Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki. Doszedłem do pewnego punktu w życiu, w którym zacząłem się zastanawiać nieco bardziej nad swoim życiem. Trochę smutny jest fakt, że nigdy nigdzie nie byłem, niczego nie widziałem, poza granicami naszego kraju. Chciałbym to zmienić, ale nie wiem jak, nie wiem jak niektórzy to robią że podróżują dużo, po różnych zakątkach świata. Jak zacząć? Nie interesują mnie jakieś mega wygody, budżet na start mam również niewielki, chciałabym po prostu coś jeszcze w życiu zobaczyć... Macie jakieś tipy, porady? Może jakieś merytoryczne blogi/stronki? Chciałbym zwiedzić ciekawe miejsca w Europie, ale też myślałem o Stanach. Czy wyjazd do USA to serio ciężko osiągalny szczyt marzeń?
#kiciochpyta #podroze #podrozujzwykopem #logikaniebieskichpaskow #marzenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60abd94d4fdc3a000b6c32a3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
Czy wyjazd do USA to serio ciężko osiągalny szczyt marzeń?


@AnonimoweMirkoWyznania: Bukujesz samoloty, bukujesz hotele i lecisz, nie szczyt marzeń a zwykła rzecz. No, jak w końcu się Stany otworzą, nie wiem czy wiesz, ale mamy pandemię ;)

Teraz akurat część krajów będzie się otwierać na wakacje, jak masz jakiś konkretny termin to wejdź na skyscanner, wpisz datę i miejsce wylotu i zostaw okienko z destynacją puste - wyszuka ci po
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy z jakiej części kraju chcesz lecieć, bo czasami dojazd w Polsce na lotnisko może być droższy niż lot za granicę. Popatrz sobie na aktualne promocje na takich stronach jak fly4free.pl albo ustaw filtr na stronie azair.eu (ustaw lotnisko skąd lecisz i zaznacz „take my anywhere”, wyszuka Ci najtańsze loty z danej lokalizacji)).
PrzyjemnyProgramista: @pianinka: USA raczej nie. Jak ma pusty paszport bez pieczatek wizowych to go moga zawrocic na granicy pomimo juz ruchu "bezwizowego" - to juz decyzja granicznika, niepodwazalna, jesli pomysla ze zciemnia i przyjechal do roboty. Do tego jakby zapomnial np. zabukowac bilet powrotny w czasie, i jako mezczyzna, w smalltalku powiedzial granicznikowi ze to jego pierwszy pobyt za granica to szanse cofniecia rosna znacznie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznij od czegoś blisko. Poluj na promki np. na fly4free. Z mojego doświadczenia najłatwiej zaoszczędzić właśnie na bilecie lotniczym, w drugiej kolejności na noclegach.

Moim szczytem spontaniczności był samotny wylot do Tajlandii, gdzie bilet kupiłam dzień przed wylotem.