Wpis z mikrobloga

Hej, pracodawca wprowadza teraz PPK. Czy jeśli zrezygnuję teraz, a zapiszę się w czerwcu, to będę nadal uprawniony do otrzymania wpłaty powitalnej po 3 miesiącach i później do dopłaty rocznej?

#finanse #ppk
  • 12
@Battis: Powitalną dostajesz tylko raz pod warunkiem wpływu 3 składek. Jeśli wpłynie chociaż jedna i się wypiszesz, to wtedy już nigdy nie dostaniesz powitalnej.
Jeśli teraz nie wpłynie żadna (zrezygnujesz odpowiednio wcześnie i pracodawca nie wyśle żadnej składki), to przy zapisie w czerwcu normalnie przysługuje Ci powitalna (po 3 składkach).
Roczna resetuje się co roku. Więc nawet jeśli wystąpisz z PPK i potem wstąpisz ponownie, to dostaniesz roczną.
Na składkę roczną
@Wykopki44: A jeśli byłem zapisany u poprzedniego pracodawcy, to też będę miał 3 miesięczną "przerwę" w PPK zanim nowy pracodawca mnie zapisze? Jeśli tak, to ta przerwa nie liczy się jako wypisanie, prawda?
@Battis: Tak, przy każdym zmianie pracodawcy jest 3 miesięczny okres przerwy bez PPK. Nawet jeśli wcześniej już byłeś zapisany. Nie wiem co rozumiesz jako wypisanie - ale jeśli pytasz o to, czy tracisz jakieś dopłaty od państwa, które uzyskałeś wcześniej - to nie, nic nie tracisz.
a ja mam pytanie jak chciałbym wypłacać co miesiąc to tracę te bonusy - powitalną i roczną dopłatę ? czy one sa nie zależne od tego póki konto jest czynne ?


@lukaschels: Tak, każdy zwrot to przepadek tych bonusów, przy pierwszym zwrocie przepada wpłata powitalna i już nigdy nie wróci a przy każdym zwrocie przepada również dopłata roczna - z tym że jak np. wypłaciłeś 10 razy a potem już np.
@lukaschels: Warto jednak wypłacać rzadziej niż co miesiąc, jeżeli te pieniądze mają tylko leżeć na innym koncie. Fundusz generuje jakieś tam zyski i czasem mu całkiem dobrze idzie jak widzę u siebie na wykresach, po jakimś roku zbierania tych składek samego zysku z tych wpłat było u mnie sporo ponad 200 zł i duża część tego zysku również wchodzi w skład zwrotu :) Także polecam obserwować zysk i czekać ze zwrotem