na zębach) tylko zęby rozginane. Na 90% będzie to bardzo dobra stal do obróbki. Tylko piłę tniesz na pół i w ogień, potem studzisz a dopiero potem już sobie kujesz. Czemu tak? Ano temu że z piły lubi wyjść banan po hartowaniu, trzeba tą stal znormalizować.
źródło: comment_1622095591wBvWqAsvd2JGj6oV0jaS8C.jpg
Na dzisaj koniec, nie potrafie ostrzyć dobrze noży więc na ostrzy mi jutro kolega. I zrobię też rączke drewniana, nie z sosnowego drzewa z dębowego albo jakiegoś lepszego i pomaluje. Pozdrawiam i dziękuję za plusy ! @kacor87, @dracuch, @lenovo99, @MentorPL, @qweasdzxc, @badasq, @SlepyKataryniarz, @huudyy, @aldc, @mlodyczlowiekiniemoze, @Koniorro, @p__b, @ProAero, @pierzak, @Rozmyk, @Rumeq, @Szaa, @GiraffeMan,
@Voltaire tak hartowalem, taki Pan mi pomagał. Wsadziliśmy do pieca żeby się rozgrzał ale nie aż tak bardzo jak do kucia młotkiem i jak się zrobił leciutko czerwony to do oleju na chwilę i jak ostygł trochę to jeszcze blizutko w drzwiczkach bo tam jest około 300 stopni żeby się olej wypalił.
Pilnikiem się dobrze szlifuje.
źródło: comment_1622120574bu4xGF6A8gioopALIbnzeU.jpg