Wpis z mikrobloga

Do tego dla ciebie bogactwem są buty za 1000 złotych albo komputer za 5k?


@Anon_wluj: #!$%@?, nie miałem nigdy butów powyżej 300 zł i jakoś nogi mi nie odpadły xD Komp za 5k też jest ci potrzebny tylko do grania albo profesjonalnej grafiki, zwykłemu userowi wystarczy spokojnie poleasingowy thinkpad za 2k.
  • Odpowiedz
  • 1
@ColdMary6100 No wiadomo. Jesz po to, by żyć. A żeby żyć w zdrowiu, to trzeba dobrze jeść ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nie mortadela zamiast dobrej kiełbasy. Chleb ze stonki najtańszy, a nie na zakwasie z małej piekarni.. bo przecież taniej. Ja tam wolę oszczędzić na innych rzeczach, ale jedzenie, musi być dobre. A dobre nie idzie w parze z tanim.

No fakt, trochę się zesrałem przez
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: Co nie zmienia faktu, że pensje są polskie a ceny europejskie coraz bardziej w tym kraju. Ludzie przyjeżdżają np. z UK idą do marketu i nie widzą różnicy specjalnie w cenach żywności. Już o elektronice w ogóle nie wspominając bo tutaj ceny są 1 do 1 w całej Europie praktycznie
  • Odpowiedz
Aaa, no i najdroższe z tego wszystkiego to są słodycze, i przekąski, czyli to, co nie jest zdrowe, i można z powodzeniem wyeliminować.

No i też co to za życie jak się je byle jakie jedzenie, i byle co pije. Lepiej mieć coś z tego łez padołu, a nie kitrać się, żeby lepszą kawę kupić. To już bardziej emeryckie nawyki i rozumiem dlaczego, bo trzeba na wszystkim oszczędzać.


@ProResHq: daj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glos_ze_zlewu: no wiesz, możemy sobie pogadać jakie są ceny u nas, jakie na zachodzie, tłumaczyć konsumpcyjny tryb życia tym że we filmach z usa mają lepiej więc i nam się należy coś od życia ale kiedyś na każdego jednak przyjdzie dzień w którym należy sobie powiedzieć na pytanie czy opuszcza sie kraj czy jednak decyduje się ciułać i grać według polskich warunków. Ewentualnie można czekać. Czekać u mamusi na garnuszku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adeekk1989: ja tylko odpowiadałem na zarzut tego ziomka, buty na codzien faktycznie mam nie droższe niż 300 złotych, ale musiałem czekać na wyprzedaże, kompa mam za 3k, natomiast jeżeli ktoś kupi sobie buty np. do garnituru to faktycznie zapłaci za nie 600-800, tak samo jeśli ktoś potrzebuje lepszego kompa to zapłaci więcej. Nie mówię że nie da się żyć taniej i nie odczuć tego za bardzo, bo sam nie żyje
  • Odpowiedz
@xxxCZARNY: Na jedzeniu też można oszczędzać, różnice cenowe tego samego produktu są czasem bardzo duże - trzeba tylko zwracać uwagę na ceny. Sezonowe rzeczy to już nie wspomnę. Jak ktoś wie gdzie co kupić i kiedy co się je to na prawdę może wyjść duża różnica.

Inny przykład to pizza, robiona własnoręcznie, a raczej w połowie rękoma różowego w połowie moimi, wychodzi nam jakieś 5 razy taniej niż jak zamawialiśmy
  • Odpowiedz
Im więcej ludzi, którzy konsumują, tym lepiej dla moich inwestycji.


@prezydent88: krótkoterminowo, w długim terminie lepiej jakby przesunęli tą konsumpcję na później i sumarycznie skonsumowali więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz