Wpis z mikrobloga

Chciałbym schudnąć ale nienawidzę wręcz biegać.
Zastanawia mnie jazda na rolkach. Nigdy wcześniej nie jeździłem.
Co przemawia za rolkami? Jakoś tak lubię większą prędkość, można zrobić większy dystans niż na początku biegania a i nie obciążają aż tak kolan jak bieganie (mam z nimi problemy).

Jakie rolki na początek polecacie?
Celować w używki czy lepiej nowe?
Jeżeli nowe czy te z decathlonu dadzą radę?
Na co sprawdzać uwagę w przypadku używanych i jak dopasować rolki do nogi? Powinny być lekko luźniejsze czy co?

Kask i ochraniacze też będę potrzebował? :D

#rolki #sport
  • 20
@scomander: Zobacz sobie rolkowe FAQ pod tym tagiem, tylko że z zastrzeżeniem, iż Fila oraz K2 nie są już obecnie zbyt dobrymi markami. https://pastebin.com/Ws81Cgkd

Jakie rolki na początek polecacie?


Zależy od budżetu i wagi. Przy wadze powyżej 90kg, zdecydowanie sugeruję skorupowe.

Celować w używki czy lepiej nowe?


Zależy od budżetu. Jeśli nie masz ~450 na Decathlonowe Oxelo MF500 (absolutne minimum), ani 800 na jakieś modele dobrych firm (Powerslide, Rolleblade, FR) to
czekaj, jeśli nie chcesz dowalić kolanom, to zakładam, ze dużo ważysz. Rolki są do 100kg jakby co.


@Haerbin: Dobre skorupowe od Rollerblade'a i Powerslide'a spokojnie znoszą 120kg, nawet jeśli się na nich skacze. Sprawdzone empirycznie. W marketowych kapciach bym się bał jeździć nawet kiedy miałem 90kg.
@scomander: Przy niższej wadze nie ma aż takiego ciśnienia aby były skorupowe, choć mi osobiście dużo lepiej się w takich jeździło, bo dają lepszą kontrolę. Generalnie rozmowa powinna zaczynać się od budżetu jaki na to jest.
aby dowalić kolanom jeszcze bardziej, podziękuję


@scomander: tak jak @Meritneit ja również polecam skakankę
Godzina dziennie jak już przejdziesz rozruch. Na początek proponuję 5 serii po 30-50 skoków.
Jeśłi nie masz bebzona jak goryl, to nic się kolanom nie stanie.
Swoją drogą nie kolana tylko łydy mają #!$%@? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Co do wrotek to ja polecam producentów zajmujących się produkcją tego sprzętu
@scomander: przeoczyłem wpis o kolankach
wrotki tak czy owak jak najbardziej, ale w budżecie 300 kup jakieś porządne używki + ewentualnie nowe kółka
z ocharniaczy - jeśli nie jeździłeś to coś na dłonie zawsze warto, chociażby rowerowe rękawiczki żelowe jeśli nie chcesz typowych ochraniaczy z usztywnieniem nadgarstka

kask też polecam, najlepiej z daszkiem. Przy słonecznej pogodzie w czapce się człowiek poci jak wieprz. Na kolana niekoniecznie ochraniacze wrotkarskie z plastikiem, siatkarskie
Coś tańsze niż podałeś cenę.


@scomander: Sam na nich nie jeździłem, a tylko oglądałem w markecie, ale sporo ludzi na tagu ich używa i chwali. Oxelo MF500 tutaj uchodzą za najtańszy przyzwoity model. Cena czasami skacze, w sumie nie wiem czemu potaniały. Jeśli szukasz w okolicy 300 lub trochę więcej, to raczej innych dobrych skorupowych nie znajdziesz.

Rolki skorupowe lepszych firm zaczynają się w okolicach 800zł za nówki. Oczywiście można też
@scomander:

Co przemawia za rolkami?


Zajebisty sport, który możesz uprawiać wszędzie gdzie jest trochę betonu/asfaltu/kostki. Możesz rozwijać się w nim w nieskończoność. Niesłychanie wdzięczna dyscyplina spotu. Doskonale wpływa na utrzymanie dobrej kondycji.

Jakie rolki na początek polecacie?


oxelo mf500 na początek zajebiste.

Celować w używki czy lepiej nowe?


FR1, RB Twster/Edge, Poweslide Next w cenach około 600 zł warto kupić używki tych modeli. Kwestia zużycia, ceny.

Jeżeli nowe czy te z