Wpis z mikrobloga

Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki
Mam złe wieści - królowa, którą chcialem dodac zdechla. Takze oficjalnie moja skuteczność w hodowli Carebara diversa wynosi 33% xD troche smieszkuje ale smutno mi bylo ze dwa dni:/
Nie wiem czemu zdechla, sądzę że z głodu. Czego się z resztą obawiałem. Królowa która ma 2.5cm wymaga do karmienia kilkuset robotnic (bo sa male - 2mm). W trakcie adopcji tak juz bywa ze zanim robotnice zajma sie krolowa moze minac troche czasu:/ wiele krolowych innych gatunków potrafiłoby wytrzymać na glodzie kilka miesiecy.
Druga mozliwa przyczyna śmierci to moja wina, czyli dalem w którymś miejscu ciala i tyle.
Cóż mowi sie trudno ale jak nie bede próbować to nie osiągnę swojego celu, także postaram się wrócić do tematu za jakiś czas.

Z ciekawszych rzeczy - chyba nie będę sprzedawał Solenopsis invicta aka fire ants. Naogladalem sie starych odcinkow antscanada i jakos tak cieplutko w serduszku sie zrobilo. A wiązać się z tym musi zapewnienie wiekszej areny i gniazda. Jak pisalem wczesniej mieszkaja w probowce. Przy okazji areny i gniazda - to ważny temat. Trudno znaleźć na rynku odpowiedni sprzęt. Areny sa przewaznie małe a gniazda tez niespecjalnie duże. Dla kolonii z potencjałem 250k robotnic potrzeba czegoś ekstra. Dlatego areny i gniazda robie sam, z pleksiglassu. Robie sobie projekt w cadzie i zamawiam wycinanie laserowe. W przypadku fire ants wszystko musi być naprawdę mega szczelne (najmniejsze robotnice maja około 2 - 2.5mm). Tak więc chyba sobie ogarnę taki właśnie sprzęt. Sporym plusem jest personalizacja takiego formikarium, a wiec wszystkie systemu - otwierania, nawadniania i wentylacji. Całość tez oczywiście dobrze sie skleja - klejem uv.

Zeby nie bylo pusto - zdjecia potomstwa. Aparat slabo lapie glebie i widac tylko pierwszy plan a tego co jest glebiej niestety juz nie :/ tak czy siak sporo tego narobily, a dostaja jakies 10 karaczanow tureckicj, 2 drewnojady i jak maja apetyt ze 2g filetu z kurczaka. Do tego lubia pogryzc kilka pestek z dyni i moga isc spac z pelnym brzuchem xp

W komentarzach zblizenia

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
PWRXerXes - Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki
Mam złe wieści - królowa, któr...

źródło: comment_1621964987XuqoYEFNbeAOOBeYmeRaHT.jpg

Pobierz
  • 4
@Angel_of_death: jasne że można. Martwe przyjmują dopiero jak zglodnieja. Żywe nawet jak nie sa glodne jakos szczegolnie. Sadze ze ruch je prowokuje. Mrowki dbaja o higiene i zakopuja, zasypuja piaskiem cos co wg nich jest nieswieze. Tak wlasnie robia z mrozonymi karaczanami xD